Jesienne dyktando w Goręczynie
Konkurs

       Uczestników dyktanda i ich opiekunów powitała dyrektor szkoły Elżbieta Korzeniewska. Zasady konkursu wyjaśniła pomysłodawczyni i organizatorka Elżbieta Bugajna, która od początku angażuje się w jego realizację. Początek zmagań uświetnił występ szkolnego chóru pod przewodnictwem Małgorzaty Hinca oraz program artystyczny pod kierunkiem Justyny Plichta.

        Prace młodych mistrzów sprawdzały dwie komisje. W szkole podstawowej
pod kierunkiem Wioletty Bobrowskiej-Reiter pracowali: Grażyna Jank z ZS
w Mściszewicach, Brygida Knopik z ZS w Tuchlinie, Małgorzata Hinca z SP w Egiertowie, Wiesława Kuchta z GP w Sierakowicach i Bernadeta Formela z SP w Borczu. W gimnazjum w skład komisji weszli: przewodniczący Łukasz Reszka z ZS w Goręczynie, Anna Laskowska z ZS w Miechucinie, Andrzej Popiel z ZS w Goręczynie, Iwona Pek z GP nr 1 w Kartuzach, Alicja Nastała z ZKiW w Szymbarku, Teresa Wejer z GP w Kamienicy Szlacheckiej oraz Magdalena Klawikowska z GP nr 2 w Kartuzach

        Nagrody dla uczestników ufundowali: Stanisław Lamczyk, poseł na Sejm RP, Wójt Gminy Somonino Marian Kryszewski, Starosta Powiatu Kartuskiego Janina Kwiecień oraz Mirosław Myszk z GPRU w Sławkach. Organizację konkursu wsparły firmy „Sombud” Mirosława Sochy z Somonina, „Dalma” Produkcja pasz z Goręczyna oraz darczyńcy indywidualni. Słodkości ufundowała cukiernia „Alicja” z Kiełpina, zaś jogurty firma „Mlekovita” z Goręczyna.

       Wszyscy goście, uczestnicy konkursu skorzystali z gorącego posiłku: zupy pieczarkowej przygotowanej przez panie z kuchni. Szczególne podziękowania należą się pracownikom administracji szkoły, zwłaszcza Monice Bednarek, która przyjmowała zgłoszenia oraz czuwała nad poprawnością danych oraz Karolinie Lis, która była odpowiedzialna za drukowanie dyplomów i gazetkę.

       W przygotowania konkursu włączyła się dyrekcja szkoły: pani dyrektor Elżbieta Korzeniewska oraz wicedyrektor Alicja Karczewska. W dniu konkursu oprócz nauczycieli polonistów we właściwe przygotowanie wydarzenia zaangażowali się: Henryk Żmijewski (nagłośnienie, projekcja filmu), Wojciech Mikłaszewicz (grupa porządkowa). Pracownicy obsługi zadbali o przygotowanie sal lekcyjnych. Bez zespołowej pracy nauczycieli, pracowników administracji i obsługi przygotowanie całego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe.

Elżbieta Bugajna

  


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy