Najserdeczniejsze życzenia!
Informacja

 

Obrazy newsów: zyczliwosc19.jpg

Apel bożonarodzeniowy
Różne

Obrazy newsów: 11listopada.jpg

Czas wigilii
Wydarzenie

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia w każdej klasie odbyły się tradycyjne Wigilie. Nie zabrakło opłatka, wspólnie śpiewanych kolęd, smakołyków oraz upominków. Czas upłynął w miłej atmosferze.

Obrazy newsów: walentynki_2022.jpg

Za wolność Twoją i moją...
Wydarzenie

Grudzień 1970, wydarzenia grudniowe, rewolta grudniowa, wypadki grudniowe, masakra na Wybrzeżu – protesty robotników w Polsce w dniach 14–22 grudnia 1970 głównie w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie i Elblągu, stłumione przez milicję i wojsko. (https://pl.wikipedia.org/wiki/Grudzień_1970)

Na pamiątkę tych wydarzeń w naszej szkole, jak co roku, uczniowie przygotowali wzruszający apel.
17 grudnia, przypadła też 52. rocznica tragicznej śmierci Ludwika Piernickiego, robotnika, mieszkańca Goręczyna, syna, wujka, brata... Cześć Jego pamięci!
Ludwik pracował w Stoczni im. Komuny Paryskiej jako robotnik. Był honorowym dawcą krwi. Legitymacja wydana 18 września 1969 roku przez Szpital Powiatowy w Kartuzach stwierdza proroczo: "Oddanie krwi jest najwyższym czynem humanitarnym, świadczącym o wielkiej solidarności społecznej". Zginął od strzału w plecy 17 grudnia 1970 rano, prawdopodobnie przy przystanku kolejki elektrycznej Gdynia-Stocznia. Pochowany 19 grudnia wieczorem na cmentarzu Srebrzysko, ekshumowany 4 marca 1971, spoczywa na cmentarzu w Goręczynie. Pomnik ufundował Społeczny Komitet Budowy Pomników Ofiar Grudnia w Gdyni. (http://grudzien70.solidarnosc.gda.pl/.../Grudzien70_07.htm)
Po apelu wręczono też nagrody zwycięzcom i uczestnikom konkursu prozdrowotnego. Gratulujemy!

Obrazy newsów: gr70_2021.jpeg

 

Hej kolęda, kolęda!
Wydarzenie

11 grudnia 2022 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie zorganizowała kiermasz świąteczny. Podczas imprezy przeprowadzono sprzedaż, przygotowanych uprzednio przez uczniów i ich rodziców, przepięknych ozdób świątecznych. Dodatkowo przybyli goście, a było ich sporo, brali udział w licytacji przedmiotów i usług przekazanych na ten cel przez darczyńców. Nie zabrakło też loterii fantowej, gdzie każdy miał szansę wygrać drobny upominek. Tradycyjnemu już kiermaszowi towarzyszyły liczne występy dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Były tańce i śpiewy, uczniowie grali też na instrumentach muzycznych. Kolorytu imprezie dodawały stoiska z różnymi, pysznymi wypiekami, pierogami i innymi frykasami. Kiermasz odwiedziło wielu gości. Byli to głównie uczniowie i ich rodzice. Jednak nie zabrakło też przedstawicieli władz samorządowych, w tym Wójta Gminy Somonino, pana Mariana Kowalewskiego.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, uczniom i ich rodzinom, a także sponsorom, bez których trudno byłoby zorganizować tę imprezę.

Obrazy newsów: kiermasz_2022.jpg


Mikołajkowa wycieczka kl. IV
Wycieczki

Klasy czwarte udały się na mikołajkową wycieczkę do Gdańska. Było trochę krajoznawstwa, sportu, historii i mnóstwo pozytywnych wrażeń! Spacerowaliśmy po Parku Oliwskim, bawiliśmy się w centrum rozrywki, uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych i wędrowaliśmy ulicami starego miasta. Było super!

Obrazy newsów: mikoajki_2020.jpg

Wycieczka klas V
Wycieczki

6 grudnia obie klasy piąte wybrały się na wspaniałą wycieczkę do Gdyni. Przespacerowaliśmy się Skwerem Kościuszki,  odwiedziliśmy Centrum Nauki Eksperyment, a na samym końcu wybraliśmy się do kina! Było fantastycznie! Mikołajki w tym roku należały do wyjątkowo udanych!

Obrazy newsów: wycieczka_klas_v_2022.jpg

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Wydarzenie

„Kiedy śmieje się dziecko, raduje się cały świat”! Dzisiaj, 2 grudnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Obrazy newsów: dzien_chorych_2020.jpg

Kiermasz świąteczny
Wydarzenie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 11 GRUDNIA 2022r. GODZ. 14.00

Obrazy newsów: kiermasz.png

Spotkanie z artystą
Spotkanie

Uczniowie klas 0- 3 wzięli udział w spotkaniu z pisarzem Pawłem Beręsewiczem, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży. Pisarz opowiedział o swojej twórczości, zachęcał uczniów do czytania i spędzania czasu z książką. Dzieci dowiedziały się, dlaczego został pisarzem i skąd czerpie pomysły na fabułę swoich opowieści. Uczniowie zadawali pytania i aktywnie włączali się w dyskusję. Mali czytelnicy dokonywali wyboru interesujących książeczek i cierpliwie oczekiwali na autograf pisarza. Nikt nie miał już wątpliwości - zdecydowanie WARTO CZYTAĆ KSIĄŻKI!

Obrazy newsów: spotkanie_z_aktorem.jpg

Do boju, Polsko!
Wydarzenie

Rozpoczął się mundial w Katarze. Dziś grają nasi. Mając taki doping, nie mogą przegrać! Trzymamy kciuki. ⚽️

Obrazy newsów: mt.jpg

Święto Niepodległości Narodowej
Wydarzenie

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości Narodowej nasi uczniowie wystąpili w uroczystej akademii. Nie zabrakło opowieści o trudnej historii Polski i radości z odzyskania niepodległości. Ozdobieni biało-czerwonymi kotylionami zaśpiewaliśmy też dobrze znane wszystkim Polakom pieśni legionowe. Na apelu wręczono również nagrody i wyróżnienia w konkursie fotograficznym oraz dietetycznym.

Obrazy newsów: dnn_2021.jpg


Bezpieczeństwo wspólną sprawą!
Wydarzenie

9 listopada odbyły się w naszej szkole zaplanowane próbne ćwiczenia ewakuacyjne z udziałem Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach mł. bryg. Leszka Formeli. Ewakuacja wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z procedurami. Wszyscy mimo, że przejęci, zachowali się odpowiedzialnie, mając na uwadze to, iż tylko dobrze przygotowani, jesteśmy w stanie prawidłowo reagować w sytuacji wystąpienia realnego zagrożenia.

Obrazy newsów: pr_poz.jpg

Śniadanie daje moc!
Spotkanie

Śniadanie daje moc! Prezentacja zdrowych przekąsek przygotowanych przez naszych uczniów z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji naszą szkołę odwiedziła pani dietetyk - Natalia Mejer.

Obrazy newsów: spotkanie_policja_2022.jpg

Informacja

Obrazy newsów: dniksiazki.jpg

Spotkanie z policjantką
Spotkanie

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. 25 października uczniowie z klas  I – VIII spotkali się Panią Aspirant Karoliną Jędrzejczak z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Tematem spotkań było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie. Przypomniała również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.  Na apelu rozdano nagrody najmłodszym dzieciom, biorącym udział w szkolnym konkursie na temat bezpieczeństwa na drodze. Największym  zainteresowaniem cieszyły się  opowiadania o codziennej pracy policjanta. 

Obrazy newsów: spotkaniezpolicjantem2022.jpg

 

Ku pamięci...
Wycieczki

Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Niepodległości Narodowej, uczniowie klas czwartych, wraz ze swymi wychowawcami, udali się w pieszą wędrówkę do Miejsca Pamięci Narodowej w hopowskim lesie. Dzieci miały okazję poznać tragiczną historię tego miejsca, zapalić znicze i oddać hołd pomordowanym. Dodatkowo odwiedziliśmy ewangelicki cmentarz w Rątach, zapalając tam symboliczne znicze.

Obrazy newsów: mpn_2022.jpg

Wycieczka do Łubiany
Wycieczki

W ostatnim czasie uczniowie z klas ósmych wybrali się wspólnie na październikowy wyjazd. Pierwszy przystanek był koło Kościerzyny, gdzie zwiedzili istniejące od 53 lat Zakłady Porcelany ,,Łubiana’’, cieszące się uznaniem i dobrą opinią w ponad 40 krajach na świecie. Pani przewodnik oprowadziła nas po zakładzie, gdzie mogliśmy przyjrzeć się z bliska produkcji wyrobów porcelanowych.Następnie odwiedziliśmy Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Placówka posiada największą w północnej Polsce i wciąż rozrastającą się kolekcję pojazdów szynowych.Tego dnia dopisała nam jesienna aura. Wycieczkę zaliczamy do udanych!

Obrazy newsów: leba.jpg

Dzień Edukacji Narodowej
Wydarzenie

Edukacja jest jedną z najważniejszych rzeczy na świecie. Kraje świadome tego jak bardzo ważna dla przyszłości obywateli jest edukacja, przeznaczają na nią znaczną część swojego majątku. Ważnym ogniwem tego procesu jest nauczyciel, który ma decydujący wpływ na kształtowanie oblicza młodzieży. „Taka będzie Rzeczpospolita, jaka jej młodzieży chowanie” - mówiono kiedyś. Dziś nic w tej kwestii się nie zmieniło. 


Przez wiele lat jutrzejszy dzień nazywany był Dniem Nauczyciela, jednak na mocy Karty Nauczyciela z 1982 r. obchodzony jest obecnie jako Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników związanych z oświatą, czyli nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. To Państwa wspólna praca stwarza warunki bezpieczeństwa i opieki nad uczniami, dając nadzieję na rozwój i lepsze jutro. Życzymy, aby nie tylko ten dzień, lecz cały rok szkolny był dla Państwa czasem miłym i dobrym. Praca niech będzie satysfakcjonująca, a w życiu prywatnym niech nie opuszcza Was miłość i szczęście. 


Dziękujemy za codzienną cierpliwość i wyrozumiałość!

Obrazy newsów: dn.jpg

Ślubowanie pierwszaków
Wydarzenie

Niedawno nasza szkoła wzbogaciła się o kolejnych pełnoprawnych uczniów. Maluchy z pierwszych klas ślubowały być dobrymi i sumiennymi uczniami, godnie reprezentującymi Szkołę Podstawową im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie. Cieszymy się i gratulujemy!

Obrazy newsów: slubowanie.jpg

Wszystkie śmieci nasze są!
Różne

Jak co roku wzięliśmy udział w akcji „Sprzątanie świata”. Tym razem sprzątanie odbywało się pod wymownym hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”. Akcję podsumowali przedstawiciele klas, prezentując krótkie sprawozdania z jej przebiegu. Nie zabrakło też ekologicznej piosenki w wykonaniu uczniów 4a.

Obrazy newsów: ss.jpg

Labolatoria Przyszłości w naszej szkole
Uczniowie

Obserwacje mikroskopowe na lekcji biologii z użyciem sprzętu pozyskanego w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości Smile

Obrazy newsów: laboratoriaprzyszlosci2022.png

Spotkanie z policjantem
Spotkanie

W dniu 6 września uczniowie z klas szóstych, siódmych i ósmych uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji  Panią Karoliną Jędrzejczak z Komendy Powiatowej w Kartuzach.  

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali  pogadanki o odpowiedzialności karnej nieletnich, bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zagrożeniach wynikających z nierozważnego korzystania z Internetu. Rozmowa wzbogacona została o szeroko pojętą profilaktykę uzależnień. 

Mamy nadzieję, że uczniowie wzięli sobie do serca wszystkie rady i przestrogi oraz będą je stosować w życiu codziennym.

Obrazy newsów: spotkanie_z_aktorem.jpg

II Regaty o Puchar Wójta Gminy Somonino
Po lekcjach

Doświadczony żeglarz nie walczy z prądem ani z wiatrem, ale pozwala im się unosić w obranym przez siebie kierunku

 Bolesław Prus

10-11 września 2022 r. w Ostrzycach odbyły się II Regaty o Puchar Wójta Gminy Somonino w klasie Optimist 0, zorganizowane przez Uczniowski Klub Żeglarski Gryf Goręczyno we współpracy z Pomorską Federacją Sportu. Wyścigi łodzi żaglowych rozegrane zostały w kategorii dziewczęta i chłopcy w dwóch grupach (gr. D - debiutanci i gr. C - zaawansowani) zgodnie z Instrukcją żeglugi i przepisami Polskiego Związku Żeglarskiego. Regaty dofinansowane zostały przez Gminę Somonino oraz Pomorską Federację Sportu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Zmagania rozpoczęły się zapisami uczestników konkursu, a następnie oficjalnym otwarciem regat, odprawą sterników i trenerów. Mniej więcej o 11.30 rozpoczął się pierwszy wyścig. Emocji nie brakowało. Młodzi żeglarze z pasją i determinacją pruli fale, z gracją pokonując kolejne wiraże. Następnie odbyły się kolejne, równie pasjonujące starty. Szala zwycięstw przechylała się ,co rusz nobilitując kolejnych zawodników. Temu pasjonującemu widowisku towarzyszyła miła publiczność, zgromadzona na brzegu malowniczego Jeziora Ostrzyckiego. 

Następny dzień zmagań był równie pasjonujący. Regaty zakończyły się około godziny 15.00 wręczeniem pucharów, medali i dyplomów. Ten czas stał się na Kaszubach prawdziwym świętem żeglarstwa. Gratulujemy wszystkim wilkom morskim wspaniałych występów, umiejętności i zaangażowania.

W wyścigach udział brali reprezentanci:

  • UKŻ Gryf Goręczyno                                               - UKS Wiking Kamienica Królewska
  • Damroka Chmielno                                                 - UKS Wodniacy Garczyn
  • KS AZS AWFiS Gdańsk                                              - UKS Tolkmicko
  • UKS Navigo Sopot                                                   - Port Mechelinki

Obrazy newsów: regaty_2021.jpeg

   Czytaj więcej    .. 
Narodowe czytanie
Uczniowie

3 września kl. I b włączyła się w akcję NARODOWEGO CZYTANIA. Uczniowie wysłuchali utwór Adama Mickiewicza pt. Lis i kozioł, a następnie zilustrowali jego treść.

Obrazy newsów: cz_r.jpg

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022-23
Wydarzenie

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie uroczyście rozpoczęła dziś rok szkolny 2022-23. Słowa powitania skierowała do uczniów nowa Dyrektor Szkoły, Pani Żanetta Penkowska oraz sekretarz Gminy Somonino, Pani Marta Baczyńska.

1 września to rocznica wybuchu II Wojny Światowej, najbardziej krwawego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. Podczas naszej uroczystości wróciliśmy pamięcią do tamtych wydarzeń i minutą ciszy oddaliśmy cześć ofiarom.

Po oficjalnej uroczystości na sali gimnastycznej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych. Były wakacyjne wspomnienia, refleksje i plany działania. Raduje nas tak liczne grono uczniów klas pierwszych - witamy Was serdecznie!

Ciesząc się z możliwości wspólnego pobytu w szkole, życzymy Wam, Drodzy Uczniowie, wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów i entuzjazmu w podejmowaniu nowych wyzwań. Niech nowy rok szkolny będzie czasem wytężonej nauki, rozwoju zainteresowań i pogłębiania przyjaźni. 

"Rozwijajcie skrzydła i odkrywajcie..."

Obrazy newsów: inauguracja2020_21.png

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23
Informacja

Obrazy newsów: inauguracja_2022_23.png

Podręczniki do samodzielnego zakupu
Rodzice

Obrazy newsów: podreczniki_2022_23.png

Wyprawka
Rodzice

Obrazy newsów: wyprawka22-23.png

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22
Wydarzenie

Nadszedł długo wyczekiwany dzień - 24 czerwca 2022 r. Zakończył się rok szkolny 2021/2022. Dla niektórych to tylko przerwa, dla innych to koniec początku... W powietrzu, wodzie, w lasach i na łąkach odbijają się już obrazy i dźwięki, które zdają się wyrażać tylko jedno-
- W A K A C J E


W tym roku pożegnaliśmy aż trzy klasy ósme. Na zasłużoną emeryturę odeszły też nauczycielki - Pani Wioletta Bobrowska-Reiter oraz Pani Elżbieta Bugajna. Z pracy odeszły Pani Renata Teterycz oraz Pani Aleksandra Gehrke.

Wszystkiego dobrego, będziemy tęsknić!

Obrazy newsów: zak_rok_2021.jpeg

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online