Dzień babci i dziadka
Wydarzenie

Maluchy z klas II, jak co roku, przygotowały uroczystość dla swoich dziadków. 

Obrazy newsów: dzienbabci.jpg

W dwa ognie...
Sport

14 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej w Egiertowie odbył się gminny turniej w Dwa ognie dla klas IV. Nasze dziewczyny zajęły III miejsce.

Obrazy newsów: dwaognie.jpg
Koncert kolęd
Uczniowie

Dnia 13 stycznia 2019r. w kościele p.w. Św. Trójcy w Goręczynie odbył się koncert kolęd wykonany przez chór szkolny i instrumentalistów Szkoły Podstawowej w Goręczynie.

Obrazy newsów: chor.jpg

Do końca świata...
Uczniowie

Kolejny raz wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w publicznej zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dnia 13 stycznia 2019r. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie. Wczesnym rankiem, 13 stycznia 2019r. w niedzielę, piętnastu wolontariuszy udało się na teren gminy, aby zbierać datki na rzecz osób potrzebujących. Kwestowali w Goręczynie i w Ostrzycach. Wszędzie spotkali się z aprobatą mieszkańców gminy Somonino.

Wolontariuszami byli:  

 1. Hirsz Małgorzata
 2. Grota Julia
 3. Lewna Kornelia
 4.  Elas Aleksandra
 5. Cybula Daria
 6. Mering Agata
 7. Nikel Patrycja
 8. Czaja Oliwia
 9. Wydrowska Marcelina
 10. Kryszewska Ewa
 11. Cyperska Agata
 12. Nikel Aleksandra
 13. Grzędzicka Kornelia
 14. Brylowska Marta
 15. Ulaczyk Hanna

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy!

Anita Syldatk

Obrazy newsów: wosp.jpg

W Centrum Solidarności
Wycieczki

Obrazy newsów: solid.jpg

Wizyta Mikołaja i jego świty
Spotkanie

Święty Mikołaj, biskup Miry, ze względu na przypisywane mu legendarne uczynki (m.in. cały majątek rozdał biednym), został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, często w infule i pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce. 6 grudnia (w rocznicę śmierci świętego) grzecznym dzieciom przynosi prezenty (zwykle słodycze), a niegrzecznym (na ostrzeżenie) rózgę.
       W tym roku powtórnie, dzięki Urzędowi Gminy Somonino i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Somoninie, Mikołaj zawędrował również do naszej szkoły, tym razem przyprowadził jeszcze z dalekiej północy polarnego misia...

Obrazy newsów: mikolaje.jpg

Wigilie klasowe
Wydarzenie

Jak co roku samorzrządy klas wraz z wychowawcami organizują  Wigilie klasowe. Nie brakuje ciepłych życzeń, łamania opłatka, smacznego poczęstunku i oczywiście podarków. W przypadku klasy Vb te ostatnie wręczał św. Mikołaj...

Obrazy newsów: wigilie.jpg

Interaktywne zajęcia w Muzeum Emigracji
Wycieczki


Obrazy newsów: me.jpg

O kiermaszu
Wydarzenie

09 grudnia 2018 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie zorganizowała kiermasz świąteczny. Podczas imprezy przeprowadzono sprzedaż, przygotowanych uprzednio przez uczniów i ich rodziców, przepięknych ozdób świątecznych. Dodatkowo przybyli goście, a było ich sporo, brali udział w licytacji przedmiotów i usług przekazanych na ten cel przez darczyńców. Nie zabrakło też loterii fantowej, gdzie każdy miał szansę wygrać drobny upominek. Tradycyjnemu kiermaszowi towarzyszyły liczne występy dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Były tańce i śpiewy, uczniowie grali też na instrumentach muzycznych. Kolorytu imprezie dodawały stoiska z różnymi, pysznymi wypiekami, pierogami i innymi frykasami. Podczas gdy Koło Gospodyń Wiejskich ze Sławek raczyło gości swymi specjałami, na scenie występował duet muzyczny z Chmielna Sisartist.

Kiermasz odwiedziło wielu gości. Byli to głównie uczniowie i ich rodzice. Jednak nie zabrakło też przedstawicieli władz samorządowych, w tym Wójta Gminy Somonino, pana Mariana Kowalewskiego.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, uczniom i ich rodzinom, a także sponsorom, bez których trudno byłoby zorganizować ten kiermasz.

Obrazy newsów: k_masz.jpg

 

Kiermasz świąteczny 2018
Wydarzenie

Obrazy newsów: pl_kier_2018.jpg

Zwierzęta naszych lasów
Spotkanie

Małymi krokami zbliża się zima. Musimy przygotować się do rozpoczynamy w naszej szkole akcji dokarmiania ptaków i zwierząt. Uczniowie klasy IIa z p. H. Górlikowską przygotowali teatrzyk kukiełkowy pt. "Zwierzęta naszych lasów" ,w którym zapoznali  ze sposobem przygotowania się zwierząt do zimy. Zaproszeni goście, pracownicy Straży Leśnej w Nadleśnictwie Kartuzy, przypomnieli wszystkim o zasadach dokarmiania ptaków i zwierząt. Przekazali uczniom przysmaki  ptaków do ptasiej stołówki.

Obrazy newsów: les.jpg

Akcja ,,Nie ćpa’’
Wycieczki

W ramach akcji ,,Nie ćpa’’ zorganizowano po raz kolejny wyjazd na koncert do Ergo Areny do Gdańska. W  tym roku na koncert pojechało 53 uczniów. Gościem specjalnym byli Piotr Nagel i Ewa Farna. Akcja była powiązana z drugą ,,Stop pianym kierowcom’’. W ostatnim czasie na polskich drogach mamy coraz więcej wypadków z udziałem pianych kierowców. Koncert podobał się uczniom.

 

Mistrz biegłego czytania
Konkurs

Dwoje uczniów naszej szkoły brało udział  w Powiatowym Konkursie Języka Kaszubskiego. pt. ,,Mistrz Biegłego Czytania’’ w Glinczu. Czytali  w języku kaszubskim wybrane teksty.

Obrazy newsów: citani.jpg

Dzień Życzliwości
Wydarzenie

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. tym dniu zwracamy uwagę na innych ludzi, jesteśmy milsi niż zazwyczaj. Uświadamiamy sobie, że warto coś zrobić do drugiego człowieka. Uczniowie ubrali się na żółty kolor, a w bibliotece można było przesyłać do specjalnej skrzynki dla swoich kolegów i koleżanek. Zainteresowanie kartkami było spore. Organizacją dnia zajął się Samorząd Szkolny.

Obrazy newsów: zolci.jpg

Profilaktyka uzależnień
Spotkanie

9 listopada dla młodzieży klas VII,VIII i III klasy gimnazjum zorganizowano spotkanie z panią Elwirą Lelental. Pani Elwira założyła Fundację i od lat pomaga młodym ludziom i ich rodzicom uzależnionym od środków psychoaktywnych. Jednym słowem wyciąga z nałogów. Spotkanie było ciekawe. Uzmysłowiło młodzieży, że z narkotykami i dopalaczami nie ma żartów.

M. Mackojć

Obrazy newsów: profilaktyka.jpg

 

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy