Dzień Życzliwości
Wydarzenie

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. tym dniu zwracamy uwagę na innych ludzi, jesteśmy milsi niż zazwyczaj. Uświadamiamy sobie, że warto coś zrobić do drugiego człowieka. Uczniowie ubrali się na żółty kolor, a w bibliotece można było przesyłać do specjalnej skrzynki dla swoich kolegów i koleżanek. Zainteresowanie kartkami było spore. Organizacją dnia zajął się Samorząd Szkolny.

Obrazy newsów: zolci.jpg

Profilaktyka uzależnień
Spotkanie

9 listopada dla młodzieży klas VII,VIII i III klasy gimnazjum zorganizowano spotkanie z panią Elwirą Lelental. Pani Elwira założyła Fundację i od lat pomaga młodym ludziom i ich rodzicom uzależnionym od środków psychoaktywnych. Jednym słowem wyciąga z nałogów. Spotkanie było ciekawe. Uzmysłowiło młodzieży, że z narkotykami i dopalaczami nie ma żartów.

M. Mackojć

Obrazy newsów: profilaktyka.jpg

 

Śniadanie daje moc
Wydarzenie

8 listopada uczniowie z klas I – III i oddziałów przedszkolnych brali udział w ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc’’. Akcja miał na celu uzmysłowić wszystkim dzieciom, że śniadanie jest ważnym posiłkiem dającym silę i energię do pracy na cały dzień. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali smaczne i kolorowe kanapki.

Obrazy newsów: sniadanie.jpg

 

Czyste ręce
Konkurs

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. ,,Czyste ręce’’. Miał na celu zwrócić uwagę dzieci na higienę rąk. Do komisji wpłynęło 20 prac, z czego pięć wyróżniono.

Obrazy newsów: rece.jpg

Pamiętamy...
Wycieczki

Z okazji zbliżającej się rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, klasy piąte, wraz ze swymi wychowawcami, udały się w pieszą wędrówkę do Miejsca Pamięci Narodowej w hopowskim lesie. Dzieci miały okazję poznać tragiczną historię tego miejsca, zapalić znicze i oddać hołd pomordowanym.

Obrazy newsów: mpn.jpg

Obchody Narodowego Dnia Niepodległości
Wydarzenie

09.11.2018 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Niepodległości. Szkolna społeczność uczciła 100 rocznicę odzyskania przez Polskę upragnionej wolności.

Tego dnia spotkaliśmy się po raz kolejny, by wspólnie wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn narodowy. Słowa ,,Mazurka Dąbrowskiego” rozbrzmiewały na hali, wszyscy zebrani począwszy od przedszkolaków po gimnazjalistów prezentowali się doskonale.  Swoją przynależność do kraju podkreślili nie tylko śpiewem, ale również strojem galowym, na którym umieszczono kotyliony.

W naszej szkole realizowaliśmy różnorodne działania propagujące pogłębianie i umacnianie postawy patriotyzmu. Ponadto  nasi uczniowie brali udział w następujących konkursach:

- Oddziały przedszkolne – ,,Najładniejsza chorągiewka’’

- Klasy – I – III - ,,Najładniejsze godło’’.

M. MackojćObrazy newsów: ndn.jpg

Julka - nasza Mistrzyni!
Uczniowie

Mamy zaszczyt pochwalić się naszą uczennicą, Julią Gruchałą, która w tegorocznych biegowych Mistrzostwach Polski Młodzików U16 na bełchatowskim stadionie lekkoatletycznym, zajęła II miejsce ustanawiając swój życiowy rekord na dystansie 1000 m. Julka startując w pierwszej z trzech serii wraz z najlepszymi w rankingu biegaczkami, utarła nosa rywalkom, pokonując dystans w magicznym czasie 3:04,73. Pozwoliło jej to stanąć na podium Mistrzostw ze srebrnym medalem. Od pierwszego miejsca dzieliło Ją jedynie 0,6 s! Za to niebywałe osiągnięcie gratulujemy i dziękujemy. Jesteśmy dumni!

Obrazy newsów: julka.jpg

Spotkanie z rodzicami
Rodzice

9 listopada 2018r. o  godz. 17.00 - spotkanie z rodzicami. Prelekcję na temat: "Jak rozpoznać, czy dziecko zażywa substancje psychoaktywne" poprowadzi emerytowana policjantka, Pani Elwira Lelental.Po spotkaniu odbędą się indywidualne konsultacje wychowawców z rodzicami.

Wizyta fotografa
Wydarzenie

Dnia 8 listopada 2018r w szkole fotograf będzie wykonywał zdjęcia klasowe i indywidualne. Prosi się uczniów o założenie właściwego stroju. 

Zbieramy – sprzątamy – nie śmiecimy!
Różne

„Akcja - segregacja! Zbieramy – sprzątamy – nie śmiecimy!”

Głównym celem akcji „Sprzątanie świata” jest rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska oraz poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami. Akcja ma również na celu pokazać uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana świadomości i nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.

Od 17 do 21 września br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie, zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice sprzątali wyznaczony im teren w pobliżu szkoły. Zebrali głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki), szkło (głównie butelki) i puszki aluminiowe.

W ramach działań na rzecz poprawy środowiska na terenie szkoły odbyła się po raz kolejny zbiórka makulatury. W tym roku padł nowy rekord szkoły, udało się zebrać aż 4796,2 kg makulatury. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się:

I miejsce:  Zosia i Wiktoria Dawidowskie

II miejsce:  Mateusz Byczkowski

III miejsce:  Agata Puzdrowska i Artur Syldatk

Wyróżnienia otrzymali: Marcin Machola, Eryk Stromski, Wiktoria Domaros, Oliwia Marszałkowska, Filip Raulin, Inga Pelplińska - Grzędzicka. Nagrodzono też całe klasy za ich szczególne zaangażowanie:  Oa,  VII b, VIII a, VIII b i Vc.

Wszyscy uczestnicy akcji „Sprzątanie świata” podczas apelu podsumowującego w dniu 5 października wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejne będą mniej obfite w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania  tych  działań w przyszłości.

                                                                                 Izabela Lewicka –Socha

Obrazy newsów: makulatura.jpg

Rzeka jak ogród
Spotkanie

 

Dnia 19 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w konferencji i w warsztatach przyrodniczych "Rzeka jak ogród" zorganizowanych przez CIE w Kartuzach. Tematyką przewodnią spotkania była rzeka i jej cechy charakterystyczne - koryto, zlewnia, flora i fauna. Zwrócono również uwagę na roślinność w kontekście tworzonego ogódka przy budynku CIE w Kartuzach.
                                                                                                                                                                      
Izabela Lewicka - Socha

Obrazy newsów: rzeka_jak_ogrod.jpg

 

Wywiadówka
Rodzice

20 wrzesnia, w czwartek, o godzinie 17.00 odbedzie się spotkanie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy!

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
Wydarzenie

Obrazy newsów: pocz_roku_2018.jpg

Spotkanie z rodzicami
Rodzice

Dnia 24 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 18.00, w szkole w Goręczynie, odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów, którzy od września będą uczęszczać do oddziałów przedszkolnych oraz  klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie. Będzie możliwość zakupu książek dla uczniów kl. 0.

To już jest koniec...
Wydarzenie

       Nadszedł długo wyczekiwany dzień - 22 czerwca 2018 r. Zakończył się rok szkolny 2017/2018. Dla niektórych to tylko przerwa, dla innych to koniec początku... W powietrzu, wodzie, w lasach i na łąkach odbijają się już obrazy i dźwięki, które zdają się wyrażać tylko jedno - A K A C J E 

Obrazy newsów: zak_rok_17_18.jpg

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy