Mieszkańcy lasu
Konkurs

Jak co roku uczniowie klas 0–III dokarmiali zwierzęta i ptaki podczas zimowych chłodów.  Bardzo wielu uczniów brało udział w konkursie plastycznym pod patronatem Koła Łowieckiego Łabędź. Od wielu lat współpracujemy z myśliwymi i leśniczymi. Prowadzą dla nas warsztaty, pogadanki.  Z okazji podsumowania konkursu plastycznego uczniowie klasy II a przygotowali przedstawienie pt : „Co  słychać u zwierząt wiosną”

Organizatorami konkursu plastycznego „Mieszkańcy kaszubskich lasów” była Danuta Benka, Helena Górlikowska, Maria Lis.

Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie , a sponsorom za atrakcyjne  nagrody.

      Helena  Górlikowska

Obrazy newsów: m_lasu.jpg

W stolicy
Wycieczki

Obrazy newsów: war.jpg

Po festynie
Po lekcjach

Obrazy newsów: fr19.jpg

Zapraszamy na festyn!
Po lekcjach

Obrazy newsów: plakat_festyn_2019.png

Rowerowy maj
Uczniowie

W Szkole Podstawowej w Goręczynie trwa cały maj  kampania pt. Rowerowy maj Do kampanii zgłoszono klasy piąte. Głównym celem kampanii jest promowanie aktywności fizycznej, a w szczególności komunikacji rowerowej. Mamy w pobliżu naszej szkoły ścieżkę rowerowo – pieszą. Uważamy, że należy ją promować i korzystać  z niej.

Przez cały maj uczniowie mogą dojeżdżać rowerem, hulajnogą, na rolkach i wrotkach do szkoły i ze szkoły. Dodatkowo planowane są wycieczki rowerowe, które będą połączone z jazdą pociągiem.

Wszystkie dojazdy są odnotowane w specjalnych książeczkach dziecka i na stronie internetowej.

Kampania ma charakter konkursu, więc uczniowie już od pierwszego dnia zmobilizują się. Mamy nadzieję ,że z każdym dniem aktywność będzie coraz większa. Wszystkim życzymy bezpiecznej jazdy i dobrej zabawy!

M. Mackojć

Obrazy newsów: maj_rower.jpg

 

Spotkanie z rodzicami
Rodzice

28 maja o godzinie 17.00 zapraszamy chętnych na indywidualne konsultacje z wychowawcami.

Zajęcia w OEE w Szymbarku
Wycieczki

Obrazy newsów: oee.jpg

Spotkania z historią
Po lekcjach

Obrazy newsów: mirabelki.png

Obrazy newsów: pl_mirabelkii.jpg

Koncert charytatywny
Wydarzenie

Obrazy newsów: pl_kon_char_2019.png

Wizyta duszpasterska
Spotkanie

Naszą szkołę odwiedził ksiądz biskup Arkadiusz Okroj.

Obrazy newsów: biskup.jpg

Wycieczka młodych Kaszubów
Wycieczki

W dniach 13,14,15 maja odbyła się wycieczka  dla dzieci uczących się j. kaszubskiego. Tym razem trasa obejmowała Biskupin, Wenecję, Gniezno, Poznań, Ostrów Lednicki, Uniejów. Rozpoczęliśmy od zwiedzania  rezerwatu archeologicznego z pozostałościami osiedla obronnego kultury łużyckiej.  Potem kolejką wąskotorową udaliśmy się do Wenecji, gdzie znajduje się największe  w Europie   Muzeum Kolei  Wąskotorowej. Stąd ruszyliśmy do pierwszej stolicy Polski, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego,  Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Katedrę i  Drzwi Gnieźnieńskie. Po dużej dawce  historii  Polski ruszyliśmy na nocleg do Poznania.

Z rana po śniadaniu ruszyliśmy na zwiedzanie miasta (Ostrów Tumski, Bazylika Archikatedralna św. Piotra i Pawła, Stare Miasto i Fara Poznańska). Po pożegnaniu   z koziołkami i obiedzie ruszyliśmy do Ostrowa Lednickiego do Muzeum Pierwszych Piastów.  Ostatnią atrakcją był pobyt w kompleksie Termalno- Basenowym w Uniejowie.

Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele uczący j. kaszubskiego: Anna Łukowicz, Elżbieta Bugajna, Helena Górlikowska , a także Danuta Benka

Już pakujemy się na kolejną  wycieczkę, tym razem  do...

Helena Górlikowska

Obrazy newsów: w_kaszub.jpg

Wiosenne dyktando w Goręczynie
Konkurs

Już po raz czternasty uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz trzecich gimnazjum spotkali się na Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym w Goręczynie wpisanym do Wojewódzkiego Kalendarza Imprez Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem wiosny. Uczestnicy musieli pokonać trójstopniowe eliminacje: szkolne (19 marca), gminne (28 marca) i powiatowe (25 kwietnia). Konkurs w powiecie kartuskim odbył się również w SP w Goręczynie.

Obrazy newsów: wio_dyk.jpg


   Czytaj więcej    .. 
Eliminacje XV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego
Konkurs

 

26 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne XV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów. Najwyższy wyniki uzyskały dwie uczennice: Julia Drążkiewicz z VIIIb oraz Julia Tusk z III gimnazjum. Dziewczęta reprezentowały naszą szkołę w etapie powiatowym, który odbył się 5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie.

Obrazy newsów: zukowo.jpg

 

VI Rejonowy Konkurs Piosenek i Kolęd Wielojęzycznych
Konkurs

Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w VI Rejonowym Konkursie Piosenek i Kolęd Wielojęzycznych, który odbył się 15 stycznia 2019 r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy. W kategorii klasy VII i VIII oraz III gimnazjum wystąpiły w duecie Michelle Bruszewska i Julita Trowska, które zaśpiewały All I Want For Christmas Is You.  Zespół taneczno-wokalny z klasy Va w składzie:Teresa Miłosz, Nikola Hinca, Eliza Synak, Roksana Radomska, Nikola Magulska, Paulina Richert, Kinga Grzędzicka i Adam Przybylski zaprezentował piosenkę Jingle Bells zdobywając II miejsce w kategorii klas III-VI. 

Serdeczne gratulacje!

Obrazy newsów: stezyca.jpg


Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej
Konkurs

 

Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej odbył się 6 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Prałata Józefa Bigusa w Baninie. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Kornelia Szwichtenberg z IIIa, Adam Przybylski z Va oraz Maksymilian Skwirowski z VIIa, którzy występowali w różnych kategoriach wiekowych. Adam Przybylski z piosenką Happy zdobył III miejsce i wystąpił na koncercie laureatów, który odbył się 13 kwietnia w sali teatralnej SP w Baninie. Serdecznie gratulujemy!

Obrazy newsów: basia.jpg

 

Złota Julka
Uczniowie

Mamy Mistrzynię Polski! Julia Gruchała zdobyła biegowe złoto! GRATULUJEMY!

Obrazy newsów: jmp.jpg

Szanowni rodzice i opiekunowie uczniów naszej szkoły!
Rodzice

Wszystko wskazuje, że 8 kwietnia rozpocznie się strajk. Nadal nie doszło do porozumienia Rządu RP ze związkami zawodowymi. W związku z tym proszę Państwa o nieposyłanie dzieci 08.04.2019 r. do szkoły. Dla dzieci osób, które nie mogą zapewnić opieki, będzie zorganizowana świetlica w godz. 7.45 - 15.50.

Jednocześnie proszę o śledzenie komunikatów w dzienniku elektronicznym. Będę na bieżąco informować o ewentualnych zmianach.


Dyrektor szkoły, Elżbieta Korzeniewska

Zajączki z GOK-u
Spotkanie

Obrazy newsów: zg.jpg

Spotkanie z rodzicami
Rodzice

W czwartek, 04 kwietnia o godzinie 17.00, zaplanowano wywiadówkę. Zapraszamy!

Witaj wiosno!
Wydarzenie

Zgodnie z tradycją, 21 marca nasza szkoła pożegnała zimę, by na jej miejsce powitać na tronie wiosnę. Tego dnia ulicami Goręczyna przemaszerował barwny korowód. Uczniowie klas 0 – 3 wraz z wychowawcami, ubrani w wiosenne kolory, ze śpiewem na ustach i wesołymi okrzykami, ruszyli w stronę Raduni aby tam pożegnać Marzannę. Mamy nadzieję, że zima tak prędko do nas nie wróci.

D. Benka

Obrazy newsów: marzanna.jpg

Kaszubskie warsztaty
Spotkanie

19 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty Decoupage. Brali w nich starsi uczniowie uczący się j. kaszubskiego. Zajęcia poprowadziła pani Żaneta Domaros. Uczniowie pod jej okiem pięknie ozdobili wzorami kaszubskimi stojaki do smartfonów. 

H. Gorlikowska

Obrazy newsów: kasz_war.jpg

Kaszubscy kibice
Po lekcjach

Uczennice klasy V B i VI b wykonały prace plastyczne "Aktywne Kaszuby". Dzięki ich udziałowi w konkursie zdobyliśmy darmowe  zaproszenia dla dzieci uczących się języka kaszubskiego na mecz koszykarzy Trefla Sopot z drużyną Stelmet Enea BC Zielona Góra w Ergo Arenie w Gdańsku. Niestety mimo tego,  iż nasz zespół wzmocnił amerykański zawodnik Phil Greene, przegraliśmy mecz. Zabawa  i tak  była przednia!

H. Gorlikowska

Obrazy newsów: mecz.jpg

Rekolekcje Wielkopostne
Po lekcjach

Obrazy newsów: rekw.jpg

Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Polskiej
Konkurs

28 lutego 2019 w szkole Podstawowej w Goręczynie odbyły się eliminacje szkolny Kuratoryjnego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej, którego celem była popularyzacja polskiej literatury pięknej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka  i mowy ojczystej oraz stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy i sztuką interpretacji. W konkursie wzięło udział 48 uczniów. Komisja oceniająca, dokonując oceny uwzględniła następujące kryteria: dobór repertuaru, kulturę mowy, interpretację, ogólny wyraz artystyczny prezentacji, osobowość wykonawcy. Podczas konkursu młodzi wykonawcy recytowali dwa utwory poetyckie lub jeden utwór oraz fragment prozy.

Komisja wyłoniła najlepsze prezentacje. Nasi uczniowie reprezentowali szkołę na etapie gminnym, a do etapu  powiatowego zakwalifikowały się Anna Klinkosz i Oliwia Czaja. Wszystkie utwory były dopasowane do możliwości artystów, wieku, wrażliwości i temperamentu wykonawcy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a praca nad poezją stworzyła doskonałą okazję do mówienia, słuchania, czytania i rozwijania wyobraźni.

Cieszy fakt, że uczniowie odczuwają potrzebę obcowania z literaturą, która pomaga w rozumieniu takich wartości jak piękno, prawda, miłość, przyjaźń.

 

Obrazy newsów: kpipp.jpg

Zabawa karnawałowa
Uczniowie

Fotorelacja z zabawy karnawałowej maluchów. :)

Obrazy newsów: zk.jpg

Konkurs Wiedzy o Motoryzacji
Konkurs

Blisko 40 szkół bierze udział w eliminacjach do 3 Konkursu Wiedzy o Motoryzacji organizowanego przez Dział Edukacji Auto Miras. Jak wspominają sami uczestnicy, pytania nie należą do najprostszych,  ale wiedzą że warto powalczyć o miejsce w finale. Na podium mogą stanąć tylko 3 osoby, chętnych na nagród takich jak: laptop, tablet, smartphone czy oryginalne torby podróżne marki Volkswagen nie brakuje. Warto dodać że najlepszy uczestnik ma pierwszeństwo w naborze do nauki zawodu w najlepszym serwisie blacharsko - lakierniczym w Polsce. Wielki finał z udziałem władz miasta i powiatu już 20 marca 2019 roku! 

Anita Syldatk

Obrazy newsów: miras.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Rozstrzygnięcie konkursu walentynkowego
Konkurs

Z okazji dnia zakochanych uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w konkursie Na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Konkurs polegał na samodzielnym wykonaniu kartki z walentynkowymi życzeniami w języku polskim. Celem konkursu była popularyzacja plastycznej twórczości uczniów, a także rozwijanie wyobraźni plastycznej w komponowaniu kartek okolicznościowych. Na konkurs wpłynęło 11 prac, wykonanych różnymi technikami. Konkurs został rozstrzygnięty 5 marca 2019 roku, a oceny prac dokonało jury w składzie: Alicja Karczewska, Mariola Mackojć  oraz Anita Syldatk. Przy ocenianiu jury wzięło pod uwagę: estetykę, oryginalność, technikę, kompozycję i pomysł ucznia.

Obrazy newsów: wal.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Dzień Kobiet
Wydarzenie

Obrazy newsów: dk.jpg

Rekrutacja
Informacja

Obrazy newsów: ogloszenierek.jpg

Pokaz taneczny
Uczniowie

Dnia 7 lutego 2019r. w naszej szkole odbył się pokaz taneczny, podczas którego wystąpili nasi uczniowie.

Obrazy newsów: tanec.jpg

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy