Wycieczka na południe
Wycieczki

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od ceremonii Odsłonięcia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze.Uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej. Następnie udaliśmy się do Krakowa, gdzie zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie (krypty z grobem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Józefa Piłsudskiego). Spacerując Drogą Królewską, dotarliśmy do Sukiennic i Kościoła Mariackiego. Po obowiązkowym punkcie każdej wycieczki szkolnej, tj. kupno pamiątek, udaliśmy się do hostelu ATLANTIS, gdzie zarezerwowano nocleg dla grupy.

Podczas drugiego dnia wycieczki odwiedziliśmy Ogród  Doświadczeń im. Stanisława Lema. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę w takich dziedzinach, jak: fizyka, chemia, matematyka. Kolejnym punktem wycieczki byłaKopalnia Soli w Bochni. Niewątpliwie dużą atrakcją dla uczestników wycieczki było nocne zwiedzanie obiektu, dyskoteka, a także… nocleg w kopalni, 250 metrów pod ziemią.

                Kolejny dzień rozpoczął się od wynoszenia ciężkich bagaży na powierzchnię ziemi. Pozbawiona jakichkolwiek sił grupa udała się do Słowacji, aby zobaczyć tam Jaskinię Bielańską, cieszącą się powodzeniem wśród turystów. Jaskinia z pewnością zapadła w pamięci grupy, w dużej mierze za sprawą dziwacznych form skalnych. Popularność tego miejsca jest skutkiem występowania tam kalcytowej sintrowej ornamentyki. Nie mogło też zabraknąć kaszubskiego akcentu na słowackiej ziemi – W Sali Koncertowej dzieci wraz z opiekunami zaśpiewały piosenkę Kaszëbsczéjezora. Kolejną atrakcją był  trzygodzinny pobyt w  w kompleksie basenowo termalnym Bania w Białce Tatrzańskiej. Zmęczenie po aktywnym wypoczynku sprawiło, że chętnie udaliśmy się na kolację w Ośrodku Stasinda. Tam też spędziliśmy noc.

                Zdobycie Gubałówki (z małą pomocą kolejki, która zawiozła nas na szczyt i z której też skorzystaliśmy w drodze powrotnej) było wyzwaniem, które czekało na uczestników wycieczki podczas trzeciego dnia wyjazdu. Po sesji zdjęciowej na szczycie, a także podziwianiu Zakopanego, grupa zmieniła lokalizację i udała się w Pieniny. Zanim jednak to nastąpiło, należało wydać wszystkie oszczędności rodziców na Krupówkach, aby wrócić do domu z pamiątkami. Spływ Dunajcem okazał się świetną atrakcją, zarówno dla dzieci, jak i opiekunów. Było to dużą zasługą flisaków, którzy swoimi komentarzami rozbawiali towarzystwo. Naszą wycieczkę zakończyła gorąca i droga herbatka w Szczawnicy.

                Dzieci świetnie spędziły czas podczas tego wyjazdu. W dowód wdzięczności odśpiewały piosenkę, ułożoną przez jedną z opiekunek – Danutę Benka. Do piosenki wykorzystano melodię sławnej piosenki Zenka Martyniuk, uwielbianej przez naszą Polską Reprezentację Piłki Nożnej – Przez Twe oczy zielone. Tekst piosenki umieszczono poniżej.

 

Nasz autobus pruje śmiało,

Już widzieliśmy tak niemało.

Już za nami kawał drogi,

I nie bolą wcale nogi.

 

Pilot Błażej nie zawiedzie,

I pomoże w każdej biedzie.

A Pan Jacek też pomoże,

Zawiezie w góry lub nad morze.

 

Nasza Pani Helenka Helenka jest wspaniała,

Na niejedną wycieczkę wycieczkę nas zabrała.

I już teraz prosimy prosimy z całej duszy,

By za rok do Chorwacji Chorwacji z nami wyruszyć.

 

Najpierw była Częstochowa,

Tu niepotrzebne żadne słowa.

 A w Krakowie na Wawelu,

Było tutaj królów wielu. 

 

W Bochni Skarbnik przyjął mile,

Spędziliśmy piękne chwile.

Panie tak panikowały,

Zjeżdżać ze zjeżdżalni nam nie dały.

 

Nasza pasja to są schody,

One w jaskini słyną z mody.

Chociaż nas bolą kolana,

To ta wycieczka jest udana.

 

Któż to do pokoju puka,

Pani we wszystkie kąty luka.

- Telefony rekwiruję!

Ale na szczęście tylko żartuje.

 

                Opiekunami wycieczki byli: Danuta Benka, Anna Łukowicz, Karolina Kowalewska, Mariola Mackojć. Kierownikiem wycieczki była Helena Górlikowska.

 

P.S. Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, którzy pomogli nam w organizacji wyjazdu. 


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy