Maluchy dziadkom
Rodzice

 

Uczniowie klasy I ,  pod kierunkiem Alicji Splitt  poprzez piosenki i wierszyki podziękowali za to, że zawsze mogą na babcię i dziadka  liczyć, że znajdą dla nich czas.

Klasa II b, pod kierunkiem Marii Lis przygotowała montaż słowno – muzyczny w formie koncertu życzeń. Na scenie dzieci recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki. Atrakcją  były układy taneczne. Z wielkim zdumieniem i zachwytem wysłuchano dwóch utworów wykonanych na skrzypcach przez siedmioletnią dziewczynkę z klasy II b.

Klasa III b , pod kierunkiem Heleny Górlikowskiej  zaprosiła gości w podróż po Europie. Najpierw w Finlandii powitał wszystkich Mikołaj, który przygotował dla wszystkich cukierki. Nie mogło zabraknąć Danii – kraju Andersena. We Francji , jak przystało na kraj słynnych projektantów odbył się pokaz mody, dziewczęta  zatańczyły kankana i wspólnie zaśpiewaliśmy kanon  Frere żake. Następny przystanek był w Luksemburgu, u bram banku i kasyna. W Austrii kraju Straussa, nie mogło zabraknąć walca, a w Hiszpanii corridy, flamenco i popisów piłkarzy związanych z klubem Real Madryt i FC Barcelona. W słonecznej Grecji zatańczyliśmy zorbę, w Rosji kozaczka. Ostatnim krajem do którego zaprosiliśmy babcię i dziadka była Anglia, a tam występ chłopców z Liverpoolu (przygotowany pod kierunkiem Barbary Patoka). Na zakończenie powróciliśmy na Kaszuby.

Uczniowie uczący się języka kaszubskiego zaśpiewali Kaszubskie nuty z akompaniamentem diabelskich skrzypiec i tarki do prania, a na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy Tu je nasza Zemia.

 

Tekst - Helena Gorlikowska

Zdjęcia – Anna Hinc i Hanna Radomska


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy