VI Rejonowy Konkurs Piosenek i Kolęd Wielojęzycznych
Konkurs

Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w VI Rejonowym Konkursie Piosenek i Kolęd Wielojęzycznych, który odbył się 15 stycznia 2019 r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy. W kategorii klasy VII i VIII oraz III gimnazjum wystąpiły w duecie Michelle Bruszewska i Julita Trowska, które zaśpiewały All I Want For Christmas Is You.  Zespół taneczno-wokalny z klasy Va w składzie:Teresa Miłosz, Nikola Hinca, Eliza Synak, Roksana Radomska, Nikola Magulska, Paulina Richert, Kinga Grzędzicka i Adam Przybylski zaprezentował piosenkę Jingle Bells zdobywając II miejsce w kategorii klas III-VI. 

Serdeczne gratulacje!

Obrazy newsów: stezyca.jpg


Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej
Konkurs

 

Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej odbył się 6 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Prałata Józefa Bigusa w Baninie. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Kornelia Szwichtenberg z IIIa, Adam Przybylski z Va oraz Maksymilian Skwirowski z VIIa, którzy występowali w różnych kategoriach wiekowych. Adam Przybylski z piosenką Happy zdobył III miejsce i wystąpił na koncercie laureatów, który odbył się 13 kwietnia w sali teatralnej SP w Baninie. Serdecznie gratulujemy!

Obrazy newsów: basia.jpg

 

Złota Julka
Uczniowie

Mamy Mistrzynię Polski! Julia Gruchała zdobyła biegowe złoto! GRATULUJEMY!

Obrazy newsów: jmp.jpg

Szanowni rodzice i opiekunowie uczniów naszej szkoły!
Rodzice

Wszystko wskazuje, że 8 kwietnia rozpocznie się strajk. Nadal nie doszło do porozumienia Rządu RP ze związkami zawodowymi. W związku z tym proszę Państwa o nieposyłanie dzieci 08.04.2019 r. do szkoły. Dla dzieci osób, które nie mogą zapewnić opieki, będzie zorganizowana świetlica w godz. 7.45 - 15.50.

Jednocześnie proszę o śledzenie komunikatów w dzienniku elektronicznym. Będę na bieżąco informować o ewentualnych zmianach.


Dyrektor szkoły, Elżbieta Korzeniewska

Zajączki z GOK-u
Spotkanie

Obrazy newsów: zg.jpg

Spotkanie z rodzicami
Rodzice

W czwartek, 04 kwietnia o godzinie 17.00, zaplanowano wywiadówkę. Zapraszamy!

Witaj wiosno!
Wydarzenie

Zgodnie z tradycją, 21 marca nasza szkoła pożegnała zimę, by na jej miejsce powitać na tronie wiosnę. Tego dnia ulicami Goręczyna przemaszerował barwny korowód. Uczniowie klas 0 – 3 wraz z wychowawcami, ubrani w wiosenne kolory, ze śpiewem na ustach i wesołymi okrzykami, ruszyli w stronę Raduni aby tam pożegnać Marzannę. Mamy nadzieję, że zima tak prędko do nas nie wróci.

D. Benka

Obrazy newsów: marzanna.jpg

Kaszubskie warsztaty
Spotkanie

19 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty Decoupage. Brali w nich starsi uczniowie uczący się j. kaszubskiego. Zajęcia poprowadziła pani Żaneta Domaros. Uczniowie pod jej okiem pięknie ozdobili wzorami kaszubskimi stojaki do smartfonów. 

H. Gorlikowska

Obrazy newsów: kasz_war.jpg

Kaszubscy kibice
Po lekcjach

Uczennice klasy V B i VI b wykonały prace plastyczne "Aktywne Kaszuby". Dzięki ich udziałowi w konkursie zdobyliśmy darmowe  zaproszenia dla dzieci uczących się języka kaszubskiego na mecz koszykarzy Trefla Sopot z drużyną Stelmet Enea BC Zielona Góra w Ergo Arenie w Gdańsku. Niestety mimo tego,  iż nasz zespół wzmocnił amerykański zawodnik Phil Greene, przegraliśmy mecz. Zabawa  i tak  była przednia!

H. Gorlikowska

Obrazy newsów: mecz.jpg

Rekolekcje Wielkopostne
Po lekcjach

Obrazy newsów: rekw.jpg

Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Polskiej
Konkurs

28 lutego 2019 w szkole Podstawowej w Goręczynie odbyły się eliminacje szkolny Kuratoryjnego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej, którego celem była popularyzacja polskiej literatury pięknej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka  i mowy ojczystej oraz stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy i sztuką interpretacji. W konkursie wzięło udział 48 uczniów. Komisja oceniająca, dokonując oceny uwzględniła następujące kryteria: dobór repertuaru, kulturę mowy, interpretację, ogólny wyraz artystyczny prezentacji, osobowość wykonawcy. Podczas konkursu młodzi wykonawcy recytowali dwa utwory poetyckie lub jeden utwór oraz fragment prozy.

Komisja wyłoniła najlepsze prezentacje. Nasi uczniowie reprezentowali szkołę na etapie gminnym, a do etapu  powiatowego zakwalifikowały się Anna Klinkosz i Oliwia Czaja. Wszystkie utwory były dopasowane do możliwości artystów, wieku, wrażliwości i temperamentu wykonawcy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a praca nad poezją stworzyła doskonałą okazję do mówienia, słuchania, czytania i rozwijania wyobraźni.

Cieszy fakt, że uczniowie odczuwają potrzebę obcowania z literaturą, która pomaga w rozumieniu takich wartości jak piękno, prawda, miłość, przyjaźń.

 

Obrazy newsów: kpipp.jpg

Zabawa karnawałowa
Uczniowie

Fotorelacja z zabawy karnawałowej maluchów. :)

Obrazy newsów: zk.jpg

Konkurs Wiedzy o Motoryzacji
Konkurs

Blisko 40 szkół bierze udział w eliminacjach do 3 Konkursu Wiedzy o Motoryzacji organizowanego przez Dział Edukacji Auto Miras. Jak wspominają sami uczestnicy, pytania nie należą do najprostszych,  ale wiedzą że warto powalczyć o miejsce w finale. Na podium mogą stanąć tylko 3 osoby, chętnych na nagród takich jak: laptop, tablet, smartphone czy oryginalne torby podróżne marki Volkswagen nie brakuje. Warto dodać że najlepszy uczestnik ma pierwszeństwo w naborze do nauki zawodu w najlepszym serwisie blacharsko - lakierniczym w Polsce. Wielki finał z udziałem władz miasta i powiatu już 20 marca 2019 roku! 

Anita Syldatk

Obrazy newsów: miras.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Rozstrzygnięcie konkursu walentynkowego
Konkurs

Z okazji dnia zakochanych uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w konkursie Na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Konkurs polegał na samodzielnym wykonaniu kartki z walentynkowymi życzeniami w języku polskim. Celem konkursu była popularyzacja plastycznej twórczości uczniów, a także rozwijanie wyobraźni plastycznej w komponowaniu kartek okolicznościowych. Na konkurs wpłynęło 11 prac, wykonanych różnymi technikami. Konkurs został rozstrzygnięty 5 marca 2019 roku, a oceny prac dokonało jury w składzie: Alicja Karczewska, Mariola Mackojć  oraz Anita Syldatk. Przy ocenianiu jury wzięło pod uwagę: estetykę, oryginalność, technikę, kompozycję i pomysł ucznia.

Obrazy newsów: wal.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Dzień Kobiet
Wydarzenie

Obrazy newsów: dk.jpg

Rekrutacja
Informacja

Obrazy newsów: ogloszenierek.jpg

Pokaz taneczny
Uczniowie

Dnia 7 lutego 2019r. w naszej szkole odbył się pokaz taneczny, podczas którego wystąpili nasi uczniowie.

Obrazy newsów: tanec.jpg

Wiosenne dyktando
Informacja

Uprzejmie informujemy, że regulamin oraz karta zgłoszenia do Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Wiosenne dyktando dotępny jest w zakładce INFORMACJE/Wiosenne dyktando

Wizyta policjanta
Spotkanie

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.

W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjanta, który spotkał się z uczniami klasy  drugich Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę, kamizelkę kuloodporną oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną.

Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

M. Mackojć

Obrazy newsów: policjant.jpg

Koncert patriotyczny
Wydarzenie

4 lutego 2019r. w naszej szkole odbył się koncert patriotyczny dla uczniów z Agencji Artystycznej VIOL ART - Leszek Bolibok.

Obrazy newsów: konpatr.jpg

W Kaszubskim Zoo
Wycieczki

Obrazy newsów: zook.jpg

W Teatrze Muzycznym
Wycieczki

Obrazy newsów: tet.jpg

Spotkanie z rodzicami
Informacja

24 stycznia, w czwartek, o godzinie 17.00, odbedzie się spotkanie z rodzicami podsumowujące 1. semestr.

Zapraszamy!

Młodość bez uzależnień
Konkurs

Rozstrzygnięto szkolny konkurs dla uczniów klas starszych na najciekawszą prezentację pt. Młodość bez uzależnień. Dwie prezentacje dotyczyły różnego rodzaju uzależnień. Trzecia dotyczyła jednego uzależnienia, a mianowicie uzależnienia od telefonów, które jest zmorą młodego pokolenia. Twórcy otrzymali nagrody. Serdecznie gratulujemy!

Obrazy newsów: uzal.jpg

M. Mackojć

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o AIDS
Konkurs

W dniu 3 grudnia 2018 r. po raz kolejny odbył się szkolny konkurs wiedzy o AIDS. Nasza szkoła włącza się w ogólnoświatową akcję walki z tą ciężką, nieuleczalną chorobą.

Test wiedzy o AIDS i wirusie HIV najlepiej napisali uczniowie klasy VIII a:

 •  
  •  
   •  
    • I miejsce Małgorzata Hirsz 
    • II miejsce Julia Gruchała 
    • III miejsce Kamil Mazur 

 Izabela Lewicka-Socha

Dzień babci i dziadka
Wydarzenie

Maluchy z klas II, jak co roku, przygotowały uroczystość dla swoich dziadków. 

Obrazy newsów: dzienbabci.jpg

W dwa ognie...
Sport

14 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej w Egiertowie odbył się gminny turniej w Dwa ognie dla klas IV. Nasze dziewczyny zajęły III miejsce.

Obrazy newsów: dwaognie.jpg
Koncert kolęd
Uczniowie

Dnia 13 stycznia 2019r. w kościele p.w. Św. Trójcy w Goręczynie odbył się koncert kolęd wykonany przez chór szkolny i instrumentalistów Szkoły Podstawowej w Goręczynie.

Obrazy newsów: chor.jpg

Do końca świata...
Uczniowie

Kolejny raz wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w publicznej zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dnia 13 stycznia 2019r. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie. Wczesnym rankiem, 13 stycznia 2019r. w niedzielę, piętnastu wolontariuszy udało się na teren gminy, aby zbierać datki na rzecz osób potrzebujących. Kwestowali w Goręczynie i w Ostrzycach. Wszędzie spotkali się z aprobatą mieszkańców gminy Somonino.

Wolontariuszami byli:  

 1. Hirsz Małgorzata
 2. Grota Julia
 3. Lewna Kornelia
 4.  Elas Aleksandra
 5. Cybula Daria
 6. Mering Agata
 7. Nikel Patrycja
 8. Czaja Oliwia
 9. Wydrowska Marcelina
 10. Kryszewska Ewa
 11. Cyperska Agata
 12. Nikel Aleksandra
 13. Grzędzicka Kornelia
 14. Brylowska Marta
 15. Ulaczyk Hanna

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy!

Anita Syldatk

Obrazy newsów: wosp.jpg

W Centrum Solidarności
Wycieczki

Obrazy newsów: solid.jpg

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy