Zajęcia z robotyki
Po lekcjach

Obrazy newsów: robotyka_2020.jpg

Eliminacje w dwa ognie
Sport

8 stycznia 2020 r. uczennice klas V: Zofia Dawidowska, Wiktoria Korzeniewska, Weronika Wojtala, Malwina Hinca, Oliwia Myszk, Zuzanna Lelek, Anna Richart, Daria Gruchała, w pięknym stylu wywalczyły awans na elminacje powiatowe na Igrzyska Szkolne w Dwa Ognie Usportwione.

Gratulacje i powodzenia!

Obrazy newsów: do.jpg

Parafialny występ bożonarodzeniowy
Uczniowie

5 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły wystąpili w kościele parafialnym w Goręczynie z występem bożonarodzeniowym. W pięknym stylu chór szkolny oraz nasi instrumentaliści zaprezentowali najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Uczniowie klasy III a poprzez taniec wyrazili niezwykłego ducha świąt.

Obrazy newsów: wyst_boz19.jpg

Wizyta Mikołaja
Wydarzenie

Święty Mikołaj, biskup Miry, ze względu na przypisywane mu legendarne uczynki (m.in. cały majątek rozdał biednym), został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, często w infule i pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce. 6 grudnia (w rocznicę śmierci świętego) grzecznym dzieciom przynosi prezenty (zwykle słodycze), a niegrzecznym (na ostrzeżenie) rózgę.
       W tym roku powtórnie, dzięki Urzędowi Gminy Somonino i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Somoninie, Mikołaj zawędrował również do naszej szkoły.

Obrazy newsów: mik_gog_2019.jpg

Dla dzieci z hospicjum
Uczniowie

W pierwszej połowie grudnia uczennice klasy VI b Julia Plichta, Kornelia Paczoska oraz Nikola Maćkowska,  zorganizowały zbiórkę pomocy higienicznych dla Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dudkiewicza w Gdańsku. Zbieraliśmy mokre chusteczki, pieluszki w rozmiarach 5 i 6, pieluchomajtki Semi i Tena w rozmiarach kids 1, 2, S i M, kosmetyki hipoalergiczne oraz podkłady higieniczne. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zebraliśmy mnóstwo artykułów, które przekazaliśmy Hospicjum w piątek, 20. 12. 2019 r. 


Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc. Dzięki Wam świat stał się chociaż odrobinę lepszy!

Obrazy newsów: hosp.jpg

Przy wigilijnym stole...
Wydarzenie

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia w każdej klasie odbyły się tradycyjne Wigilie. Nie zabrakło opłatka, wspólnie śpiewanych kolęd, smakołyków oraz upominków. czas upłynął w miłej atmosferze.

Obrazy newsów: wigilia19.jpg

Mam talent!
Konkurs

We wtorek 18 grudnia 2011 r. odbył się finał konkursu ,,Mam Talent”. Spotkanie otworzyła Pani Anita Syldatk, która powitała przybyłych gości i uczestników konkursu. Uczestnicy byli oceniani przez Jury w składzie: Alicja Karczewska, Justyna Plichta i Mariola Mackojć. Jury zgodnie z regulaminem castingu, wybrało siedmiu najlepszych, spośród trzynastu, którzy wzięli udział w konkursie.

Spotkanie miało charakter i formułę zbliżoną do programu telewizyjnego pod tą samą nazwą. W konkursie mogły wziąć dzieci i młodzież naszej szkoły o różnorakich talentach. Wśród uczestników przeważały osoby śpiewające, ale byli też keyboardziści, tancerze, aktorzy czy też akordeonista. Spośród uczestników została wyłoniona grupa "siedmiu wspaniałych", którzy zostali nagrodzeni rzeczowo. Pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody.

Obrazy newsów: mt.jpg

Oddali życie, abyś Ty mógł żyć godnie
Wydarzenie

Grudzień 1970, wydarzenia grudniowe, rewolta grudniowa, wypadki grudniowe, masakra na Wybrzeżu – protesty robotników w Polsce w dniach 14–22 grudnia 1970 głównie w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie i Elblągu, stłumione przez milicję i wojsko. (Wikipedia)

Dzisiaj, tj. 17 grudnia, przypada 49. rocznica tragicznej śmierci Ludwika Piernickiego, robotnika, mieszkańca Goręczyna, syna, wujka, brata... Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, jak co roku, odwiedzili grób zamordowanego, zapalili znicze i odmówili modlitwę. Cześć Jego pamięci!

Ludwik pracował w Stoczni im. Komuny Paryskiej jako robotnik.Był honorowym dawcą krwi. Legitymacja wydana 18 września 1969 roku przez Szpital Powiatowy w Kartuzach stwierdza proroczo: "Oddanie krwi jest najwyższym czynem humanitarnym, świadczącym o wielkiej solidarności społecznej". Zginął od strzału w plecy 17 grudnia 1970 rano, prawdopodobnie przy przystanku kolejki elektrycznej Gdynia-Stocznia. Pochowany 19 grudnia wieczorem na cmentarzu Srebrzysko, ekshumowany 4 marca 1971, spoczywa na cmentarzu w Goręczynie. Pomnik ufundował Społeczny Komitet Budowy Pomników Ofiar Grudnia w Gdyni. (http://grudzien70.solidarnosc.gda.pl/grudzien70/Grudzien70_07.htm)

Obrazy newsów: lp19.jpg

Spotkanie z rodzicami
Rodzice

16 grudnia, w poniedziałek, o godzinie 17.00, odbedzie się spotkanie indywidualne wychowawców klas i nauczycieli z rodzicami.

Zapraszamy!

 

Dla seniorów z gminy Somonino
Wydarzenie

Obrazy newsów: odrobinepodchoinke.jpg

Szkoła przyjazna rodzinie
Konkurs

 W tym roku  nasza szkoła stara się o uzyskanie certyfikatu ,,Szkoły Przyjaznej Rodzinie’’.

,,Szkoła Przyjazna Rodzinie” to program, który tworzy przestrzeń współpracy dla szkół oraz osób zaangażowanych w promocję wartości rodzinnych. Jego celem jest uczynienie ze szkoły miejsca przyjaznego rodzinie, tzn. takiego, w którym dostrzegana i respektowana jest jej wartość i rola w rozwoju osobowym człowieka.

Przyznawany w ramach programu certyfikat ma być znakiem, że w danej placówce wartości rodzinne są uznawane i rodzice  będą wspierani w procesie wychowawczym.

W związku z działaniami zorganizowano dwa konkursy dla uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria – klasy IV – VI

II kategoria – Klasy VII -VIII

Były to konkursy plastyczne i multimedialne. Zainteresowanie wśród uczniów było duże.

 Obrazy newsów: szk_przyj_rodzinie1.jpg

Obrazy newsów: szk_przyj_rodzinie2.jpg

 

Szlachetna paczka
Wydarzenie

Szkoła Podstawowa w Goręczynie przyłączyła się do inicjatywy „SZLACHETNA PACZKA”. Przedstawiciele Szkoły od 24 listopada br. zbierali produkty oraz pieniądze, aby wspomóc starsze małżeństwo, borykające się z przeciwnościami losu oraz kłopotami finansowymi. Akcja została pomyślnie zakończona. Potrzebujący otrzymali wspomnianą pomoc.

Słowa uznania należą się Uczniom  Szkoły Podstawowej w Goręczynie oraz Pracownikom, którzy zorganizowali inicjatywę. Przedstawiciele Szkoły składają następujące podziękowania: „Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w dzieło Szlachetnej Paczki”.

Obrazy newsów: sz_paczka19.jpg

 

Fotorelacja z kiermaszu 2019
Wydarzenie

Obrazy newsów: kiermasz19.jpg

Pomóżmy dzieciom!
Wydarzenie

Od jutra, tj. od 03 - 16 grudnia 2019 r., uczennice klasy VI b organizują zbiórkę pomocy higienicznych dla Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dudkiewicza w Gdańsku. Potrzebne są:

  • mokre chusteczki,
  • pieluszki w rozmiarach 5 i 6,
  • pieluchomajtki Semi i Tena w rozmiarach kids 1, 2, S i M,
  • kosmetyki hipoalergiczne,
  • podkłady higieniczne.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Ty także możesz pomóc!

Obrazy newsów: pom_dziec19.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Zapraszamy na kiermasz!
Wydarzenie

Obrazy newsów: kiermasz_plakat_019.png

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy