Koncert charytatywny
Wydarzenie

Obrazy newsów: pl_kon_char_2019.png

Wizyta duszpasterska
Spotkanie

Naszą szkołę odwiedził ksiądz biskup Arkadiusz Okroj.

Obrazy newsów: biskup.jpg

Wycieczka młodych Kaszubów
Wycieczki

W dniach 13,14,15 maja odbyła się wycieczka  dla dzieci uczących się j. kaszubskiego. Tym razem trasa obejmowała Biskupin, Wenecję, Gniezno, Poznań, Ostrów Lednicki, Uniejów. Rozpoczęliśmy od zwiedzania  rezerwatu archeologicznego z pozostałościami osiedla obronnego kultury łużyckiej.  Potem kolejką wąskotorową udaliśmy się do Wenecji, gdzie znajduje się największe  w Europie   Muzeum Kolei  Wąskotorowej. Stąd ruszyliśmy do pierwszej stolicy Polski, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego,  Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Katedrę i  Drzwi Gnieźnieńskie. Po dużej dawce  historii  Polski ruszyliśmy na nocleg do Poznania.

Z rana po śniadaniu ruszyliśmy na zwiedzanie miasta (Ostrów Tumski, Bazylika Archikatedralna św. Piotra i Pawła, Stare Miasto i Fara Poznańska). Po pożegnaniu   z koziołkami i obiedzie ruszyliśmy do Ostrowa Lednickiego do Muzeum Pierwszych Piastów.  Ostatnią atrakcją był pobyt w kompleksie Termalno- Basenowym w Uniejowie.

Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele uczący j. kaszubskiego: Anna Łukowicz, Elżbieta Bugajna, Helena Górlikowska , a także Danuta Benka

Już pakujemy się na kolejną  wycieczkę, tym razem  do...

Helena Górlikowska

Obrazy newsów: w_kaszub.jpg

Wiosenne dyktando w Goręczynie
Konkurs

Już po raz czternasty uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz trzecich gimnazjum spotkali się na Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym w Goręczynie wpisanym do Wojewódzkiego Kalendarza Imprez Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem wiosny. Uczestnicy musieli pokonać trójstopniowe eliminacje: szkolne (19 marca), gminne (28 marca) i powiatowe (25 kwietnia). Konkurs w powiecie kartuskim odbył się również w SP w Goręczynie.

Obrazy newsów: wio_dyk.jpg


   Czytaj więcej    .. 
Eliminacje XV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego
Konkurs

 

26 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne XV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów. Najwyższy wyniki uzyskały dwie uczennice: Julia Drążkiewicz z VIIIb oraz Julia Tusk z III gimnazjum. Dziewczęta reprezentowały naszą szkołę w etapie powiatowym, który odbył się 5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie.

Obrazy newsów: zukowo.jpg

 

VI Rejonowy Konkurs Piosenek i Kolęd Wielojęzycznych
Konkurs

Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w VI Rejonowym Konkursie Piosenek i Kolęd Wielojęzycznych, który odbył się 15 stycznia 2019 r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy. W kategorii klasy VII i VIII oraz III gimnazjum wystąpiły w duecie Michelle Bruszewska i Julita Trowska, które zaśpiewały All I Want For Christmas Is You.  Zespół taneczno-wokalny z klasy Va w składzie:Teresa Miłosz, Nikola Hinca, Eliza Synak, Roksana Radomska, Nikola Magulska, Paulina Richert, Kinga Grzędzicka i Adam Przybylski zaprezentował piosenkę Jingle Bells zdobywając II miejsce w kategorii klas III-VI. 

Serdeczne gratulacje!

Obrazy newsów: stezyca.jpg


Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej
Konkurs

 

Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej odbył się 6 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Prałata Józefa Bigusa w Baninie. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Kornelia Szwichtenberg z IIIa, Adam Przybylski z Va oraz Maksymilian Skwirowski z VIIa, którzy występowali w różnych kategoriach wiekowych. Adam Przybylski z piosenką Happy zdobył III miejsce i wystąpił na koncercie laureatów, który odbył się 13 kwietnia w sali teatralnej SP w Baninie. Serdecznie gratulujemy!

Obrazy newsów: basia.jpg

 

Złota Julka
Uczniowie

Mamy Mistrzynię Polski! Julia Gruchała zdobyła biegowe złoto! GRATULUJEMY!

Obrazy newsów: jmp.jpg

Szanowni rodzice i opiekunowie uczniów naszej szkoły!
Rodzice

Wszystko wskazuje, że 8 kwietnia rozpocznie się strajk. Nadal nie doszło do porozumienia Rządu RP ze związkami zawodowymi. W związku z tym proszę Państwa o nieposyłanie dzieci 08.04.2019 r. do szkoły. Dla dzieci osób, które nie mogą zapewnić opieki, będzie zorganizowana świetlica w godz. 7.45 - 15.50.

Jednocześnie proszę o śledzenie komunikatów w dzienniku elektronicznym. Będę na bieżąco informować o ewentualnych zmianach.


Dyrektor szkoły, Elżbieta Korzeniewska

Zajączki z GOK-u
Spotkanie

Obrazy newsów: zg.jpg

Spotkanie z rodzicami
Rodzice

W czwartek, 04 kwietnia o godzinie 17.00, zaplanowano wywiadówkę. Zapraszamy!

Witaj wiosno!
Wydarzenie

Zgodnie z tradycją, 21 marca nasza szkoła pożegnała zimę, by na jej miejsce powitać na tronie wiosnę. Tego dnia ulicami Goręczyna przemaszerował barwny korowód. Uczniowie klas 0 – 3 wraz z wychowawcami, ubrani w wiosenne kolory, ze śpiewem na ustach i wesołymi okrzykami, ruszyli w stronę Raduni aby tam pożegnać Marzannę. Mamy nadzieję, że zima tak prędko do nas nie wróci.

D. Benka

Obrazy newsów: marzanna.jpg

Kaszubskie warsztaty
Spotkanie

19 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty Decoupage. Brali w nich starsi uczniowie uczący się j. kaszubskiego. Zajęcia poprowadziła pani Żaneta Domaros. Uczniowie pod jej okiem pięknie ozdobili wzorami kaszubskimi stojaki do smartfonów. 

H. Gorlikowska

Obrazy newsów: kasz_war.jpg

Kaszubscy kibice
Po lekcjach

Uczennice klasy V B i VI b wykonały prace plastyczne "Aktywne Kaszuby". Dzięki ich udziałowi w konkursie zdobyliśmy darmowe  zaproszenia dla dzieci uczących się języka kaszubskiego na mecz koszykarzy Trefla Sopot z drużyną Stelmet Enea BC Zielona Góra w Ergo Arenie w Gdańsku. Niestety mimo tego,  iż nasz zespół wzmocnił amerykański zawodnik Phil Greene, przegraliśmy mecz. Zabawa  i tak  była przednia!

H. Gorlikowska

Obrazy newsów: mecz.jpg

Rekolekcje Wielkopostne
Po lekcjach

Obrazy newsów: rekw.jpg

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy