Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Polskiej
Konkurs

28 lutego 2019 w szkole Podstawowej w Goręczynie odbyły się eliminacje szkolny Kuratoryjnego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej, którego celem była popularyzacja polskiej literatury pięknej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka  i mowy ojczystej oraz stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy i sztuką interpretacji. W konkursie wzięło udział 48 uczniów. Komisja oceniająca, dokonując oceny uwzględniła następujące kryteria: dobór repertuaru, kulturę mowy, interpretację, ogólny wyraz artystyczny prezentacji, osobowość wykonawcy. Podczas konkursu młodzi wykonawcy recytowali dwa utwory poetyckie lub jeden utwór oraz fragment prozy.

Komisja wyłoniła najlepsze prezentacje. Nasi uczniowie reprezentowali szkołę na etapie gminnym, a do etapu  powiatowego zakwalifikowały się Anna Klinkosz i Oliwia Czaja. Wszystkie utwory były dopasowane do możliwości artystów, wieku, wrażliwości i temperamentu wykonawcy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a praca nad poezją stworzyła doskonałą okazję do mówienia, słuchania, czytania i rozwijania wyobraźni.

Cieszy fakt, że uczniowie odczuwają potrzebę obcowania z literaturą, która pomaga w rozumieniu takich wartości jak piękno, prawda, miłość, przyjaźń.

 

Obrazy newsów: kpipp.jpg


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy