Wyróżnieni na semestr
Uczniowie

Z okazji zakończenia pierwszego semestru roku szkolnego 2019/20 wyróżniono uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki nauczania oraz pochwalić mogą się bardzo dobrym lub wzorowym zachowaniem. Część spośród nich otrzyma również stypendium za wyniki w nauce.

Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni! Dziękujemy!

Obrazy newsów: najlepsi_sem_2019_20.jpg

*z powodu nieobecności nie wszyscy są na zdjęciach

Brąz w dwa ognie!
Konkurs

Dnia 7 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej w Baninie odbyły się Powiatowe Igrzyska Szkolne w Dwa Ognie Usportowione Dziewcząt. Nasza wspaniała ósemka z klas V w składzie: Zofia Dawidowska, Wiktoria Korzeniewska, Weronika Wojtala, Malwina Hinca, Oliwia Myszk, Zuzanna Lelek, Anna Richart, Daria Gruchała wywalczyła historyczny brązowy medal. Pierwszy raz w tej dysyplinie nasi uczniowie zdobyli, tak dobry wynik. 

BRAWO! GRATULUJEMY! 

Obrazy newsów: dwaognie.jpg

Konkurs religijny
Konkurs

Obrazy newsów: kon_rel_2019_20.jpg

Spotkanie z rodzicami
Rodzice

03 lutego bieżącego roku, w poniedziałek, o godzinie 17.00, odbędzie się wywiadówka. Na zebraniu ogólnym:

sprawozdanie Dyrektor Szkoły,

prelekcja Profilaktyka uzależnień i przemocy prowadzona przez pana Mateusza Subkowskiego. 

 Po zebraniu ogólnym, spotkania indywidualne z wychowawcami klas.

Zajęcia z robotyki
Po lekcjach

Obrazy newsów: robotyka_2020.jpg

Eliminacje w dwa ognie
Sport

8 stycznia 2020 r. uczennice klas V: Zofia Dawidowska, Wiktoria Korzeniewska, Weronika Wojtala, Malwina Hinca, Oliwia Myszk, Zuzanna Lelek, Anna Richart, Daria Gruchała, w pięknym stylu wywalczyły awans na elminacje powiatowe na Igrzyska Szkolne w Dwa Ognie Usportwione.

Gratulacje i powodzenia!

Obrazy newsów: do.jpg

Parafialny występ bożonarodzeniowy
Uczniowie

5 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły wystąpili w kościele parafialnym w Goręczynie z występem bożonarodzeniowym. W pięknym stylu chór szkolny oraz nasi instrumentaliści zaprezentowali najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Uczniowie klasy III a poprzez taniec wyrazili niezwykłego ducha świąt.

Obrazy newsów: wyst_boz19.jpg

Wizyta Mikołaja
Wydarzenie

Święty Mikołaj, biskup Miry, ze względu na przypisywane mu legendarne uczynki (m.in. cały majątek rozdał biednym), został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, często w infule i pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce. 6 grudnia (w rocznicę śmierci świętego) grzecznym dzieciom przynosi prezenty (zwykle słodycze), a niegrzecznym (na ostrzeżenie) rózgę.
       W tym roku powtórnie, dzięki Urzędowi Gminy Somonino i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Somoninie, Mikołaj zawędrował również do naszej szkoły.

Obrazy newsów: mik_gog_2019.jpg

Dla dzieci z hospicjum
Uczniowie

W pierwszej połowie grudnia uczennice klasy VI b Julia Plichta, Kornelia Paczoska oraz Nikola Maćkowska,  zorganizowały zbiórkę pomocy higienicznych dla Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dudkiewicza w Gdańsku. Zbieraliśmy mokre chusteczki, pieluszki w rozmiarach 5 i 6, pieluchomajtki Semi i Tena w rozmiarach kids 1, 2, S i M, kosmetyki hipoalergiczne oraz podkłady higieniczne. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zebraliśmy mnóstwo artykułów, które przekazaliśmy Hospicjum w piątek, 20. 12. 2019 r. 


Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc. Dzięki Wam świat stał się chociaż odrobinę lepszy!

Obrazy newsów: hosp.jpg

Przy wigilijnym stole...
Wydarzenie

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia w każdej klasie odbyły się tradycyjne Wigilie. Nie zabrakło opłatka, wspólnie śpiewanych kolęd, smakołyków oraz upominków. czas upłynął w miłej atmosferze.

Obrazy newsów: wigilia19.jpg

Mam talent!
Konkurs

We wtorek 18 grudnia 2011 r. odbył się finał konkursu ,,Mam Talent”. Spotkanie otworzyła Pani Anita Syldatk, która powitała przybyłych gości i uczestników konkursu. Uczestnicy byli oceniani przez Jury w składzie: Alicja Karczewska, Justyna Plichta i Mariola Mackojć. Jury zgodnie z regulaminem castingu, wybrało siedmiu najlepszych, spośród trzynastu, którzy wzięli udział w konkursie.

Spotkanie miało charakter i formułę zbliżoną do programu telewizyjnego pod tą samą nazwą. W konkursie mogły wziąć dzieci i młodzież naszej szkoły o różnorakich talentach. Wśród uczestników przeważały osoby śpiewające, ale byli też keyboardziści, tancerze, aktorzy czy też akordeonista. Spośród uczestników została wyłoniona grupa "siedmiu wspaniałych", którzy zostali nagrodzeni rzeczowo. Pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody.

Obrazy newsów: mt.jpg

Oddali życie, abyś Ty mógł żyć godnie
Wydarzenie

Grudzień 1970, wydarzenia grudniowe, rewolta grudniowa, wypadki grudniowe, masakra na Wybrzeżu – protesty robotników w Polsce w dniach 14–22 grudnia 1970 głównie w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie i Elblągu, stłumione przez milicję i wojsko. (Wikipedia)

Dzisiaj, tj. 17 grudnia, przypada 49. rocznica tragicznej śmierci Ludwika Piernickiego, robotnika, mieszkańca Goręczyna, syna, wujka, brata... Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, jak co roku, odwiedzili grób zamordowanego, zapalili znicze i odmówili modlitwę. Cześć Jego pamięci!

Ludwik pracował w Stoczni im. Komuny Paryskiej jako robotnik.Był honorowym dawcą krwi. Legitymacja wydana 18 września 1969 roku przez Szpital Powiatowy w Kartuzach stwierdza proroczo: "Oddanie krwi jest najwyższym czynem humanitarnym, świadczącym o wielkiej solidarności społecznej". Zginął od strzału w plecy 17 grudnia 1970 rano, prawdopodobnie przy przystanku kolejki elektrycznej Gdynia-Stocznia. Pochowany 19 grudnia wieczorem na cmentarzu Srebrzysko, ekshumowany 4 marca 1971, spoczywa na cmentarzu w Goręczynie. Pomnik ufundował Społeczny Komitet Budowy Pomników Ofiar Grudnia w Gdyni. (http://grudzien70.solidarnosc.gda.pl/grudzien70/Grudzien70_07.htm)

Obrazy newsów: lp19.jpg

Spotkanie z rodzicami
Rodzice

16 grudnia, w poniedziałek, o godzinie 17.00, odbedzie się spotkanie indywidualne wychowawców klas i nauczycieli z rodzicami.

Zapraszamy!

 

Dla seniorów z gminy Somonino
Wydarzenie

Obrazy newsów: odrobinepodchoinke.jpg

Szkoła przyjazna rodzinie
Konkurs

 W tym roku  nasza szkoła stara się o uzyskanie certyfikatu ,,Szkoły Przyjaznej Rodzinie’’.

,,Szkoła Przyjazna Rodzinie” to program, który tworzy przestrzeń współpracy dla szkół oraz osób zaangażowanych w promocję wartości rodzinnych. Jego celem jest uczynienie ze szkoły miejsca przyjaznego rodzinie, tzn. takiego, w którym dostrzegana i respektowana jest jej wartość i rola w rozwoju osobowym człowieka.

Przyznawany w ramach programu certyfikat ma być znakiem, że w danej placówce wartości rodzinne są uznawane i rodzice  będą wspierani w procesie wychowawczym.

W związku z działaniami zorganizowano dwa konkursy dla uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria – klasy IV – VI

II kategoria – Klasy VII -VIII

Były to konkursy plastyczne i multimedialne. Zainteresowanie wśród uczniów było duże.

 Obrazy newsów: szk_przyj_rodzinie1.jpg

Obrazy newsów: szk_przyj_rodzinie2.jpg

 

Szlachetna paczka
Wydarzenie

Szkoła Podstawowa w Goręczynie przyłączyła się do inicjatywy „SZLACHETNA PACZKA”. Przedstawiciele Szkoły od 24 listopada br. zbierali produkty oraz pieniądze, aby wspomóc starsze małżeństwo, borykające się z przeciwnościami losu oraz kłopotami finansowymi. Akcja została pomyślnie zakończona. Potrzebujący otrzymali wspomnianą pomoc.

Słowa uznania należą się Uczniom  Szkoły Podstawowej w Goręczynie oraz Pracownikom, którzy zorganizowali inicjatywę. Przedstawiciele Szkoły składają następujące podziękowania: „Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w dzieło Szlachetnej Paczki”.

Obrazy newsów: sz_paczka19.jpg

 

Fotorelacja z kiermaszu 2019
Wydarzenie

Obrazy newsów: kiermasz19.jpg

Pomóżmy dzieciom!
Wydarzenie

Od jutra, tj. od 03 - 16 grudnia 2019 r., uczennice klasy VI b organizują zbiórkę pomocy higienicznych dla Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dudkiewicza w Gdańsku. Potrzebne są:

  • mokre chusteczki,
  • pieluszki w rozmiarach 5 i 6,
  • pieluchomajtki Semi i Tena w rozmiarach kids 1, 2, S i M,
  • kosmetyki hipoalergiczne,
  • podkłady higieniczne.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Ty także możesz pomóc!

Obrazy newsów: pom_dziec19.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Zapraszamy na kiermasz!
Wydarzenie

Obrazy newsów: kiermasz_plakat_019.png

Światowy Dzień Życzliwości
Wydarzenie

21 listopada już po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.

Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto. Na korytarzu i w bibliotece szkolnej postawiono skrzynkę życzeń i pozdrowień, do której każdy mógł włożyć pozdrowienia.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień.

Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Obrazy newsów: zyczliwosc19.jpg

 

Śniadanie daje moc!
Spotkanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Już trzeci rok nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim programie Śniadanie Daje Moc. Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Od początku listopada rozpoczęły się w szkole przygotowania. Dzieci z klas I-III na lekcjach dowiadywały się o konieczności racjonalnego odżywiania się, poznawały 12 zasad zdrowego żywienia, przypominały sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw i witamin w codziennym jadłospisie.

W tym roku rozszerzyliśmy akcję na klasy IV – VIII. 8 listopada odbyło się spotkanie z panią dietetyk, podczas którego omawiano potrawy przygotowane wcześniej w domu. Uczniowie wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe zdrowe kanapki, sałatki owocowe i jogurty, musy, gruszkowe jeżyki itp. Wszystkie potrawy były przepyszne, urozmaicone, niecodzienne.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą pamiętać o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach. Był to z pewnością udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole.

Dziękujemy serdecznie Rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu tego wyjątkowego dnia.

 Obrazy newsów: sniadanie_2019.jpg

Dzień Niepodległości Narodowej
Wydarzenie

Jak co roku w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Niepodległości. Szkolna społeczność uczciła kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę upragnionej wolności.

Tego dnia spotkaliśmy się po raz kolejny, by wspólnie wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn narodowy. Słowa ,,Mazurka Dąbrowskiego” rozbrzmiewały na hali, wszyscy zebrani począwszy od przedszkolaków po gimnazjalistów prezentowali się doskonale.  Swoją przynależność do kraju podkreślili nie tylko śpiewem, ale również strojem galowym, na którym umieszczono kotyliony. 

Starsi uczniowie przygotowali na tę okoliczność ciekawe przedstawienie.

Obrazy newsów: 11listopada_2019.jpg

Obrazy newsów: hymn_2019.jpg

Pomóż zwierzakowi!
Uczniowie

Obrazy newsów: schroniski19.jpg

Spotkanie z Panem Dzielnicowym

W listopadzie odbyło się prewencyjne spotkanie z Panem dzielnicowym st. sierż. Zenonem Wysockim. Omówiono częste zagrożenia i zapoznano młodzież z odpowiedzialnośćią prawną za popełnianie wykroczeń.

Obrazy newsów: policjant_2019.jpg

W hopowskim lesie...
Wydarzenie

Z okazji zbliżającej się rocznicy 101-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, klasy szóste, wraz ze swymi wychowawcami, kolejny już raz udały się w pieszą wędrówkę do Miejsca Pamięci Narodowej w hopowskim lesie. Dzieci miały okazję poznać tragiczną historię tego miejsca, zapalić znicze i oddać hołd pomordowanym.

Obrazy newsów: hopowo19.jpg

Spotkanie ze strażnikami
Spotkanie

Dnia 31 października 2019r. w grupach przedszkolnych odbyło się spotkanie z udziałem Strażników Leśnych z Nadleśnictwa w Kartuzach. Nasi goście opowiedzieli o swojej codziennej pracy. Przynieśli ze sobą liczne pomoce, które zaprezentowali dzieciom. Atrakcją była możliwość przebrania się w strój leśnika. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadając na liczne pytania dotyczące życia roślin i zwierząt w lesie. Na podsumowanie spotkania dzieci otrzymały upominki oraz pamiątkową pieczątkę leśnika.

Obrazy newsów: lesnicy19.jpg

W Porcie Marynarki Wojennej
Wycieczki

Z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości Narodowej uczniowie klas Vi wybrali się na wycieczkę do Portu Wojennego w Gdyni. Dzięki uprzejmości dowodzących mieliśmy okazję wejść na pokład jednostek marynarki i poczuć się jak prawdziwi wojskowi. Chodziliśmy nie tylko po pokładach okrętów, ale wpuszczano nas również w zakamarki znane tylko prawdziwym wilkom morskim...

Obrazy newsów: port.jpg

Wywiadówka
Rodzice

5 listopada, we wtorek, o godzinie 17.00, odbedzie się spotkanie indywidualne wychowawców klas i nauczycieli z rodzicami.

Zapraszamy!

Kuratoryjny Konkurs Języka Polskiego
Konkurs

Październik to czas eliminacji do bardzo trudnego i organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty, Konkursu Języka Polskiego. Uczniowie z klas IV-VIII rozwiązywali test wiedzy. Uczestnikom gratulujemy!

Obrazy newsów: konkurspol19.jpg

Śpiąca królewna w Goręczynie
Wydarzenie

Maluchy miały ostatnio przyjemność obejrzeć przedstawienie Śpiaca królewna. Spektakl cieszył się sporym zainteresowaniem widowni.

Obrazy newsów: teatrzyk2019.jpg

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy