Profilaktyka na wywiadówce
Rodzice

      W trakcie spotkania z rodzicami, uczniowie zaprezentowali spektakl profilaktyczny, zwracający uwagę rodziców na konieczność poświęcania czasu i uwagi swym pociechom.

Obrazy newsów: imag0.jpg

Uroczyste otwarcie nowego skrzydła szkoły
Wydarzenie

        8 kwietnia 2013 r. to pamiętny dzień dla naszej szkoły. Po wielu latach wysiłku i oczekiwań, wreszcie doczekaliśmy się otwarcia dodatkowego budynku szkoły. Pozwoli to nareszcie rozładować olbrzymi tłok na przerwie, rozwiąże problem braku dostatecznej ilości sal lekcyjnych i ograniczy hałas.

       W uroczystości brali udział licznie zgromadzeni goście, m. in.  przedstawiciele władz, nauczyciele, rodzice, uczniowie.

Obrazy newsów: collage21.jpg

 

   Czytaj więcej    .. 
Gminne zawody w koszykówce
Sport

       Wszystkie drużyny rozegrały mecz "każdy z każdym". Następnie do zawodów powiatowych awansowały dwie najlepsze drużyny z kategorii dziewcząt oraz chłopców. Zwycięskie zespoły reprezentowały naszą szkołę w Sierakowicach i Kartuzach, zajmując III miejsce.

Martyna Patelczyk VI a 

   Czytaj więcej    .. 
Półfinały Wojewódzkie w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt
Sport

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z roczników 2000-2001 

 SKłADY:
1. Martyna Patelczyk, Marta Kluge, Karolina Ustowska, Jagoda Grzędzicka, Aleksandra Walkusz, Agata Gogolińska, Oliwia Lewna

2. Kinga Hirsz, Klaudia Kassner, Miriam Szwaba, Marcelina Szwaba, Karolina Walkusz, Julita Konkel 

Drużynę przygotowała Pani Kamila Plichta oraz Katarzyna Orzechowska.


Po zakończeniu rozgrywek nastąpiło rozdanie nagród. Dla każdej drużyny przewidziano dyplom oraz puchar dla zwycięskiego zespołu. Drużyna z pierwszego miejsca awansowała do dalszych rozgrywek i będzie reprezentować nas w Finale Wojewódzkim. Życzymy powodzenia!

Martyna Patelczyk VI a 

   Czytaj więcej    .. 
Turniej BRD
Konkurs

       Dnia 27 marca w Szkole Podstawowej w Somoninie odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeczstwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, w którym  Zespół Szkół w Goręczynie  reprezentowali : SP - Klaudia Kassner, Agata Kosater i Izabela Drywa,   zaś GP – Paulina Magulska, Emilia Kolka, Dominika Grzenia. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wywalczyli II miejsca. Serdecznie im gratulujemy!

 Obrazy newsów: brd.jpg

Zaproszenie

WÓJT GMINY SOMONINO

oraz

DYREKCJA ZESPOłU SZKÓł W GORĘCZYNIE

mają zaszczyt zaprosić

wszystkich zainteresowanych

na uroczystość otwarcia i poświęcenia

nowej częci szkoły,

która odbędzie się  8 kwietnia o godz. 13.00
 w Goręczynie przy ul. Szkolnej 7.

Obrazy newsów: collage20.jpg 

Zajączki z GOK-u
Różne

       Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, naszych uczniów odwiedził świąteczny zajączek z Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie i przyniósł dla każdego łakocie. Dziękujemy!


 

Obrazy newsów: zajac.jpg

Profilaktyczny Turniej Wiedzy i Umiejętności
Uczniowie

Z okazji pierwszego dnia wiosny odbył się w naszej szkole Profilaktyczny Turniej Wiedzy i Umiejętności. Uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych. Nie brakowało dobrej zabawy, rywalizacji sportowej i intelektualnej oraz dobrego humoru. Szkoda tylko, że klasy III a i III c gimnazjum nie zdecydowały się na wystawienie swoich reprezentacji...

 

Obrazy newsów: proftur.jpg

Marzanna w siarczysty mróz
Różne

Aby wiosna przyszła szybko, trzeba należycie pożegnać zimę. Są na to różne sposoby, a najbardziej tradycyjnym, wywodzącym się ze zwyczajów starosłowiańskich, jest topienie kolorowej marzanny.

Dokładnie 21 marca uczniowie klas I-III SP wraz z wychowawcami wyruszyli barwnym korowodem ulicami Goręczyna, aby przywitać wiosnę. Dzieci śpiewały piosenki. Aby tradycji stało się zadość, przemarszowi towarzyszyła również barwna marzanna, przygotowana przez uczniów z klasy Ia.  Pożegnaniu towarzyszyło wesołe śpiewanie, a dzieci wykrzykiwały:  ,,żegnaj zimo i witaj wiosenko". Wszyscy świetnie się bawili. Jesteśmy przekonani, że po takim powitaniu wiosna już na dobre zagości na Kaszubach.

 Obrazy newsów: marzanna.jpg

                                                                       Wychowawcy Klas  I- III

Najlepsze w powiecie!
Sport

NAZWA ZAWODÓW: XLI POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W MINI PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

MIEJSCE:ZESPÓŁ SZKÓŁ W GORĘCZYNIE

TERMIN: 21.03.2013 r.

SĘDZIOWIE: WOJCIECH MIKŁASIEWICZ 

Czas gry: 2 x 10 minut

WYNIKI SPOTKANIA:

 GORĘCZYNO-SULĘCZYNO 5:5

 SZYMBARK-GORĘCZYNO 4:12

 GORĘCZYNO-NIESTĘPOWO 6:4

Obrazy newsów: podpow.jpg

 Martyna Patelczyk kl. VI a 

   Czytaj więcej    .. 
Międzynarodowy Dzień Kobiet
Różne

       8 marca przypada Dzień Kobiet. Z tej okazji uczniowie przygotowali przezabawny skecz i złożyli Drogim Paniom najserdeczniejsze życzenia.

 Obrazy newsów: 8marca.jpg

Konkurs Prozy i Poezji Polskiej
Konkurs

       8 marca odbyły się u nas eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Prozy i Poezji Polskiej. Najliczniej reprezentowana była najmłodsza grupa wiekowa, gimnazjum reprezentowały niestety tylko dwie uczennice - Kamila Benka i Dominika Radomska, która następnie zajęła II miejsce na etapie gminnym i powiatowym. Wyniki eliminacji szkolnych widoczne na zdjęciu protokołu konkursu.

 Obrazy newsów: pripoez.jpg

Bezpieczne ferie
Spotkanie

Obrazy newsów: bezpfer6.jpg

 

 

 

 

       Tuż przed feriami odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielem Policji. Dzielnicowy przestrzegał przed brawurą i pouczał jak bezpiecznie wypoczywać podczas ferii.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Konkurs

      Dnia 5 marca 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

       Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

 Obrazy newsów: ppoz.jpg

Zdj. Marian Kowalewski 

   Czytaj więcej    .. 
Gimnazjalistki górą w "powiatach"
Sport

Obrazy newsów: powiaty.jpg       

       Dnia 7 marca b.r. dziewczyny z naszego gimnazjum reprezentowały naszą gminę na Zawodach Powiatowych w Piłce Ręcznej. Zmierzyły się z trzema drużynami: Sulęczynem (18:8), Żukowem (16:6) i Klukową Hutą (23:9). Wygrywając każdy mecz z coraz większą przewagą zakwalifikowały się na półfinały wojewódzkie, które odbędą się w czwartek 14.03. Osiągnęły to dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli wf, a mianowicie Pani Katarzyny Orzechowskiej jak i Kamili Plichta. Trzymamy kciuki, aby kolejny szczebel tych zawodów wyszedł równie dobrze. Powodzenia!

Paulina Magulska III b

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy