Do boju, Polsko!
Wydarzenie

Rozpoczął się mundial w Katarze. Dziś grają nasi. Mając taki doping, nie mogą przegrać! Trzymamy kciuki. ⚽️

Obrazy newsów: mt.jpg

Święto Niepodległości Narodowej
Wydarzenie

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości Narodowej nasi uczniowie wystąpili w uroczystej akademii. Nie zabrakło opowieści o trudnej historii Polski i radości z odzyskania niepodległości. Ozdobieni biało-czerwonymi kotylionami zaśpiewaliśmy też dobrze znane wszystkim Polakom pieśni legionowe. Na apelu wręczono również nagrody i wyróżnienia w konkursie fotograficznym oraz dietetycznym.

Obrazy newsów: dnn_2021.jpg


Bezpieczeństwo wspólną sprawą!
Wydarzenie

9 listopada odbyły się w naszej szkole zaplanowane próbne ćwiczenia ewakuacyjne z udziałem Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach mł. bryg. Leszka Formeli. Ewakuacja wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z procedurami. Wszyscy mimo, że przejęci, zachowali się odpowiedzialnie, mając na uwadze to, iż tylko dobrze przygotowani, jesteśmy w stanie prawidłowo reagować w sytuacji wystąpienia realnego zagrożenia.

Obrazy newsów: pr_poz.jpg

Śniadanie daje moc!
Spotkanie

Śniadanie daje moc! Prezentacja zdrowych przekąsek przygotowanych przez naszych uczniów z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji naszą szkołę odwiedziła pani dietetyk - Natalia Mejer.

Obrazy newsów: spotkanie_policja_2022.jpg

Informacja

Obrazy newsów: dniksiazki.jpg

Spotkanie z policjantką
Spotkanie

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. 25 października uczniowie z klas  I – VIII spotkali się Panią Aspirant Karoliną Jędrzejczak z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Tematem spotkań było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie. Przypomniała również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.  Na apelu rozdano nagrody najmłodszym dzieciom, biorącym udział w szkolnym konkursie na temat bezpieczeństwa na drodze. Największym  zainteresowaniem cieszyły się  opowiadania o codziennej pracy policjanta. 

Obrazy newsów: spotkaniezpolicjantem2022.jpg

 

Ku pamięci...
Wycieczki

Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Niepodległości Narodowej, uczniowie klas czwartych, wraz ze swymi wychowawcami, udali się w pieszą wędrówkę do Miejsca Pamięci Narodowej w hopowskim lesie. Dzieci miały okazję poznać tragiczną historię tego miejsca, zapalić znicze i oddać hołd pomordowanym. Dodatkowo odwiedziliśmy ewangelicki cmentarz w Rątach, zapalając tam symboliczne znicze.

Obrazy newsów: mpn_2022.jpg

Wycieczka do Łubiany
Wycieczki

W ostatnim czasie uczniowie z klas ósmych wybrali się wspólnie na październikowy wyjazd. Pierwszy przystanek był koło Kościerzyny, gdzie zwiedzili istniejące od 53 lat Zakłady Porcelany ,,Łubiana’’, cieszące się uznaniem i dobrą opinią w ponad 40 krajach na świecie. Pani przewodnik oprowadziła nas po zakładzie, gdzie mogliśmy przyjrzeć się z bliska produkcji wyrobów porcelanowych.Następnie odwiedziliśmy Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Placówka posiada największą w północnej Polsce i wciąż rozrastającą się kolekcję pojazdów szynowych.Tego dnia dopisała nam jesienna aura. Wycieczkę zaliczamy do udanych!

Obrazy newsów: leba.jpg

Dzień Edukacji Narodowej
Wydarzenie

Edukacja jest jedną z najważniejszych rzeczy na świecie. Kraje świadome tego jak bardzo ważna dla przyszłości obywateli jest edukacja, przeznaczają na nią znaczną część swojego majątku. Ważnym ogniwem tego procesu jest nauczyciel, który ma decydujący wpływ na kształtowanie oblicza młodzieży. „Taka będzie Rzeczpospolita, jaka jej młodzieży chowanie” - mówiono kiedyś. Dziś nic w tej kwestii się nie zmieniło. 


Przez wiele lat jutrzejszy dzień nazywany był Dniem Nauczyciela, jednak na mocy Karty Nauczyciela z 1982 r. obchodzony jest obecnie jako Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników związanych z oświatą, czyli nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. To Państwa wspólna praca stwarza warunki bezpieczeństwa i opieki nad uczniami, dając nadzieję na rozwój i lepsze jutro. Życzymy, aby nie tylko ten dzień, lecz cały rok szkolny był dla Państwa czasem miłym i dobrym. Praca niech będzie satysfakcjonująca, a w życiu prywatnym niech nie opuszcza Was miłość i szczęście. 


Dziękujemy za codzienną cierpliwość i wyrozumiałość!

Obrazy newsów: dn.jpg

Ślubowanie pierwszaków
Wydarzenie

Niedawno nasza szkoła wzbogaciła się o kolejnych pełnoprawnych uczniów. Maluchy z pierwszych klas ślubowały być dobrymi i sumiennymi uczniami, godnie reprezentującymi Szkołę Podstawową im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie. Cieszymy się i gratulujemy!

Obrazy newsów: slubowanie.jpg

Wszystkie śmieci nasze są!
Różne

Jak co roku wzięliśmy udział w akcji „Sprzątanie świata”. Tym razem sprzątanie odbywało się pod wymownym hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”. Akcję podsumowali przedstawiciele klas, prezentując krótkie sprawozdania z jej przebiegu. Nie zabrakło też ekologicznej piosenki w wykonaniu uczniów 4a.

Obrazy newsów: ss.jpg

Labolatoria Przyszłości w naszej szkole
Uczniowie

Obserwacje mikroskopowe na lekcji biologii z użyciem sprzętu pozyskanego w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości Smile

Obrazy newsów: laboratoriaprzyszlosci2022.png

Spotkanie z policjantem
Spotkanie

W dniu 6 września uczniowie z klas szóstych, siódmych i ósmych uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji  Panią Karoliną Jędrzejczak z Komendy Powiatowej w Kartuzach.  

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali  pogadanki o odpowiedzialności karnej nieletnich, bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zagrożeniach wynikających z nierozważnego korzystania z Internetu. Rozmowa wzbogacona została o szeroko pojętą profilaktykę uzależnień. 

Mamy nadzieję, że uczniowie wzięli sobie do serca wszystkie rady i przestrogi oraz będą je stosować w życiu codziennym.

Obrazy newsów: spotkanie_z_aktorem.jpg

II Regaty o Puchar Wójta Gminy Somonino
Po lekcjach

Doświadczony żeglarz nie walczy z prądem ani z wiatrem, ale pozwala im się unosić w obranym przez siebie kierunku

 Bolesław Prus

10-11 września 2022 r. w Ostrzycach odbyły się II Regaty o Puchar Wójta Gminy Somonino w klasie Optimist 0, zorganizowane przez Uczniowski Klub Żeglarski Gryf Goręczyno we współpracy z Pomorską Federacją Sportu. Wyścigi łodzi żaglowych rozegrane zostały w kategorii dziewczęta i chłopcy w dwóch grupach (gr. D - debiutanci i gr. C - zaawansowani) zgodnie z Instrukcją żeglugi i przepisami Polskiego Związku Żeglarskiego. Regaty dofinansowane zostały przez Gminę Somonino oraz Pomorską Federację Sportu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Zmagania rozpoczęły się zapisami uczestników konkursu, a następnie oficjalnym otwarciem regat, odprawą sterników i trenerów. Mniej więcej o 11.30 rozpoczął się pierwszy wyścig. Emocji nie brakowało. Młodzi żeglarze z pasją i determinacją pruli fale, z gracją pokonując kolejne wiraże. Następnie odbyły się kolejne, równie pasjonujące starty. Szala zwycięstw przechylała się ,co rusz nobilitując kolejnych zawodników. Temu pasjonującemu widowisku towarzyszyła miła publiczność, zgromadzona na brzegu malowniczego Jeziora Ostrzyckiego. 

Następny dzień zmagań był równie pasjonujący. Regaty zakończyły się około godziny 15.00 wręczeniem pucharów, medali i dyplomów. Ten czas stał się na Kaszubach prawdziwym świętem żeglarstwa. Gratulujemy wszystkim wilkom morskim wspaniałych występów, umiejętności i zaangażowania.

W wyścigach udział brali reprezentanci:

  • UKŻ Gryf Goręczyno                                               - UKS Wiking Kamienica Królewska
  • Damroka Chmielno                                                 - UKS Wodniacy Garczyn
  • KS AZS AWFiS Gdańsk                                              - UKS Tolkmicko
  • UKS Navigo Sopot                                                   - Port Mechelinki

Obrazy newsów: regaty_2021.jpeg

   Czytaj więcej    .. 
Narodowe czytanie
Uczniowie

3 września kl. I b włączyła się w akcję NARODOWEGO CZYTANIA. Uczniowie wysłuchali utwór Adama Mickiewicza pt. Lis i kozioł, a następnie zilustrowali jego treść.

Obrazy newsów: cz_r.jpg

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022-23
Wydarzenie

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie uroczyście rozpoczęła dziś rok szkolny 2022-23. Słowa powitania skierowała do uczniów nowa Dyrektor Szkoły, Pani Żanetta Penkowska oraz sekretarz Gminy Somonino, Pani Marta Baczyńska.

1 września to rocznica wybuchu II Wojny Światowej, najbardziej krwawego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. Podczas naszej uroczystości wróciliśmy pamięcią do tamtych wydarzeń i minutą ciszy oddaliśmy cześć ofiarom.

Po oficjalnej uroczystości na sali gimnastycznej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych. Były wakacyjne wspomnienia, refleksje i plany działania. Raduje nas tak liczne grono uczniów klas pierwszych - witamy Was serdecznie!

Ciesząc się z możliwości wspólnego pobytu w szkole, życzymy Wam, Drodzy Uczniowie, wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów i entuzjazmu w podejmowaniu nowych wyzwań. Niech nowy rok szkolny będzie czasem wytężonej nauki, rozwoju zainteresowań i pogłębiania przyjaźni. 

"Rozwijajcie skrzydła i odkrywajcie..."

Obrazy newsów: inauguracja2020_21.png

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23
Informacja

Obrazy newsów: inauguracja_2022_23.png

Podręczniki do samodzielnego zakupu
Rodzice

Obrazy newsów: podreczniki_2022_23.png

Wyprawka
Rodzice

Obrazy newsów: wyprawka22-23.png

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22
Wydarzenie

Nadszedł długo wyczekiwany dzień - 24 czerwca 2022 r. Zakończył się rok szkolny 2021/2022. Dla niektórych to tylko przerwa, dla innych to koniec początku... W powietrzu, wodzie, w lasach i na łąkach odbijają się już obrazy i dźwięki, które zdają się wyrażać tylko jedno-
- W A K A C J E


W tym roku pożegnaliśmy aż trzy klasy ósme. Na zasłużoną emeryturę odeszły też nauczycielki - Pani Wioletta Bobrowska-Reiter oraz Pani Elżbieta Bugajna. Z pracy odeszły Pani Renata Teterycz oraz Pani Aleksandra Gehrke.

Wszystkiego dobrego, będziemy tęsknić!

Obrazy newsów: zak_rok_2021.jpeg

Wykaz podręczników
Informacja

Obrazy newsów: podreczniki_2022_23.png

Rejs po Jeziorze Ostrzyckim
Konkurs

W nagrodę za udział i wysoką lokatę w konkursie na plakat o tematyce antynikotynowej, klasy 7b i 8b wzięły udział w rejsie rowerkami wodnymi po Jeziorze Ostrzyckim. Radości nie było końca. Chłopcy przygotowali bomby wodne. Były pluski, kąpiele i mnóstwo dobrej zabawy.

Obrazy newsów: ratownik.jpg

Festyn rodzinny 2022
Po lekcjach

11 czerwca 2022 r. zorganizowaliśmy festyn rodzinny. W tym roku pogoda dopisała, a na imprezę przybyło mnóstwo gosci z terenu całej gminy. Atrakcji nie zabrakło. Były konkursy, qiuzy, zmagania sportowe, dmuchańce, smakołyki i przekąski. Pobyt gościom uatrakcyjniały występy dzieci. Było nam niezmiernie miło gościć Państwa!

Z D J Ę C I A

Wieczorek pożegnalny
Uczniowie

10 czerwca 2022 r. - wieczorek pożegnalny uczniów klas 8. Starym zwyczajem postanowiliśmy rozpocząć go polonezem. Jak widać ręce drżały z przejęcia! Embarassed

------- Z D J Ę C I A -------


Z życia świetlicy
Po lekcjach

Zajęcia w świetlicy odbywają się przez cały rok szkolny, a uczniowie, którzy do niej uczęszczają mają okazję rozwijać umiejętności komunikacyjne, społeczne, nawiązywać nowe przyjaźnie czy skorzystać z dobrych rad nauczyciela i pomocy starszych kolegów. Podopieczni świetlicy mogą zawsze odrobić zadania domowe lub podczas sprzyjającej aury spędzić czas na świeżym powietrzu. Czas wolny wypełniają dzieciom gry i zabawy stolikowe oraz prace manualne, które rozbudzają wyobraźnię i integrują grupę.

Obrazy newsów: swietlica_2022.jpg

Warsztaty z pierwszej pomocy
Uczniowie

Niedawno nasi uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci i młodzież  chętnie uczestniczyli w tych zajęciach. Stworzono możliwość pokazania im koniecznych działań w trudnych, często ekstremalnych sytuacjach. Warsztaty miały na celu świadome przygotowanie uczniów do stawiania czoła trudnym sytuacjom, a w szczególności przygotowanie do bezpiecznych wakacji. 

Warsztaty przeprowadził zespół M-Team Rescue. Dziękujemy!

Obrazy newsów: 1pomoc_2022.jpg

Próbna ewakuacja
Wydarzenie

Na Dzień Dziecka dzielni strażacy z OSP w Goręczynie przygotowali dla nas próbę ewakuacji na wypadek zagrożenia. Akcja przebiegła wzorowo. Nasz dzielny symulant - Jacek został profesjonalnie uratowany! Laughing

Obrazy newsów: ewakuacja1.jpg

Spotkanie z aktorem
Spotkanie

W poniedziałek, 30 maja, na na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie dla klas IV-VIII z aktorem związanym z Teatrem Muzycznym w Gdyni, panem Igorem Michalskim. Dzieciaki uczestniczyły w warsztatach wokalnych i wysłuchały opowieści o pracy scenicznej.

Obrazy newsów: spotkaniezestr.jpg

Dzień Ziemi 2022
Wydarzenie

W dniu 27 maja obchodziliśmy w naszej szkole  Dzień Ziemi. Przyświecał nam cel kształtowania aktywnej postawy wobec środowiska, wrażliwości, szacunku i odpowiedzialności za jego stan. A także poprzez zorganizowaną zbiórkę makulatury potrzeba recyklingu oraz segregacji odpadów. W dniu 20 maja br. udało się zebrać 3459 kg makulatury. 

Z tej okazji w trakcie apelu zostały przyznane dyplomy i nagrody. I miejsce zajęła Kinga Grzędzicka, II miejsce Mikołaj Litke, III miejsce Julia Plichta oraz przyznano wyróżnienia Wiktorowi Miler, Joannie Szwichtenberg, Joannie i Katarzynie Mazur, Lilianie Korzeniewskiej i Adamowi Plata. Najbardziej zaangażowanym klasom: IIIa, IIa, Ia, Ib, 0a przyznano piłki. Pozwoliło to uświadomić uczniom, że oni sami mogą odegrać znaczącą rolę w swoim najbliższym otoczeniu dla dobra naszej planety. 

W tym dniu zorganizowano warsztaty   przyrodnicze przy udziale zaprzyjaźnionych od lat instruktorów z Ośrodka Edukacji Ekologicznej z Szymarku oraz Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. 

Uczniowie naszej szkoły posprzątali teren wokół swojego miejsca zamieszkania, a także wykonali rysunki,  plakaty: „Ratujmy Ziemię”, a starsze klasy „Co wiem o Kaszubskim Parku Krajobrazowym?”.  Przygotowali przedstawienie i piosenki o tematyce przyrodniczej, a także na zakończenie pokaz mody ekologicznej. Wszystko po to, aby uświadomić, że Ziemia jest ważna, bo jest naszym domem, bez którego nie moglibyśmy przeżyć...

     Izabela Lewicka - Socha

Obrazy newsów: dz_2021.jpg

Zajęcia rowerowe
Sport

W naszej szkole odbyły się zajęcia z trenerką Agnieszką Patoka, która prowadzi szkółkę kolarką MTB Kids w Gdyni. Zajęcia miały klasy 4-7 na których dowiedzieli się o zasadach bezpieczeństwa na rowerze i czym jest wyczynowa jazda MTB. Więcej informacji na stronie Pani Agnieszki: https://agapatoka.com

 

Obrazy newsów: rower.png

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online