Konkurs literacki
Konkurs

Na początku marca jak co roku zorganizowaliśmy szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Prozy i Poezji Polskiej. Uczestnicy recytowali utwory liryczne oraz fragmenty prozy. Komisja wytypowała zwyciezców w swych kategoriach wiekowych, którzy reprezentowac będa nas na etapie gminnym. Wytypowani zostali: 

  • Kornelia Wantoch Rekowska z kl. 1a,
  • Wiktoria Ulaczyk z kl. 2b,
  • Wiktoria Korzeniewska z kl. 5a,
  • Julia Plichta z kl. 6b,
  • Agata Domaros z kl. 8a,
  • Wiktoria Klarecka z kl. 8b.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a laureatom życzymy sukcesów na kolejnych etapach!

Obrazy newsów: kon_pr_i_poez_20.jpg

X Wojewódzki Konkurs Historyczny
Konkurs

Obrazy newsów: kon_hist_20.jpg

Czas dla dziadków
Spotkanie

21 lutego uczniowie klas zerowych mieli zaszczyt gościć w naszej szkole swoje babcie i dziadków. Pod kierunkiem wychowawców, Danuty Benka i Angeliki Marszałkowskiej, dzieci przygotowały wesołe przedstawienie, wzruszające piosenki i tańce. Nasze występy uświetnił grą na akordeonie Adam Przybylski. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego Sto lat, smakowitego tortu i prezentów. 

Spośród licznie zgromadzonych gości szczególnie uhonorowano pradziadków i prababcie, którzy od lat zaszczycają nas swoją obecnością. Otrzymali oni specjalne certyfikaty Superpradziadka i  Superprababci oraz dodatkowe upominki. Wychowawczynie postanowiły wyróżnić również dziadków i babcie, które systematycznie przyprowadzają i odbierają wnuki ze szkoły.  Dla nich także przygotowano prezenty.

Po części artystycznej babcie i dziadkowie mieli okazję uczestniczyć w wesołych zabawach, śpiewach i pląsach. Hitem okazała się piosenka Gdzie się podziały tamte prywatki w wykonaniu uczniów. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i serdecznej  atmosferze, a to dzięki temu, że gośćmi były najukochańsze babcie i najukochańsi dziadkowie:)

 Danuta Benka

Obrazy newsów: dz_bab_dziad_20.jpg

 

Konkurs motoryzacyjny
Konkurs

9 marca ośmiu uczniów z klas ósmych i jeden z klasy siódmej uczestniczyli w konkursie z zakresu motoryzacji. Konkurs zorganizowała firma  Auto – Miras w Pępowie. Uczniowie musieli wypełnić test składający się z 43 pytań. Musieli wykazać się znajomością wiedzy z zakresu motoryzacji. Najlepsi przejdą do następnego etapu.

Uczniowie zostali oprowadzeni po firmie, która posiada najnowocześniejszy sprzęt, gdyż serwisuje samochody.

Obrazy newsów: kon_mot_20.jpg

 

Zajęcia na 32. piętrze
Wycieczki

Uczniowie starszych klas  SP im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie uczący się języka kaszubskiego dnia 25 lutego br. wzięli udział w niezwykłej lekcji. Na 32 piętrze najwyższego budynku w Trójmieście poznawali zabytki i historię Gdańska. Zajęcia zorganizowała Fundacja Inspirujące Przykłady pana Leszka Szmidtke, zaś lekcję w języku kaszubskim poprowadził Adam Hebel. Niezwykły widok z tarasu widokowego zachwycił uczniów, zaś warsztaty przyniosły pozytywne efekty. Druga część przedsięwzięcia miała miejsce w Centrum Kultury Miejskiej w Gdańsku, a zajęcia dotyczyły preorientacji zawodowej. Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu sprawowali E. Bugajna oraz ks. D. Braun.

E. Bugajn

Obrazy newsów: 32pietro.jpga

Wyróżnieni na gali sportu
Uczniowie

Dnia 19 lutego 2020 r. odbyła się V Kartuska Gala Sportu. W tym dniu burmistrz Kartuz pan Grzegorz Gołuński nagrodził  sportowców i trenerów z powiatu kartuskiego. Z naszej szkoły trzy uczennice, które od roku uczęszczają na zajęcia AMS przy Akademii Biegowej Kartuzy otrzymały wyróżnienie. Są to: Wiktoria Dawidowska, Zofia Dawidowska oraz Wiktoria Korzeniewska.

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Obrazy newsów: gms_2020.jpg

Strażackie eliminacje konkursowe
Konkurs

Dnia 18 lutego 2020 r. odbyły się eliminacji szkolne XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom. Do konkursu przystąpiło 34 uczniów z kl. IV-VIII. Da eliminacji gminnych zakwalifikowali się:

Obrazy newsów: kon_str_2_2020.jpg


 

   Czytaj więcej    .. 
Pierniki dotarły do Afryki
Różne

Jakiś czas temu uczennice klasy VI b - Julia Plichta, Kornelia Paczoska oraz Nikola Maćkowska - zaangażowały się w akcję charytatywną pod auspicjami Caritasu, Pierniki dla Afryki. Dziewczyny zebrały sporo słodkości, którymi chętnie darzyli czlonkowie naszej społeczności. Miło nam poinformować, że pierniki trafiły do Rwandy i Kongo w Afryce Środkowej. Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia.

Obrazy newsów: piernikidlaafryki.jpg

Kaszubskie Żagle
Po lekcjach

Od dnia 17.02.2020r Uczniowski Klub Sportowy GRYF w Goręczynie  ogłasza nabór na bezpłatne zajęcia żeglarskie dla wszystkich dzieci  z klas III - V szkół podstawowych z terenu  gminy Somonino, w ramach projektu Kaszubskie Żagle. Szczegółowe informacje oraz niezbędne dokumenty dostepne są w sekretariacie szkoły oraz w zakładce Informacje/Projekt żeglarski.


W Dniu Świętego Walentego
Wydarzenie

Z okazji walentynek samorząd szkolny przygotował występ pełen miłości i humoru. Nie zabrakło też poczty walentynkowej.

Obrazy newsów: walentynki2020.jpg

Światowy Dzień Chorego

Z okazji Światowego Dnia Chorego, który przypada na 11 lutego, samorząd szkolny przygotował krótki występ przyblizający tematykę.

Obrazy newsów: dzien_chorych_2020.jpg

Wyróżnieni na semestr
Uczniowie

Z okazji zakończenia pierwszego semestru roku szkolnego 2019/20 wyróżniono uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki nauczania oraz pochwalić mogą się bardzo dobrym lub wzorowym zachowaniem. Część spośród nich otrzyma również stypendium za wyniki w nauce.

Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni! Dziękujemy!

Obrazy newsów: najlepsi_sem_2019_20.jpg

*z powodu nieobecności nie wszyscy są na zdjęciach

Brąz w dwa ognie!
Konkurs

Dnia 7 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej w Baninie odbyły się Powiatowe Igrzyska Szkolne w Dwa Ognie Usportowione Dziewcząt. Nasza wspaniała ósemka z klas V w składzie: Zofia Dawidowska, Wiktoria Korzeniewska, Weronika Wojtala, Malwina Hinca, Oliwia Myszk, Zuzanna Lelek, Anna Richart, Daria Gruchała wywalczyła historyczny brązowy medal. Pierwszy raz w tej dysyplinie nasi uczniowie zdobyli, tak dobry wynik. 

BRAWO! GRATULUJEMY! 

Obrazy newsów: dwaognie.jpg

Konkurs religijny
Konkurs

Obrazy newsów: kon_rel_2019_20.jpg

Spotkanie z rodzicami
Rodzice

03 lutego bieżącego roku, w poniedziałek, o godzinie 17.00, odbędzie się wywiadówka. Na zebraniu ogólnym:

sprawozdanie Dyrektor Szkoły,

prelekcja Profilaktyka uzależnień i przemocy prowadzona przez pana Mateusza Subkowskiego. 

 Po zebraniu ogólnym, spotkania indywidualne z wychowawcami klas.

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy