Zapraszamy na festyn
Po lekcjach

Dyrekcja Zespołu Szkół w Goręczynie serdecznie zaprasza mieszkańców wsi, rodziców, uczniów i wszystkich zainteresowanych na kolejny już Festyn Rodzinny, który odbędzie się na stadionie gminnym w Goręczynie 15 czerwca 2013 r.

W programie m. in.:Obrazy newsów: festyn.jpg

  • występy uczniów Zespołu Szkół z Goręczyna 
  • zmagania sportowe
  • gry i zabawy edukacyjne 
  • kule wodne
  • zjeżdżalnie
  • poczęstunek

Rozpoczęcię - 13.00

Zakończenie - 17.00

Wstęp wolny! 

 

Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta
Konkurs

       Uczniowie Szkoły Podstawowej w Goręczynie brali udział w Pomorskim Konkursie Plastycznym „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”.

       Celem konkursu było zaprezentowanie ciekawych zakątków naszej kaszubskiej ziemi oraz zainteresowanie terenem na którym mieszkamy. Uczniowie wykonali swoje prace pod kierunkiem Pani Heleny Górlikowkiej. Prace z klas I-III i IV-VI przesłano w maju do Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

W kategorii klas I-III collage zwycięzcami zostali uczniowie z klasy II b:

1 miejsce – Oliwia Brylowska,

2 miejsce – Agata Drywa,

3 miejsce – Antoni Reich.

       Laureatom konkursu wręczono nagrody 24 maja 2013r. w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Obrazy newsów: konkurs.jpg

Wizyta biskupa
Wydarzenie

       9 maja 2013 r. mieliśmy zaszczyt gościć w skromnych progach naszej szkoły biskupa diecezji pelplińskiej ks. dra Ryszarda Kasyna. Ekscelencja przybył do nas na wizytację, która odbywa się w szkole co kilka lat.

Obrazy newsów: biskup.jpg

 

Występ artystów dla najmłodszych
Wydarzenie

       Niedawno gościła u nas przejezdny duet teatralny z Krakowa, który zaprezentował najmłodszym uczniom barwne przedstawienie profilaktyczne, traktujące o przyjaźni i właściwych relacjach międzyludzkich.

Obrazy newsów: collage22.jpg

Bohaterowie "Zemsty" z I b
Uczniowie

      Uczniowie klasy I b pod opieką Pani Ewy Tusk ze scenicznym rozmachem zaprezentowali pozostałym uczniom gimnazjum Zemstę Aleksandra Fredry. Było się z czego pośmiać...

 Obrazy newsów: zemsta22.jpg

Kwiecień miesiącem pamięci narodowej
Różne

Miesiąc kwiecień nazwany - Miesiącem Pamięci Narodowej - jest okazją do przypomnienia znaczących wydarzeń w historii naszego narodu, a także oddania hołdu bohaterom i ofiarom tragedii, którzy zwyciężali i ginęli za wolność i niepodległość Polski.

Kwiecień - czym wyróżnił się w historii narodu polskiego, że nazwano go miesiącem pamięci narodowej? Co szczególnego wydarzyło się w kwietniu, że pamięć przywołuje przeszłość?
W życiu człowieka, społeczeństwa, narodu jest czas pracy i świętowania. Istnieją wydarzenia, które w sposób szczególny kształtują pamięć o nich i stają się punktem odniesienia, symbolem i źródłem w nauce i wychowaniu. Budują tożsamość narodu.


 Marian Kolus www.wrota-swietokrzyskie.plObrazy newsów: imag0129.jpg 

   Czytaj więcej    .. 
Profilaktyka na wywiadówce
Rodzice

      W trakcie spotkania z rodzicami, uczniowie zaprezentowali spektakl profilaktyczny, zwracający uwagę rodziców na konieczność poświęcania czasu i uwagi swym pociechom.

Obrazy newsów: imag0.jpg

Uroczyste otwarcie nowego skrzydła szkoły
Wydarzenie

        8 kwietnia 2013 r. to pamiętny dzień dla naszej szkoły. Po wielu latach wysiłku i oczekiwań, wreszcie doczekaliśmy się otwarcia dodatkowego budynku szkoły. Pozwoli to nareszcie rozładować olbrzymi tłok na przerwie, rozwiąże problem braku dostatecznej ilości sal lekcyjnych i ograniczy hałas.

       W uroczystości brali udział licznie zgromadzeni goście, m. in.  przedstawiciele władz, nauczyciele, rodzice, uczniowie.

Obrazy newsów: collage21.jpg

 

   Czytaj więcej    .. 
Gminne zawody w koszykówce
Sport

       Wszystkie drużyny rozegrały mecz "każdy z każdym". Następnie do zawodów powiatowych awansowały dwie najlepsze drużyny z kategorii dziewcząt oraz chłopców. Zwycięskie zespoły reprezentowały naszą szkołę w Sierakowicach i Kartuzach, zajmując III miejsce.

Martyna Patelczyk VI a 

   Czytaj więcej    .. 
Półfinały Wojewódzkie w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt
Sport

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z roczników 2000-2001 

 SKłADY:
1. Martyna Patelczyk, Marta Kluge, Karolina Ustowska, Jagoda Grzędzicka, Aleksandra Walkusz, Agata Gogolińska, Oliwia Lewna

2. Kinga Hirsz, Klaudia Kassner, Miriam Szwaba, Marcelina Szwaba, Karolina Walkusz, Julita Konkel 

Drużynę przygotowała Pani Kamila Plichta oraz Katarzyna Orzechowska.


Po zakończeniu rozgrywek nastąpiło rozdanie nagród. Dla każdej drużyny przewidziano dyplom oraz puchar dla zwycięskiego zespołu. Drużyna z pierwszego miejsca awansowała do dalszych rozgrywek i będzie reprezentować nas w Finale Wojewódzkim. Życzymy powodzenia!

Martyna Patelczyk VI a 

   Czytaj więcej    .. 
Turniej BRD
Konkurs

       Dnia 27 marca w Szkole Podstawowej w Somoninie odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeczstwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, w którym  Zespół Szkół w Goręczynie  reprezentowali : SP - Klaudia Kassner, Agata Kosater i Izabela Drywa,   zaś GP – Paulina Magulska, Emilia Kolka, Dominika Grzenia. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wywalczyli II miejsca. Serdecznie im gratulujemy!

 Obrazy newsów: brd.jpg

Zaproszenie

WÓJT GMINY SOMONINO

oraz

DYREKCJA ZESPOłU SZKÓł W GORĘCZYNIE

mają zaszczyt zaprosić

wszystkich zainteresowanych

na uroczystość otwarcia i poświęcenia

nowej częci szkoły,

która odbędzie się  8 kwietnia o godz. 13.00
 w Goręczynie przy ul. Szkolnej 7.

Obrazy newsów: collage20.jpg 

Zajączki z GOK-u
Różne

       Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, naszych uczniów odwiedził świąteczny zajączek z Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie i przyniósł dla każdego łakocie. Dziękujemy!


 

Obrazy newsów: zajac.jpg

Profilaktyczny Turniej Wiedzy i Umiejętności
Uczniowie

Z okazji pierwszego dnia wiosny odbył się w naszej szkole Profilaktyczny Turniej Wiedzy i Umiejętności. Uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych. Nie brakowało dobrej zabawy, rywalizacji sportowej i intelektualnej oraz dobrego humoru. Szkoda tylko, że klasy III a i III c gimnazjum nie zdecydowały się na wystawienie swoich reprezentacji...

 

Obrazy newsów: proftur.jpg

Marzanna w siarczysty mróz
Różne

Aby wiosna przyszła szybko, trzeba należycie pożegnać zimę. Są na to różne sposoby, a najbardziej tradycyjnym, wywodzącym się ze zwyczajów starosłowiańskich, jest topienie kolorowej marzanny.

Dokładnie 21 marca uczniowie klas I-III SP wraz z wychowawcami wyruszyli barwnym korowodem ulicami Goręczyna, aby przywitać wiosnę. Dzieci śpiewały piosenki. Aby tradycji stało się zadość, przemarszowi towarzyszyła również barwna marzanna, przygotowana przez uczniów z klasy Ia.  Pożegnaniu towarzyszyło wesołe śpiewanie, a dzieci wykrzykiwały:  ,,żegnaj zimo i witaj wiosenko". Wszyscy świetnie się bawili. Jesteśmy przekonani, że po takim powitaniu wiosna już na dobre zagości na Kaszubach.

 Obrazy newsów: marzanna.jpg

                                                                       Wychowawcy Klas  I- III

Najlepsze w powiecie!
Sport

NAZWA ZAWODÓW: XLI POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W MINI PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

MIEJSCE:ZESPÓŁ SZKÓŁ W GORĘCZYNIE

TERMIN: 21.03.2013 r.

SĘDZIOWIE: WOJCIECH MIKŁASIEWICZ 

Czas gry: 2 x 10 minut

WYNIKI SPOTKANIA:

 GORĘCZYNO-SULĘCZYNO 5:5

 SZYMBARK-GORĘCZYNO 4:12

 GORĘCZYNO-NIESTĘPOWO 6:4

Obrazy newsów: podpow.jpg

 Martyna Patelczyk kl. VI a 

   Czytaj więcej    .. 
Międzynarodowy Dzień Kobiet
Różne

       8 marca przypada Dzień Kobiet. Z tej okazji uczniowie przygotowali przezabawny skecz i złożyli Drogim Paniom najserdeczniejsze życzenia.

 Obrazy newsów: 8marca.jpg

Konkurs Prozy i Poezji Polskiej
Konkurs

       8 marca odbyły się u nas eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Prozy i Poezji Polskiej. Najliczniej reprezentowana była najmłodsza grupa wiekowa, gimnazjum reprezentowały niestety tylko dwie uczennice - Kamila Benka i Dominika Radomska, która następnie zajęła II miejsce na etapie gminnym i powiatowym. Wyniki eliminacji szkolnych widoczne na zdjęciu protokołu konkursu.

 Obrazy newsów: pripoez.jpg

Bezpieczne ferie
Spotkanie

Obrazy newsów: bezpfer6.jpg

 

 

 

 

       Tuż przed feriami odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielem Policji. Dzielnicowy przestrzegał przed brawurą i pouczał jak bezpiecznie wypoczywać podczas ferii.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Konkurs

      Dnia 5 marca 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

       Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

 Obrazy newsów: ppoz.jpg

Zdj. Marian Kowalewski 

   Czytaj więcej    .. 
Gimnazjalistki górą w "powiatach"
Sport

Obrazy newsów: powiaty.jpg       

       Dnia 7 marca b.r. dziewczyny z naszego gimnazjum reprezentowały naszą gminę na Zawodach Powiatowych w Piłce Ręcznej. Zmierzyły się z trzema drużynami: Sulęczynem (18:8), Żukowem (16:6) i Klukową Hutą (23:9). Wygrywając każdy mecz z coraz większą przewagą zakwalifikowały się na półfinały wojewódzkie, które odbędą się w czwartek 14.03. Osiągnęły to dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli wf, a mianowicie Pani Katarzyny Orzechowskiej jak i Kamili Plichta. Trzymamy kciuki, aby kolejny szczebel tych zawodów wyszedł równie dobrze. Powodzenia!

Paulina Magulska III b

Konkursy przyrodnicze
Konkurs

       W dniu 11.12.2012 r. odby si II etap konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Konkurs przeprowadzony zosta w siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Kartuzach. Do rywalizacji stano 6 szkó z 3 gmin. Nasz szko reprezentoway uczennice klas pierwszych gimnazjum: Joanna Bystron, Karolina Trepczyk, Marta Depka  - Prdzyska oraz Dominika Radomska. Wszyscy uczestnicy indywidualnie rozwizywali test zoony z 25 pyta, o wyniku szkoy jednak decydowaa suma punktów uczniów z danej 4 –osobowej druyny. Gimnazjalici z Somonina zdobyli 79 pkt., Gorczyno 55 pkt., Gimnazjum nr 2 z Kartuz 54 pkt., Klukowa Huta 52 pkt., Katolickie Gimnazjum z Kartuz 48 pkt. i Szymbark 45 pkt. Do kolejnego etapu przeszed jeden zespó z danej gminy, czyli Gimnazjum w Somoninie, Gimnazjum nr 2 w Kartuzach oraz Gimnazjum w Klukowej Hucie.

 

       W  dniu 17 grudnia 2012r. w siedzibie Gminnego Orodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie uczennice naszej szkoy Agata Drywa, Wiktoria Domaros oraz Agata Sarach, zostay laureatkami konkursu plastycznego „Z ekologi yj w zgodzie, pomagam przyrodzie”. Konkurs zosta zorganizowany przez Lokaln Grup Ryback KASZUBY. Zainteresowanie uczniów byo ogromne. Do konkursu zostao zgoszonych ponad 300 prac.

 

 

 

                                                              Opiekun

Izabela Lewicka - Socha

Rodzinne spotkanie witeczne

       12 grudnia 2012 roku miao miejsce rodzinne spotkanie witeczne dla uczniów uczcych si jzyka kaszubskiego i ich rodziców. Mimo e to czas przedwiteczny frekwencja dopisaa.

Obrazy newsów: rss.jpg 

 

   Czytaj więcej    .. 
W wiosce św. Mikołaja
Wycieczki

       8 grudnia 2012 roku uczniowie Zespo�u Szkó� w Gor�czynie ucz�cy si� j�zyka kaszubskiego pojechali na spotkanie ze �w. Miko�ajem do niewielkiej miejscowo�ci Drzewina.

Obrazy newsów: wioska.jpg

 

   Czytaj więcej    .. 
Mecz Mistrzy Polski
Sport

       Dnia 05.12.2012 uczniowie naszej szkoy mieli moliwo uczestniczenia w meczu Mistrzy Polski 2012 Vistal czpol Gdynia vs KGHM Metraco Zagbie Lubin. Pomimo gonego kibicowania nie udao si wygra naszym gdyskim szczypiornistom. W trakcie meczu towarzyszyo uczniom sporo emocji,oprócz zacitej walki midzy zespoami, konkursy dla kibiców, w których uczestniczy nasz gimnazjalista Mateusz Kryszewski. Wygra w konkursie sprawnociowym i otrzyma gadety klubu sportowego oraz bilety na krgielni.yczymy powodzenia naszym gdyskim szczypiornistkom!

Obrazy newsów: collage19.jpg

Przegląd kolęd i pastorałek
Uczniowie

Już po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w przeglądzie kolęd i pastorałek. Nie brakowało ciekawych i nietuzinkowych aranżacji tych bardziej i tych mniej znanych pieśni bożonarodzeniowych.

   Czytaj więcej    .. 
wita po kaszubsku i niemiecku
Różne

     Obrazy newsów: przedbn.jpg

 

 

 

         Uczniowie klas gimnazjalnych wystpili w przedstawieniach o tematyce witecznej. Pierwsze, przygotowane przez pani Elbiet Bugajn, miao charakter folklorystyczny                           - kaszubski, natomiast drugie, przygotowane przez pani Anne Szczygie, w caoci deklamowane byo po niemiecku.

Wigilie i mikołajki klasowe
Różne

       Jak co roku samorzrządy klas obu szkół organizują wraz z wychowawcami Wigilie i mikołajki klasowe. Nie brakuje ciepłych życzeń, łamania opłatka, smacznego poczęstunku i oczywiście podarków. W przypadku klasy VI a, te ostatnie wręczał św. Mikołaj i jego dzielne pomocniczki - śnieżynki.

Obrazy newsów: mikoajki.jpg

Wizyta św. Mikołaja
Wydarzenie

       Święty Mikołaj, biskup Miry, ze względu na przypisywane mu legendarne uczynki (m.in. cały majątek rozdał biednym), został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, często w infule i pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce. 6 grudnia (w rocznicę śmierci świętego) grzecznym dzieciom przynosi prezenty (zwykle słodycze), a niegrzecznym (na ostrzeżenie) rózgę.

       W tym roku dzieki Urzędowi Gminy Somonino i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Somoninie, Mikołaj zawędrował również do naszej szkoły...

Obrazy newsów: mikgops.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Przegld pieni patriotycznych
Uczniowie

       Niedawno odby si w naszej szkole przegld pieni patriotycznych. Zrónicowany repertuar zaprezentoway klasy szkoy podstawowej, a take grupa gimnazjalistów. Nie brakowao partii chóralnych, popisów solowych, a take gry aktorskiej i charakteryzacji.

Obrazy newsów: collage18.jpg

 

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy