Kontakt wyłącznie elektroniczny
Informacja

WAŻNE!

Informujemy, że wprowadzamy dodatkowe środki bezpieczeństwa w kontakcie z interesentami szkoły. W związku z tym, że trwa rekrutacja do szkoły, prosimy o kontakt wyłącznie drogą elektroniczną.

Prosimy o przesyłanie wniosków zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego, I klasy szkoły podstawowej na adres: spgoreczyno@interia.eu.
Druki można pobrać ze strony internetowej szkoły: zsgoreczyno.eu

Zawieszenie zajęć
Informacja

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającej z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych,12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą  odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze, w naszej szkole od 7.30 do 16.00 (dowóz dzieci do szkoły na zajęcia opiekuńcze we własnym zakresie). 

Od poniedziałku, 16  do 25 marca br. uczniowie nie przychodzą do przedszkoli  i szkół. Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich  i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus


Podejrzewasz u siebie koronawirusa -  zadzwoń pod numer 800 190 590
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu.   

Obrazy newsów: coronavirus.jpg

Z okazji Dnia Kobiet
Uczniowie

Z okazji Dznia Kobiet przypadajacego na całym świecie 9 marca, Samorząd Uczniowski zorganizował męski występ z przymrużeniem oczu dla pań.

Drogie Panie - wszystkiego co najlepsze!

Obrazy newsów: dz_kob_20.jpg

Konkurs literacki
Konkurs

Na początku marca jak co roku zorganizowaliśmy szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Prozy i Poezji Polskiej. Uczestnicy recytowali utwory liryczne oraz fragmenty prozy. Komisja wytypowała zwyciezców w swych kategoriach wiekowych, którzy reprezentowac będa nas na etapie gminnym. Wytypowani zostali: 

  • Kornelia Wantoch Rekowska z kl. 1a,
  • Wiktoria Ulaczyk z kl. 2b,
  • Wiktoria Korzeniewska z kl. 5a,
  • Julia Plichta z kl. 6b,
  • Agata Domaros z kl. 8a,
  • Wiktoria Klarecka z kl. 8b.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a laureatom życzymy sukcesów na kolejnych etapach!

Obrazy newsów: kon_pr_i_poez_20.jpg

X Wojewódzki Konkurs Historyczny
Konkurs

Obrazy newsów: kon_hist_20.jpg

Czas dla dziadków
Spotkanie

21 lutego uczniowie klas zerowych mieli zaszczyt gościć w naszej szkole swoje babcie i dziadków. Pod kierunkiem wychowawców, Danuty Benka i Angeliki Marszałkowskiej, dzieci przygotowały wesołe przedstawienie, wzruszające piosenki i tańce. Nasze występy uświetnił grą na akordeonie Adam Przybylski. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego Sto lat, smakowitego tortu i prezentów. 

Spośród licznie zgromadzonych gości szczególnie uhonorowano pradziadków i prababcie, którzy od lat zaszczycają nas swoją obecnością. Otrzymali oni specjalne certyfikaty Superpradziadka i  Superprababci oraz dodatkowe upominki. Wychowawczynie postanowiły wyróżnić również dziadków i babcie, które systematycznie przyprowadzają i odbierają wnuki ze szkoły.  Dla nich także przygotowano prezenty.

Po części artystycznej babcie i dziadkowie mieli okazję uczestniczyć w wesołych zabawach, śpiewach i pląsach. Hitem okazała się piosenka Gdzie się podziały tamte prywatki w wykonaniu uczniów. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i serdecznej  atmosferze, a to dzięki temu, że gośćmi były najukochańsze babcie i najukochańsi dziadkowie:)

 Danuta Benka

Obrazy newsów: dz_bab_dziad_20.jpg

 

Konkurs motoryzacyjny
Konkurs

9 marca ośmiu uczniów z klas ósmych i jeden z klasy siódmej uczestniczyli w konkursie z zakresu motoryzacji. Konkurs zorganizowała firma  Auto – Miras w Pępowie. Uczniowie musieli wypełnić test składający się z 43 pytań. Musieli wykazać się znajomością wiedzy z zakresu motoryzacji. Najlepsi przejdą do następnego etapu.

Uczniowie zostali oprowadzeni po firmie, która posiada najnowocześniejszy sprzęt, gdyż serwisuje samochody.

Obrazy newsów: kon_mot_20.jpg

 

Zajęcia na 32. piętrze
Wycieczki

Uczniowie starszych klas  SP im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie uczący się języka kaszubskiego dnia 25 lutego br. wzięli udział w niezwykłej lekcji. Na 32 piętrze najwyższego budynku w Trójmieście poznawali zabytki i historię Gdańska. Zajęcia zorganizowała Fundacja Inspirujące Przykłady pana Leszka Szmidtke, zaś lekcję w języku kaszubskim poprowadził Adam Hebel. Niezwykły widok z tarasu widokowego zachwycił uczniów, zaś warsztaty przyniosły pozytywne efekty. Druga część przedsięwzięcia miała miejsce w Centrum Kultury Miejskiej w Gdańsku, a zajęcia dotyczyły preorientacji zawodowej. Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu sprawowali E. Bugajna oraz ks. D. Braun.

E. Bugajn

Obrazy newsów: 32pietro.jpga

Wyróżnieni na gali sportu
Uczniowie

Dnia 19 lutego 2020 r. odbyła się V Kartuska Gala Sportu. W tym dniu burmistrz Kartuz pan Grzegorz Gołuński nagrodził  sportowców i trenerów z powiatu kartuskiego. Z naszej szkoły trzy uczennice, które od roku uczęszczają na zajęcia AMS przy Akademii Biegowej Kartuzy otrzymały wyróżnienie. Są to: Wiktoria Dawidowska, Zofia Dawidowska oraz Wiktoria Korzeniewska.

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Obrazy newsów: gms_2020.jpg

Strażackie eliminacje konkursowe
Konkurs

Dnia 18 lutego 2020 r. odbyły się eliminacji szkolne XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom. Do konkursu przystąpiło 34 uczniów z kl. IV-VIII. Da eliminacji gminnych zakwalifikowali się:

Obrazy newsów: kon_str_2_2020.jpg


 

   Czytaj więcej    .. 
Pierniki dotarły do Afryki
Różne

Jakiś czas temu uczennice klasy VI b - Julia Plichta, Kornelia Paczoska oraz Nikola Maćkowska - zaangażowały się w akcję charytatywną pod auspicjami Caritasu, Pierniki dla Afryki. Dziewczyny zebrały sporo słodkości, którymi chętnie darzyli czlonkowie naszej społeczności. Miło nam poinformować, że pierniki trafiły do Rwandy i Kongo w Afryce Środkowej. Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia.

Obrazy newsów: piernikidlaafryki.jpg

Kaszubskie Żagle
Po lekcjach

Od dnia 17.02.2020r Uczniowski Klub Sportowy GRYF w Goręczynie  ogłasza nabór na bezpłatne zajęcia żeglarskie dla wszystkich dzieci  z klas III - V szkół podstawowych z terenu  gminy Somonino, w ramach projektu Kaszubskie Żagle. Szczegółowe informacje oraz niezbędne dokumenty dostepne są w sekretariacie szkoły oraz w zakładce Informacje/Projekt żeglarski.


W Dniu Świętego Walentego
Wydarzenie

Z okazji walentynek samorząd szkolny przygotował występ pełen miłości i humoru. Nie zabrakło też poczty walentynkowej.

Obrazy newsów: walentynki2020.jpg

Światowy Dzień Chorego

Z okazji Światowego Dnia Chorego, który przypada na 11 lutego, samorząd szkolny przygotował krótki występ przyblizający tematykę.

Obrazy newsów: dzien_chorych_2020.jpg

Wyróżnieni na semestr
Uczniowie

Z okazji zakończenia pierwszego semestru roku szkolnego 2019/20 wyróżniono uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki nauczania oraz pochwalić mogą się bardzo dobrym lub wzorowym zachowaniem. Część spośród nich otrzyma również stypendium za wyniki w nauce.

Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni! Dziękujemy!

Obrazy newsów: najlepsi_sem_2019_20.jpg

*z powodu nieobecności nie wszyscy są na zdjęciach

Brąz w dwa ognie!
Konkurs

Dnia 7 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej w Baninie odbyły się Powiatowe Igrzyska Szkolne w Dwa Ognie Usportowione Dziewcząt. Nasza wspaniała ósemka z klas V w składzie: Zofia Dawidowska, Wiktoria Korzeniewska, Weronika Wojtala, Malwina Hinca, Oliwia Myszk, Zuzanna Lelek, Anna Richart, Daria Gruchała wywalczyła historyczny brązowy medal. Pierwszy raz w tej dysyplinie nasi uczniowie zdobyli, tak dobry wynik. 

BRAWO! GRATULUJEMY! 

Obrazy newsów: dwaognie.jpg

Konkurs religijny
Konkurs

Obrazy newsów: kon_rel_2019_20.jpg

Spotkanie z rodzicami
Rodzice

03 lutego bieżącego roku, w poniedziałek, o godzinie 17.00, odbędzie się wywiadówka. Na zebraniu ogólnym:

sprawozdanie Dyrektor Szkoły,

prelekcja Profilaktyka uzależnień i przemocy prowadzona przez pana Mateusza Subkowskiego. 

 Po zebraniu ogólnym, spotkania indywidualne z wychowawcami klas.

Zajęcia z robotyki
Po lekcjach

Obrazy newsów: robotyka_2020.jpg

Eliminacje w dwa ognie
Sport

8 stycznia 2020 r. uczennice klas V: Zofia Dawidowska, Wiktoria Korzeniewska, Weronika Wojtala, Malwina Hinca, Oliwia Myszk, Zuzanna Lelek, Anna Richart, Daria Gruchała, w pięknym stylu wywalczyły awans na elminacje powiatowe na Igrzyska Szkolne w Dwa Ognie Usportwione.

Gratulacje i powodzenia!

Obrazy newsów: do.jpg

Parafialny występ bożonarodzeniowy
Uczniowie

5 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły wystąpili w kościele parafialnym w Goręczynie z występem bożonarodzeniowym. W pięknym stylu chór szkolny oraz nasi instrumentaliści zaprezentowali najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Uczniowie klasy III a poprzez taniec wyrazili niezwykłego ducha świąt.

Obrazy newsów: wyst_boz19.jpg

Wizyta Mikołaja
Wydarzenie

Święty Mikołaj, biskup Miry, ze względu na przypisywane mu legendarne uczynki (m.in. cały majątek rozdał biednym), został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, często w infule i pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce. 6 grudnia (w rocznicę śmierci świętego) grzecznym dzieciom przynosi prezenty (zwykle słodycze), a niegrzecznym (na ostrzeżenie) rózgę.
       W tym roku powtórnie, dzięki Urzędowi Gminy Somonino i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Somoninie, Mikołaj zawędrował również do naszej szkoły.

Obrazy newsów: mik_gog_2019.jpg

Dla dzieci z hospicjum
Uczniowie

W pierwszej połowie grudnia uczennice klasy VI b Julia Plichta, Kornelia Paczoska oraz Nikola Maćkowska,  zorganizowały zbiórkę pomocy higienicznych dla Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dudkiewicza w Gdańsku. Zbieraliśmy mokre chusteczki, pieluszki w rozmiarach 5 i 6, pieluchomajtki Semi i Tena w rozmiarach kids 1, 2, S i M, kosmetyki hipoalergiczne oraz podkłady higieniczne. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zebraliśmy mnóstwo artykułów, które przekazaliśmy Hospicjum w piątek, 20. 12. 2019 r. 


Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc. Dzięki Wam świat stał się chociaż odrobinę lepszy!

Obrazy newsów: hosp.jpg

Przy wigilijnym stole...
Wydarzenie

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia w każdej klasie odbyły się tradycyjne Wigilie. Nie zabrakło opłatka, wspólnie śpiewanych kolęd, smakołyków oraz upominków. czas upłynął w miłej atmosferze.

Obrazy newsów: wigilia19.jpg

Mam talent!
Konkurs

We wtorek 18 grudnia 2011 r. odbył się finał konkursu ,,Mam Talent”. Spotkanie otworzyła Pani Anita Syldatk, która powitała przybyłych gości i uczestników konkursu. Uczestnicy byli oceniani przez Jury w składzie: Alicja Karczewska, Justyna Plichta i Mariola Mackojć. Jury zgodnie z regulaminem castingu, wybrało siedmiu najlepszych, spośród trzynastu, którzy wzięli udział w konkursie.

Spotkanie miało charakter i formułę zbliżoną do programu telewizyjnego pod tą samą nazwą. W konkursie mogły wziąć dzieci i młodzież naszej szkoły o różnorakich talentach. Wśród uczestników przeważały osoby śpiewające, ale byli też keyboardziści, tancerze, aktorzy czy też akordeonista. Spośród uczestników została wyłoniona grupa "siedmiu wspaniałych", którzy zostali nagrodzeni rzeczowo. Pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody.

Obrazy newsów: mt.jpg

Oddali życie, abyś Ty mógł żyć godnie
Wydarzenie

Grudzień 1970, wydarzenia grudniowe, rewolta grudniowa, wypadki grudniowe, masakra na Wybrzeżu – protesty robotników w Polsce w dniach 14–22 grudnia 1970 głównie w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie i Elblągu, stłumione przez milicję i wojsko. (Wikipedia)

Dzisiaj, tj. 17 grudnia, przypada 49. rocznica tragicznej śmierci Ludwika Piernickiego, robotnika, mieszkańca Goręczyna, syna, wujka, brata... Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, jak co roku, odwiedzili grób zamordowanego, zapalili znicze i odmówili modlitwę. Cześć Jego pamięci!

Ludwik pracował w Stoczni im. Komuny Paryskiej jako robotnik.Był honorowym dawcą krwi. Legitymacja wydana 18 września 1969 roku przez Szpital Powiatowy w Kartuzach stwierdza proroczo: "Oddanie krwi jest najwyższym czynem humanitarnym, świadczącym o wielkiej solidarności społecznej". Zginął od strzału w plecy 17 grudnia 1970 rano, prawdopodobnie przy przystanku kolejki elektrycznej Gdynia-Stocznia. Pochowany 19 grudnia wieczorem na cmentarzu Srebrzysko, ekshumowany 4 marca 1971, spoczywa na cmentarzu w Goręczynie. Pomnik ufundował Społeczny Komitet Budowy Pomników Ofiar Grudnia w Gdyni. (http://grudzien70.solidarnosc.gda.pl/grudzien70/Grudzien70_07.htm)

Obrazy newsów: lp19.jpg

Spotkanie z rodzicami
Rodzice

16 grudnia, w poniedziałek, o godzinie 17.00, odbedzie się spotkanie indywidualne wychowawców klas i nauczycieli z rodzicami.

Zapraszamy!

 

Dla seniorów z gminy Somonino
Wydarzenie

Obrazy newsów: odrobinepodchoinke.jpg

Szkoła przyjazna rodzinie
Konkurs

 W tym roku  nasza szkoła stara się o uzyskanie certyfikatu ,,Szkoły Przyjaznej Rodzinie’’.

,,Szkoła Przyjazna Rodzinie” to program, który tworzy przestrzeń współpracy dla szkół oraz osób zaangażowanych w promocję wartości rodzinnych. Jego celem jest uczynienie ze szkoły miejsca przyjaznego rodzinie, tzn. takiego, w którym dostrzegana i respektowana jest jej wartość i rola w rozwoju osobowym człowieka.

Przyznawany w ramach programu certyfikat ma być znakiem, że w danej placówce wartości rodzinne są uznawane i rodzice  będą wspierani w procesie wychowawczym.

W związku z działaniami zorganizowano dwa konkursy dla uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria – klasy IV – VI

II kategoria – Klasy VII -VIII

Były to konkursy plastyczne i multimedialne. Zainteresowanie wśród uczniów było duże.

 Obrazy newsów: szk_przyj_rodzinie1.jpg

Obrazy newsów: szk_przyj_rodzinie2.jpg

 

Szlachetna paczka
Wydarzenie

Szkoła Podstawowa w Goręczynie przyłączyła się do inicjatywy „SZLACHETNA PACZKA”. Przedstawiciele Szkoły od 24 listopada br. zbierali produkty oraz pieniądze, aby wspomóc starsze małżeństwo, borykające się z przeciwnościami losu oraz kłopotami finansowymi. Akcja została pomyślnie zakończona. Potrzebujący otrzymali wspomnianą pomoc.

Słowa uznania należą się Uczniom  Szkoły Podstawowej w Goręczynie oraz Pracownikom, którzy zorganizowali inicjatywę. Przedstawiciele Szkoły składają następujące podziękowania: „Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w dzieło Szlachetnej Paczki”.

Obrazy newsów: sz_paczka19.jpg

 

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy