Wizyta policjanta
Spotkanie

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.

W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjanta, który spotkał się z uczniami klasy  drugich Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę, kamizelkę kuloodporną oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną.

Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

M. Mackojć

Obrazy newsów: policjant.jpg

Koncert patriotyczny
Wydarzenie

4 lutego 2019r. w naszej szkole odbył się koncert patriotyczny dla uczniów z Agencji Artystycznej VIOL ART - Leszek Bolibok.

Obrazy newsów: konpatr.jpg

Spotkanie z rodzicami
Informacja

24 stycznia, w czwartek, o godzinie 17.00, odbedzie się spotkanie z rodzicami podsumowujące 1. semestr.

Zapraszamy!

Młodość bez uzależnień
Konkurs

Rozstrzygnięto szkolny konkurs dla uczniów klas starszych na najciekawszą prezentację pt. Młodość bez uzależnień. Dwie prezentacje dotyczyły różnego rodzaju uzależnień. Trzecia dotyczyła jednego uzależnienia, a mianowicie uzależnienia od telefonów, które jest zmorą młodego pokolenia. Twórcy otrzymali nagrody. Serdecznie gratulujemy!

Obrazy newsów: uzal.jpg

M. Mackojć

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o AIDS
Konkurs

W dniu 3 grudnia 2018 r. po raz kolejny odbył się szkolny konkurs wiedzy o AIDS. Nasza szkoła włącza się w ogólnoświatową akcję walki z tą ciężką, nieuleczalną chorobą.

Test wiedzy o AIDS i wirusie HIV najlepiej napisali uczniowie klasy VIII a:

 •  
  •  
   •  
    • I miejsce Małgorzata Hirsz 
    • II miejsce Julia Gruchała 
    • III miejsce Kamil Mazur 

 Izabela Lewicka-Socha

Dzień babci i dziadka
Wydarzenie

Maluchy z klas II, jak co roku, przygotowały uroczystość dla swoich dziadków. 

Obrazy newsów: dzienbabci.jpg

W dwa ognie...
Sport

14 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej w Egiertowie odbył się gminny turniej w Dwa ognie dla klas IV. Nasze dziewczyny zajęły III miejsce.

Obrazy newsów: dwaognie.jpg
Koncert kolęd
Uczniowie

Dnia 13 stycznia 2019r. w kościele p.w. Św. Trójcy w Goręczynie odbył się koncert kolęd wykonany przez chór szkolny i instrumentalistów Szkoły Podstawowej w Goręczynie.

Obrazy newsów: chor.jpg

Do końca świata...
Uczniowie

Kolejny raz wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w publicznej zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dnia 13 stycznia 2019r. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie. Wczesnym rankiem, 13 stycznia 2019r. w niedzielę, piętnastu wolontariuszy udało się na teren gminy, aby zbierać datki na rzecz osób potrzebujących. Kwestowali w Goręczynie i w Ostrzycach. Wszędzie spotkali się z aprobatą mieszkańców gminy Somonino.

Wolontariuszami byli:  

 1. Hirsz Małgorzata
 2. Grota Julia
 3. Lewna Kornelia
 4.  Elas Aleksandra
 5. Cybula Daria
 6. Mering Agata
 7. Nikel Patrycja
 8. Czaja Oliwia
 9. Wydrowska Marcelina
 10. Kryszewska Ewa
 11. Cyperska Agata
 12. Nikel Aleksandra
 13. Grzędzicka Kornelia
 14. Brylowska Marta
 15. Ulaczyk Hanna

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy!

Anita Syldatk

Obrazy newsów: wosp.jpg

Wizyta Mikołaja i jego świty
Spotkanie

Święty Mikołaj, biskup Miry, ze względu na przypisywane mu legendarne uczynki (m.in. cały majątek rozdał biednym), został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, często w infule i pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce. 6 grudnia (w rocznicę śmierci świętego) grzecznym dzieciom przynosi prezenty (zwykle słodycze), a niegrzecznym (na ostrzeżenie) rózgę.
       W tym roku powtórnie, dzięki Urzędowi Gminy Somonino i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Somoninie, Mikołaj zawędrował również do naszej szkoły, tym razem przyprowadził jeszcze z dalekiej północy polarnego misia...

Obrazy newsów: mikolaje.jpg

O kiermaszu
Wydarzenie

09 grudnia 2018 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie zorganizowała kiermasz świąteczny. Podczas imprezy przeprowadzono sprzedaż, przygotowanych uprzednio przez uczniów i ich rodziców, przepięknych ozdób świątecznych. Dodatkowo przybyli goście, a było ich sporo, brali udział w licytacji przedmiotów i usług przekazanych na ten cel przez darczyńców. Nie zabrakło też loterii fantowej, gdzie każdy miał szansę wygrać drobny upominek. Tradycyjnemu kiermaszowi towarzyszyły liczne występy dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Były tańce i śpiewy, uczniowie grali też na instrumentach muzycznych. Kolorytu imprezie dodawały stoiska z różnymi, pysznymi wypiekami, pierogami i innymi frykasami. Podczas gdy Koło Gospodyń Wiejskich ze Sławek raczyło gości swymi specjałami, na scenie występował duet muzyczny z Chmielna Sisartist.

Kiermasz odwiedziło wielu gości. Byli to głównie uczniowie i ich rodzice. Jednak nie zabrakło też przedstawicieli władz samorządowych, w tym Wójta Gminy Somonino, pana Mariana Kowalewskiego.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, uczniom i ich rodzinom, a także sponsorom, bez których trudno byłoby zorganizować ten kiermasz.

Obrazy newsów: k_masz.jpg

 

Kiermasz świąteczny 2018
Wydarzenie

Obrazy newsów: pl_kier_2018.jpg

Zwierzęta naszych lasów
Spotkanie

Małymi krokami zbliża się zima. Musimy przygotować się do rozpoczynamy w naszej szkole akcji dokarmiania ptaków i zwierząt. Uczniowie klasy IIa z p. H. Górlikowską przygotowali teatrzyk kukiełkowy pt. "Zwierzęta naszych lasów" ,w którym zapoznali  ze sposobem przygotowania się zwierząt do zimy. Zaproszeni goście, pracownicy Straży Leśnej w Nadleśnictwie Kartuzy, przypomnieli wszystkim o zasadach dokarmiania ptaków i zwierząt. Przekazali uczniom przysmaki  ptaków do ptasiej stołówki.

Obrazy newsów: les.jpg

Akcja ,,Nie ćpa’’
Wycieczki

W ramach akcji ,,Nie ćpa’’ zorganizowano po raz kolejny wyjazd na koncert do Ergo Areny do Gdańska. W  tym roku na koncert pojechało 53 uczniów. Gościem specjalnym byli Piotr Nagel i Ewa Farna. Akcja była powiązana z drugą ,,Stop pianym kierowcom’’. W ostatnim czasie na polskich drogach mamy coraz więcej wypadków z udziałem pianych kierowców. Koncert podobał się uczniom.

 

Mistrz biegłego czytania
Konkurs

Dwoje uczniów naszej szkoły brało udział  w Powiatowym Konkursie Języka Kaszubskiego. pt. ,,Mistrz Biegłego Czytania’’ w Glinczu. Czytali  w języku kaszubskim wybrane teksty.

Obrazy newsów: citani.jpg

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy