Zbieramy – sprzątamy – nie śmiecimy!
Różne

„Akcja - segregacja! Zbieramy – sprzątamy – nie śmiecimy!”

Głównym celem akcji „Sprzątanie świata” jest rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska oraz poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami. Akcja ma również na celu pokazać uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana świadomości i nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.

Od 17 do 21 września br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie, zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice sprzątali wyznaczony im teren w pobliżu szkoły. Zebrali głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki), szkło (głównie butelki) i puszki aluminiowe.

W ramach działań na rzecz poprawy środowiska na terenie szkoły odbyła się po raz kolejny zbiórka makulatury. W tym roku padł nowy rekord szkoły, udało się zebrać aż 4796,2 kg makulatury. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się:

I miejsce:  Zosia i Wiktoria Dawidowskie

II miejsce:  Mateusz Byczkowski

III miejsce:  Agata Puzdrowska i Artur Syldatk

Wyróżnienia otrzymali: Marcin Machola, Eryk Stromski, Wiktoria Domaros, Oliwia Marszałkowska, Filip Raulin, Inga Pelplińska - Grzędzicka. Nagrodzono też całe klasy za ich szczególne zaangażowanie:  Oa,  VII b, VIII a, VIII b i Vc.

Wszyscy uczestnicy akcji „Sprzątanie świata” podczas apelu podsumowującego w dniu 5 października wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejne będą mniej obfite w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania  tych  działań w przyszłości.

                                                                                 Izabela Lewicka –Socha

Obrazy newsów: makulatura.jpg


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy