Dzień Matki i Ojca
Wydarzenie

14 czerwca w naszej szkole uczniowie klas I gościli swoich rodziców. Z tej okazji,  pod kierunkiem wychowawcy Heleny Górlikowskiej i Alicji Splitt przygotowali wesołe scenki, wzruszające wiersze i piosenki.   Po części artystycznej dzieci uściskały swoich rodzicówi obdarowały ich upominkami. W pięknie przystrojonej stołówce odbyło się integracyjne spotkanie przy pysznym ciastku i kawie.

W miłej atmosferze szybko upłynął czas.

H. Gorlikowska

Obrazy newsów: dz_m.jpg


Zakończenie Roku Szkolnego 2017/18
Informacja

Msza Święta - czwartek 21.06.2018

11.30 - Msza

                    12.30 - rozwóz

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/18 - piątek 22.06.2018

 

7.45 - kl. V-VII SP, II-III GP

10.15 - rozwóz

 

11.00 - kl. 0-IV SP

Uczniowie oczekują na przystankach:

  • 10.20 ul. Łąkowa
  • 10.25 Ramleje
  • 10.25 Sławki
  • 10.30 Rąty
  • 10.35 ul. Kasztelańska
  • 10.35 Koszowatka
  • 10.40 Ostrzyce

Bus Sawki - 10.45

13.15 - rozwóz

Do boju Polsko!
Sport

Dziś nasi piłkarze wystąpią pierwszy raz na mundialu w Rosji. Zagrają z Senegalem. Wierzymy, że Nasi zwyciężą. Wspólnym dopingiem chcemy Ich wspomóc. Drodzy reprezentanci, jesteśmy z Wami. Do boju!

Obrazy newsów: kibice.jpg

Kochani!
Wycieczki

Przesyłamy moc serdecznych pozdrowień z Dolnego Śląska. Wycieczka jest super! Do tej pory szukaliśmy Agenta w kopalni węgla w Nowej Rudzie, zobaczyliśmy noworudzki rynek, weszliśmy na Wielką Sowę i Szczeliniec Wielki, nie zbłądziliśmy w Błędnych Skałach. Góry Stołowe zrobiły na nas spore wrażenie! Zwiedziliśmy też cudowną Pragę, odwiedzając miejsca Franza Kafki, Jana Husa, Bohumila Hrabala i wielu innych sławnych ludzi. Pluskaliśmy się w aqua-parku i przebyliśmy ekstremalne trasy podziemnych obiektów projektu Riese. Specjalnie dla nas otwarto komnaty pałacu w Bożkowie. Poznaliśmy też przesympatycznego dyrektora szkoły w Jugowie i zobaczyliśmy tutejszą szkołę, której uczniowie goszczą u nas. Choć bardzo za Wami tęsknimy, przed nami jeszcze sporo, m.in. rafting, Oświęcim, Wadowice i Zator. 

Wszyscy tu o nas bardzo dbają, a władze Gminy Nowa Ruda dwoją się i troją by uatrakcyjnić nam pobyt i zapewnić dobre warunki.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, wszystkim serdecznie dziękujemy!

Uczestnicy wycieczki do Nowej Rudy

Obrazy newsów: nowaruda.jpg

Już po festynie...
Informacja

Jak co roku zorganizowaliśmy festyn rodzinny. Nie brakowało atrakcji, a pogoda w tym roku wyjątkowo dopisała. Mieliśmy okazję obejrzeć pokazy tańca z ogniem, czy wypuścić balony z helem. Klaun Wojtek zabawiał publiczność, a jego gołębie dały niesamowity pokaz lotów. Dzieci jeździły na zjeżdżalniach, jadły lody i gofry, a na wszystkich czekały konkursy i zabawy przedmiotowe. Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom!

Obrazy newsów: festyn_2018.jpg

Zapraszamy na festyn!
Po lekcjach

Obrazy newsów: pl_fest_2018.jpg

Koncert dla Rytla
Wydarzenie

20 maja o godz.14.00 w Kościele Trójcy Świętej i Wszystkich Świętych w Goręczynie odbył się koncert charytatywny przygotowany przez uczniów i nauczycieli pt. Dobro dzielmy bez końca. Jako pierwsi występowali uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz z klasy pierwszej. 

Uświetnił go chór szkolny  oraz dzieci uczące się na instrumentach muzycznych. Na zakończenie zaśpiewał p. Maciej Szutenberg (nauczyciel muzyki) dwie piosenki z repertuaru zespołu Skaldowie.

Pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostały dla mieszkańców Rytla, poszkodowanych przez zeszłoroczną wichurę.

Koncert okazał się wydarzeniem z niepowtarzalnym klimatem. Zarówno słuchanie, jak i oglądanie muzyków było czystą przyjemnością.

Obrazy newsów: kon_char_2018.jpg

Profilaktyczne turnieje sportowe
Uczniowie

16 i 17 maja w ramach Dni Profilaktyki odbyły się w naszej szkole Turnieje Sportowe dla uczniów klas O-III. Uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach sportowych na sali gimnastycznej.

Celem turniejów było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci , wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego, opartego na wzajemnym zaufaniu, zrozumieniu i życzliwości , rozwijanie zainteresowań aktywnym sposobem spędzania wolnego czasu. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich konkurencjach. Nad organizacją czuwali wychowawcy i pedagog szkolny. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone  przez Panią dyrektor E. Korzeniewską. Otrzymali sprzęt sportowy oraz gry.

Obrazy newsów: tur_sport_2018.jpg

 

Rajd z kompasem
Wydarzenie

Obrazy newsów: rajd.jpg

Nie dla smogu!
Uczniowie

Niedawno, bo 15 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi, który w tym roku przebiegał pod hasłem Nie dla smogu! Przygotowano szereg atrakcji edukacyjnych, a całość zwieńczono oprawą artystyczną. Dzieci i młodzież nie tylko wysprzątała przydzielony im teren, ale również miała okazję spotkać się z ciekawymi ludźmi i wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez naukowców ze Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz firmy Smart Lab. 

Obrazy newsów: dz.jpg

Kaszubski Optimist(a)
Uczniowie

Żagle ruszyły! W naszej szkole już po raz drugi ruszyły zajęcia żeglarskie.W ramach profilaktycznego programu ,,Kaszubski Optimist(a)" 44 uczniów będzie rozwijało swoje umiejętności  i zainteresowania. Zajęcia prowadzą instruktorzy żeglarstwa (Martyna Goszczyńska YKP Yacht Klub Polska) Gdynia oraz Julia Stefaniak i  przeszkoleni nauczyciele wychowania fizycznego -żeglarze jachtowi. Uczniowie zostali wyposażeni w specjalne  buty do wody i czapki  chroniące przed słońcem . Nabywać umiejętności  żeglarskie dzieci  będą na 10 łódkach typu optimist na Jeziorze Ostrzyckim.  Od strony organizacyjnej, przygotowanie sprzętu i dbanie o bezpieczeństwo dba Stowarzyszenie Aktywnie Razem (Patryk Richert i Aneta Radomska). Uczestnicy zostali przeszkoleni już  z pierwszej pomocy przedmedycznej i teorii żeglarskiej. W poniedziałek 7 maja rozpoczynają się zajęcia praktyczne.

Obrazy: herb.jpg

Profilaktyczny program żeglarski ,, Kaszubski Optimist(a)”realizowany jest z budżetu Gminy Somonino.

Obrazy newsów: optimist.jpg

Żyjmy zdrowiej!
Konkurs

Rozstrzygnięto konkurs pt. ,,Żyjmy zdrowiej’’, który odbył się w ramach Dni Profilaktyki.

Oto wyniki :

Szkoła podstawowa

1miejsce – klasa IVb deser z mleka kokosowego, galaretki, nasion chia, mięta pieprzowa

2 miejsce – ,,batony fit ‘’ – kokos, mleko, wanilia, miód.

3 miejsce – sałatka z makaronem, ser, rzodkiewka.

3 miejsce – deser –arbuz, ser feta .

wyróżnienie

klasa IVa – sałatka z fetą ogórkiem, pomidorem, sałatą lodową, oliwa.

 

Gimnazjum

1 miejsce – klasa VIIa deser – kasza jaglana, mus truskawkowy, maliny, mięta.

2 miejsce – swojski chleb na zakwasie, kanapki, warzywa.

3 miejsce – kanapki z pastą z awokado, pomidor, ciemny chleb

3 miejsce – sałatka warzywna –sałata, pomidorki, kukurydza, koperek.

wyróżnienie

klasa II – klasa IIIb – sałatka z kurczakiem, winogrona, migdały, sos winegret.

Wszystkim składamy gratulacje!

Obrazy newsów: jedzenie.jpg

Sport dla najmłodszych
Uczniowie

16 i 17 maja w odbyły się Turnieje Sportowe dla uczniów klas O -III. Uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach sportowych na sali gimnastycznej.

Celem turniejów było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci , wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego, opartego na wzajemnym zaufaniu, zrozumieniu i życzliwości, rozwijanie zainteresowań aktywnym sposobem spędzania wolnego czasu .Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich konkurencjach. Nad organizacją czuwali nauczyciele i pedagog szkolny. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone przez Panią dyrektor E. Korzeniewską. Otrzymali sprzęt sportowy oraz gry.

M. Mackojć

Stop wulgaryzmom
Konkurs

Rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny pt. ,,Stop wulgaryzmom’’. Konkurs został zorganizowany w ramach kampanii szkolnej, która zachęcała do pracy nad słownictwem i zminimalizowania wulgaryzmów. Zainteresowanie wśród uczniów było spore. Jury wybrało 10 najciekawszych prac i je nagrodziło. Zostały wywieszone na korytarzu szkolnym.

M. Mackojć

Obrazy newsów: wulgaryzmy.jpg

Zapraszamy na koncert
Wydarzenie

Obrazy newsów: pl_kon_char.jpg

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy