V Narodowe Czytanie Pisma Świętego
Uczniowie

Rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który otwiera V Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Na dziś czytanie z Ewangelii wg św. Jana.

Zachęcamy do wspólnej lektury z naszymi uczniami.

Życzenia wielkanocne
Różne
Sukces w konkursie historycznym
Konkurs

16 marca 2021 r. w Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbył się finał XI Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Historia regionalna. Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939”. Anna Klinkosz z klasy 8b zajęła wysokie  5. miejsce oraz tytuł laureatki konkursu. Aniu, gratulujemy!

Obrazy newsów: kon_hist_2021.png


Rekrutacja
Informacja

Obrazy newsów: rek_inf_2021.jpg

Rekrutacja
Informacja

Obrazy newsów: rekrutacja_2021.jpg

Nasi najlepsi!
Uczniowie

Gratulujemy wspaniałych wyników! Trzymajcie tak dalej!

Obrazy newsów: wyst_boz19.jpg

SP w czasie epidemii - aktualizacja
Informacja

Obrazy newsów: sprzatanie.jpg

Angielskie piosenka
Konkurs

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli duże sukcesy na Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej w Baninie, który odbył się w październiku. Nasi uczniowie zdobyli nagrody w każdej kategorii wiekowej.

Korneliusz Klinkosz z klasy 3a zaprezentował piosenkę Run Free i zdobył II miejsce w kategorii klas I-III.

Izabela Szwaba z klasy 6a przygotowała i wykonała piosenkę australijskiej piosenkarski o pseudonimie Tones and I pt. Dance Monkey i uzyskała w swojej kategorii II miejsce.

W grupie najstarszych uczniów III nagrodę zdobył Adam Przybylski z klasy 7a. Adam zaśpiewał  liryczny utwór Let Her Go grupy Passenger.

W konkursie wzięła udział również Liliana Korzeniewska z klasy IVa. Liliana przygotowała piosenkę Margaret What You Do.

Serdecznie gratulujemy sukcesów młodym wykonawcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

 Barbara Patoka

Obrazy newsów: just_sing_2020.jpg

Najlepsze życzenia
Różne

Obrazy newsów: kartkatjapl.png

Życzenia świąteczne od samorządu szkolnego
Uczniowie
Najlepsze życzenia od 7b
Uczniowie
Oddali życie, abyś Ty mógł żyć godnie
Wydarzenie

Grudzień 1970, wydarzenia grudniowe, rewolta grudniowa, wypadki grudniowe, masakra na Wybrzeżu – protesty robotników w Polsce w dniach 14–22 grudnia 1970 głównie w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie i Elblągu, stłumione przez milicję i wojsko. (Wikipedia)

Dzisiaj, tj. 17 grudnia, przypada 50. rocznica tragicznej śmierci Ludwika Piernickiego, robotnika, mieszkańca Goręczyna, syna, wujka, brata... Cześć Jego pamięci!

Ludwik pracował w Stoczni im. Komuny Paryskiej jako robotnik.Był honorowym dawcą krwi. Legitymacja wydana 18 września 1969 roku przez Szpital Powiatowy w Kartuzach stwierdza proroczo: "Oddanie krwi jest najwyższym czynem humanitarnym, świadczącym o wielkiej solidarności społecznej". Zginął od strzału w plecy 17 grudnia 1970 rano, prawdopodobnie przy przystanku kolejki elektrycznej Gdynia-Stocznia. Pochowany 19 grudnia wieczorem na cmentarzu Srebrzysko, ekshumowany 4 marca 1971, spoczywa na cmentarzu w Goręczynie. Pomnik ufundował Społeczny Komitet Budowy Pomników Ofiar Grudnia w Gdyni. (http://grudzien70.solidarnosc.gda.pl/grudzien70/Grudzien70_07.htm)


 

Sukces recytatorski
Konkurs

Miło nam poinformować, że w tegorocznym XI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej, I miejsce zajęła uczennica kl. 7b naszej szkoły, Julia Plichta. Dziewczynka nie pierwszy raz pokazuje swój wspaniały talent. Brawo Julio, jesteśmy z Ciebie dumni!


Konkurs patriotyczny
Konkurs

Nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach. Zdobywają dzięki temu nowe doświadczenia i pobierają nauki. Ostatnio, w konkursach organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Somoninie, zaszczytne II miejsca zajęły dziewczyny z kl. 7b - Julia Plichta w kategorii recytacja wiersza oraz Nikola Maćkowska w kategorii zdjęcie.

Super dziewczyny! Gratulujemy!

 

Obrazy newsów: o.jpg

Mikołajki
Różne

7 grudnia 2020 roku w naszej szkole zapanował szczególny klimat pełen radości i uśmiechu na twarzy każdego dziecka. Zgodnie z tradycją gościliśmy Świętego Mikołaja, który dotarł do naszych klas z workiem prezentów. Tego dnia dzieci przyszły ubrane w odświętne stroje dominujące w kolorze czerwieni. Podczas zajęć poznały historię życia Świętego Mikołaja i obejrzały spektakl opowieści z Laponii wraz z dedykacją. W podzięce za przybycie długo wyczekiwanego Świętego Mikołaja oraz prezenty dzieci zaśpiewały piosenki i poczęstowały pierniczkiem oraz czekoladowym mlekiem.

Angelika Marszałkowska

Obrazy newsów: mikolajki_2020.jpg

Andrzejki
Różne

Z tej okazji w naszej szkole w oddziałach klas OA i OB zapanowała magiczna atmosfera. Dzieci poznały tradycję andrzejkową i szereg różnych wróżb jakie im towarzyszyły tego dnia. Przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek obywały się różne konkurencje i wspólne tańce. Czary, wróżby i zabawa wywołały piękne uśmiechy na twarzach wszystkich dzieci.

Angelika Marszałkowska

Obrazy newsów: andrzejki_2020.jpg

Dzieci pomagają ptaszkom!
Uczniowie

Dzieci pomagają ptaszkom! Zgodnie z tematyką zajęć najmłodsi uczniowie w naszej szkole dowiedzieli się, jak mogą zadbać o głodne ptaki, które nie odleciały do ciepłych krajów. Wspólnie z opiekunami wykonali karmniki dla ptaszków. Dzieci postarały się, aby każdy karmnik był wypełniony po brzegi karmą. Razem udaliśmy się na szkolny ogród, aby je zawiesić. Oto nasze efekty.

Obrazy newsów: ptaki_2020.jpg

Zajęcia AMS
Sport

Obrazy newsów: ams_2020_21.jpg

Z okazji Święta Niepodległości Narodowej
Wydarzenie

 

Obrazy newsów: dnn_2020.jpg

Obrazy newsów: snn_2020.jpg

Regulamin zdalnego nauczania
Informacja

Obrazy newsów: reg_zd_nauczania_1.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Oto wiersz!
Konkurs

Obrazy newsów: oto_wiersz_konkurs.jpg

REGULAMIN                                                 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Konkurs

Obrazy newsów: kon_na_gre.jpg

Komitet rodzicielski
Rodzice

Obrazy newsów: rr.jpg

Koncert on-line
Wydarzenie

Obrazy newsów: zapraszamy_na_koncert_online.jpg

Nowa przewodnicząca SU
Uczniowie

 

Miło nam poinformować, że Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021 została Lidia Brylowska z klasy 8 b. Gratulacje i najserdeczniejsze życzenia!

 Obrazy newsów: lidia.jpg

Informacja

Obrazy newsów: dozywianie_112020.jpg

Moja biblioteka
Konkurs

Obrazy newsów: moja_biblioteka.jpg

*Regulamin dostępny po kliknięciu w plakat!

Pomóż zwierzakowi - finał
Różne

Obrazy newsów: pom_zw2.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Pod żaglami OpenBlic
Po lekcjach

W wolnym czasie nasi uczniowie rozwijają swoje umiejętności żeglarskie. Dnia 11 października 4 uczennice z naszej szkoły miały sposobność popływać na nowoczesnych łódkach typu OPEN BIC na Jeziorze Brodno Wielkie. Manewrowanie na takim sprzęcie to sama przyjemność.

Obrazy newsów: openblic.jpg

 

 

Warsztaty historyczno-pisarskie
Uczniowie

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie organizuje warsztaty historyczno-pisarskie dla dzieci ze znanym pisarzem Kazimierzem Szymeczko w sobotę, 24 października 2020 r. na godz. 10.
Zapisy poprzez formularz online: https://forms.gle/zYZArVYNag4CXhMk8

Obrazy newsów: historia_jak_malowana.jpg

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy