Boe Narodzenie
Różne

Obrazy newsów: choinka.jpeg

 

 

 

 

 

Wszystkim nauczycielom,

 rodzicom, absolwentom

i uczniom wiele radoci 

i szczcia, wit 

rodzinnych

i przesyconych mioci 

oraz Szczliwego

Nowego Roku 2012!

Warsztaty z PG
UczniowieGimnazjum Publiczne im. Ziemi Kaszubskiej w Gorczynie ju kolejny raz uczestniczy w programie Za rk z Einsteinem, ktry pod patronatem Politechniki Gdaskiej wspiera rozwj zainteresowa uczniw przedmiotami cisymi. W ramach projektu szkoa otrzymaa pomoce naukowe i zyskaa wachlarz interesujcych zaj pozalekcyjnych. Wrd nich organizowane cyklicznie wyjazdy oraz warsztaty z naukowcami i studentami PG.

   Czytaj więcej    .. 
Podsumowanie drugiej edycji Szlachetnej Paczki w gminie Somonino
Informacja

Szanowni Pastwo,
akcja Szlachetna Paczka 2011 w gminie Somonino dobiega koca. Wolontariusze wysyaj ostatnie informacje zwrotne do darczyców o tym jak zostaa przyjta paczka, co si rodzinie podobao. Pracy byo duo, ale niewtpliwie jeszcze wicej pozytywnych wrae. Zaangaowanych w akcj byo 8 wolontariuszy: Anita Syldatk, Alicja Karczewska, Monika Bednarek, Alicja Dmitrowska, Danuta Neubauer, Alicja Trepczyk, Lidia Puzdrowska.

Obrazy newsów: wolont.png

   Czytaj więcej    .. 
Szlachetna Paczka
Różne

       wita Boego Narodzenia to magiczny czas. Wyjtkowa atmosfera oraz niezwyky nastrój sprawiaj, e chcemy si dzieli i chtnie nie pomoc. W tym okresie organizuje si wiele rónorodnych akcji charytatywnych i zbiórek darów.

Obrazy newsów: szpaczka.jpeg

   Czytaj więcej    .. 
Zielona szkoa
Wycieczki

       05 grudnia 2011 r. uczniowie sp pojechali wraz z opiekunami do Zielonej Szkoy w Szymbarku. Pobyt podzielony by na dwa turnusy.

Obrazy newsów: imag0260.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Przegld pieni legionowych
Wydarzenie

W pitek 02. 12. 2011 r. w naszej szkole odby si przegld pieni legionowych. Wystartoway liczne druyny ze szkoy podstawowej. Niestety zabrako chtnych z gimnazjum... No có, moe nastpnym razem.

Wywiadwka
Rodzice

Uprzejmie informujemy, e 30 listopada 2011 r. o godzinie 17.00 odbedzie si w naszej szkole wywiadówka. Serdecznie zapraszamy!

Jesienne dyktando w Gorczynie
Konkurs

       W jesiennej scenerii w Zespole Szkó w Gorczynie po raz ósmy odby si Wojewódzki Konkurs Ortograficzny o Tytu Mistrza i Wicemistrza Ortografii dla uczniów, którym nie s obce tajniki ortografii. Patronat nad konkursem objli Pomorski Kurator Owiaty i Stanisaw Lamczyk, pose na sejm RP.

Obrazy newsów: Collage3.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Kuratoryjny konkurs z jzyka polskiego
Konkurs

       Jak co roku nasza szkoa przystpia do Kuratoryjnego konkursu z jzyka polskiego. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych - podstawówka i gimnazjum. Warto zaznaczy, e dla uczniów szkoy podstawowej konkurs obejmowa równie treci z historii. Najlepsi bd reprezentowa szkoy na szczeblu rejonowym.

Obrazy newsów: IMAG0200.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Dzień Niepodległości Narodowej
Wydarzenie

       Z okazji obchodów Dnia Niepodległości Narodowej w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający odzyskanie wolności przez nasz kraj. W inscenizacji przygotowanej przez uczniów i nauczycieli sp mozna było posłuchać wspaniałych aranżacji pieśni patriotycznych i legionowych.

Obrazy newsów: Collage2.jpg

 

   Czytaj więcej    .. 
lubowanie pierwszych klas sp
Uczniowie

Obrazy newsów: Collage1.jpg       3 listopada 2011 r. nasza szkoa "wzbogacia" si o kolejnych penoprawnych uczniów. Maluchy z pierwszych klas szkoy podstawowej luboway by dobrymi i sumiennymi uczniami, godnie reprezentujcymi Szko Podstawow im. Ziemi Kaszubskiej w Gorczynie.

   Czytaj więcej    .. 
Gminne zawody w unihokeja
Sport

 26 padziernika 2011 r. w naszej szkole odbyy si Gminne zawody w unihokeja dziwczt i chopców. W tej pasjonujacej grze zmierzyy si uczniowskie reprezentacje szkó z Somonina, Borcza, Gorczyna i Poczyna. Przewidziano dwie kategorie wiekowe - szkoa podstawowa oraz gimnazjum.

Uczestnikom i zwycizcom gratulujemy!Obrazy newsów: IMAG0084.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Spektakl profilaktyczny dla SP
Wydarzenie

Dnia 19 padziernika uczniowie klas I – VI Szkoy Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Gorczynie obejrzeli inscenizacj Piekielnie anielska sztuka. Dowiadczeni artyci Zespou Teatralnego GRUPA T z Torunia "zabrali" odbiorców w wiat bajki o Czerwonym Kapturku poruszajc cigle aktualne w szkoach problemy agresji i przemocy. Przebiegy diabe i sympatyczny anio próbowali przekona publiczno do swoich racji za pomoc bajki, a take scenek z udziaem uczniów. Wszystko ozdobione byo du iloci ciekawych i kolorowych rekwizytów. Przez 40 minut uczniowie fantastycznie si bawili i dokonali waciwego podsumowania:

 Zo zostao zwycione, rozsdek popaca, przemoc zmienia si w agodno i szacunek dla drugiego czowieka!

Obrazy newsów: IMAG0069.jpg

Dzie Edukacji Narodowej
Różne

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom owiaty... pogody ducha, realizacji planów, sukcesów w yciu zawodowym i prywatnym!

 

 

Obrazy newsów: kwiaty.jpg

Wojewdzki Konkurs Ortograficzny - Jesienne Dyktando
Konkurs

Obrazy newsów: kalamarz.jpgW pitek 21 padziernika 2011 r. w naszej szkole odbdzie si kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Jesienne Dyktando. Konkurs, bdcy pod patronatem kuratorium owiaty, obejmuje uczniów zarówno szkó podstawowych, jak i gimnazjów. W tym roku szkolnym Gimnazjum Publiczne im. Ziemi Kaszubskiej w Gorczynie reprezentowa bd uczennice klasy II a i II b - Aleksandra Salewska oraz Ewelina Synak.

Trzymamy kciuki!

   Czytaj więcej    .. 

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy