Dzień Babci i Dziadka 2016
Wydarzenie

       Dnia 2 lutego uczniowie klas I b, II b, II c i III b zaprosili do szkoły  babcie i dziadków. Na początku wszystkich powitała pani dyrektor Elżbieta Korzeniewska. Występ rozpoczęła klasa IIII b.  Recytowali  wiersze i składali  życzenia  przeplatając  swój występ piosenkami :” Gdy babcia i dziadek idą na spacer „ i „ Oberek dla babci i dziadka”. Zakończyli swój występ układem tanecznym :” Na cztery strony świata”.                          

       Następnie zaprezentowała się klasa Ib.  Zaproszeni dziadkowie mieli okazję wysłuchać  pięknych życzeń w formie wierszy przeplatanych piosenkami pt. Dla ukochanej babci”, „ Mój dziadek, Niech nam żyją”, do których przygotowano układy  taneczne. Dzieci w barwnych strojach złożyły też życzenia od 12 miesięcy i  zaśpiewały krótkie piosenki o każdej  z pór roku, przy akompaniamencie granym na gitarze. 

       Klasa II c przygotowała montaż słowno – muzyczny, który obfitował w taniec pod każdą postacią. Zaczynając od dostojnego walca, poprzez szalony rock and roll, gorącą salsę, kończąc na pełnym ekspresji oraz zwrotu akcji tańca do muzyki z filmu „Hobbit”. Duże wzruszenie wzbudziła piosenka „Wspomnienia”, którą zaśpiewała Julia Reich i Kornelia Gruchała. Podczas piosenki uczniowie ułożyli trzy obrazy przedstawiające babcię, dziadka oraz babcię i dziadka z wnukiem.

       Część  artystyczna zakończyła klasa IIb, która  przygotowała parodię teleturnieju „Jaka to melodia”. Każdy z uczestników potrafił, już po jednej nutce  odgadnąć tytuł dedykowanej gościom piosenki. Rozpoczęli od  piosenki i układu tanecznego   „Christmas Dance” ( efekt specjalny – potrójna gwiazda w wykonaniu Emilii Cyrzan i szpagatu Nikolii Grosz) Wśród  prezentowanych utworów znalazł się rock and roll, „Kaczuszki dla babci”, „ Mój dziadek z wąsem”, piosenka z filmu Kraina lodu „Mam tę moc” , a także Nad modrym ,pięknym Dunajem w wykonaniu klasowej orkiestry. Występ  uczniowie zakończyli  dostojnym polonezem.  

        Po zakończeniu części artystycznej uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.

Helena Górlikowska  

Obrazy newsów: db.jpg

*zdjęcia – Anna Hinc (mama Roksany  z klasy II b)

  


 


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy