Finał Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Jesienne dyktando
Konkurs

       Po raz dwunasty szkoła w Goręczynie gościła uczestników Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego pod nazwą „Jesienne dyktando” dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Patronat nad konkursem objęli Pomorski Kurator Oświaty Monika Kończyk, Starosta Powiatu Kartuskiego Janina Kwiecień oraz Wójt Gminy Somonino Marian Kryszewski. Przedstawicielem Kuratorium Oświaty Delegatury w Kościerzynie była wizytator Halina Knapińska. Koordynacją całego przedsięwzięcia zajmowała się pomysłodawczyni konkursu Elżbieta Bugajna. 

E. Bugajna


Obrazy newsów: prot.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Szkolne eliminacje Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego
Uczniowie

       20 i 21 października odbyły się szkolne eliminacje Kuratoryjnego konkursu Języka Polskiego. Uczniowie rozwiązywali test przygotowany przez specjalistów kuratorium. Nie było łątwo, ale cieszy fakt, że chętnych nie zabrakło. Jeżeli uczestnik uzyska min. 70 % możliwych punktów, zakwalifikuje się do kolejnego etapu. Trzymamy kciuki!

Obrazy newsów: kkon.jpg

Apel papieski
Wydarzenie

       Z okazji rocznicy powołania na stolicę apostolską św. Jana Pawła II, odbył się apel przybliżający sylwetkę i naukę Karola Wojtyły.

Obrazy newsów: pap.jpg

Ślubowanie w Dzień Edukacji
Wydarzenie

       Niedawno obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji nie zabrakło życzeń i miłych słów. Odbyło się też arcymiłe przedstawienie przygotowane przez samorząd szkolny. W drugiej części owego przedstawienia pasowano uczniów pierwszej klasy gimnazjum. Nie obyło się bez dowcipnych konkurencji...

Obrazy newsów: slubowanie.jpg

Szlachetny Pajacyk
Informacja

Obrazy artykułów: pajac.jpg

Szkolne eliminacje Jesiennego Dyktanda
Konkurs

       Jak co roku odbyły się szkolne eliminacje Jesiennego dyktanda, czyli organizowanego w naszej szkole wojewódzkiego konkursu ortograficznego. 

Obrazy newsów: sjd.png

Pływając z rekinami
Wycieczki

       Uczniowie klasy pierwszej jako pierwsi z naszej szkoły pływali i bawili się w nowootwartym kompleksie basenowym w Redzie. Atrakcją wodnych szaleństw były prawdziwe rekiny pływające w olbrzymim akwarium. Dodatkowo byliśmy na ciekawym seansie kinowym. Wszyscy wrócili zadowoleni! 

Obrazy newsów: basen.jpg

Z wizytą w Gdańskich muzeach
Wycieczki

       Nie tak dawno uczniowie klasy 3. a udali się na wielce ciekawą wycieczkę po gdańskich muzeach. Już sama podróż była interesująca, gdyż pojechaliśmy SKM-ką. Weszliśmy m. in. do muzeum sztuki współczesnej, muzeum etnograficznego, do Złotej Bramy. Posłuchaliśmy koncertu organowego w katedrze oliwskiej i podziwialiśmy Gdańsk z wieży kościoła mariackiego.

Obrazy newsów: muzeum.png

Wycieczka do Pragi
Wycieczki

W dniach od 28 września do 1 października 48. uczniów uczących się zyka kaszubskiego wybrało się na wycieczkę na trasie Goręczyno- Wrocław – Praga - Skalne Miasto – Wrocław – Goręczyno. Spotkaliśmy się na placu przed szkołą już o 4.45. Mieliśmy wyjechać o 5.00…,ale pan policjant postanowił skrupulatnie sprawdzić stan techniczny autobusu i nasz wyjazd przesunął się o godzinę. Naszej wycieczce przewodził Pan Błażej, który ciekawie opowiadał i starał się, żeby nie ominęła nas żadna ważna atrakcja...

Obrazy newsów: praga.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Dzieła wielkich mistrzów zawitały do Goręczyna!
Wydarzenie

       W ramach projektu Sztuka dostępna zawitała do nas Mazurska Fundacja Sztuki Art Progress, a wraz z nią około czterdziestu prac plastycznych autorstwa takich znakomitości jak Rafael Santi, Albrecht Durer, Rembrant, Canaletto i wielu innych. Mieliśmy niebywałą okazję podziwiać grfiki tzw. starych mistrzów. A wszystko to poprzedzone było krótkim wykładem właściciela kolekcji. 

Obrazy newsów: sztuka.png

Sprzątanie świata 2016
Uczniowie

       W dniu 3 października 2016r. odbyło się podsumowanie akcji sprzątania świata „Drugie życie odpadów”, która miała miejsce od 12 do 16 września br. Uczniowie zerówki, szkoły podstawowej i gimnazjum zostali zapoznani z historią akcji sprzątania świata w Polsce i na świecie. Następnie gospodarze klas przedstawili swoje sprawozdania z terenów sprzątania, w których zawarli informacje o położeniu obszarów, rodzaju, iościach śmieci, przyczynach zaśmiecenia oraz przedstawili swoje wnioski. Pomimo długoletniej akcji sprzątania w Polsce w dalszym ciągu jest dużo odpadów, a świadomość ludzi jest niska. Zwrócono także uwagę na konieczność segregacji, aby zmniejszyć ilość produkowanych śmieci.

       W związku z tym wydarzeniem w szkole odbył się konkurs plastyczno – ekologiczny „Drugie życie odpadów”. Łącznie wpłynęło 62 prace. Dla najlepszych zostały przygotowane dyplomy i nagrody...

Obrazy newsów: ss.jpg


 

   Czytaj więcej    .. 
Badania wody
Po lekcjach

       W dniu 29 września  już w nowym składzie odbyło się kolejne badanie wody Jeziora Ostrzyckiego i Połęczyńskiego. Starsze koleżanki przyuczały uczennice drugiej klasy gimnazjum, w jaki sposób posługiwać się m.in. sondą tlenową, krążkiem Secchie'go i urządzeniem określającym pH. Okoliczności przyrody, pogoda i humory dopisywały.

Iza Lewicka-Socha

Obrazy newsów: woda.jpg

Próbna ewakuacja
Wydarzenie

       10 października mieliśmy okazję brać udział w próbnej ewakuacji szkoły przeprowadzonej pod czujnym okiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pozarnej w Kartuzach oraz Ochotniczej Strazy Pożarnej w Goręczynie. Dzielni strażacy przeprowadzili symulację ratunku osoby zatrutej tlenkiem węgla. Na oczach ewakuowanych uczniów profesjonalnie zajęli się poszkodowanym, udzielając mu pierwszej pomocy. Ewakuaja przebiegała zgodnie z planem, wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły reagowali prawidłowo, przestrzegając procedur i zaleceń.    

Obrazy newsów: ewak.png

Bohaterowie z trzecich klas
Uczniowie

   Powstanie warszawskie jest jednym z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Zapisało się na kartach historii jako uosobienie wartości, takich jak wolność i patriotyzm. Jednak z biegiem czasu świadomość wielkości znaczenia tego wydarzenia stopniowo zanika.

       Właśnie ze względu na szacunek, wdzięczność i pamięć dla uczestników Powstania warszawskiego klasy III a, III b, oraz III c szkoły podstawowej wzięły udział w akcji BohaterON.

Justyna Małgorzata Plichta

Obrazy newsów: bon.png

   Czytaj więcej    .. 
Konkurs NBP na pracę pisemną
Konkurs

       Narodowy Bank Polski uruchomił XV już edycję Konkursu na pracę pisemną, który od wielu lat cieszy się wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ogromną popularnością. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

           Gorąco zachęcamy uczniów do udziału w tym przedsięwzięciu, które ma na celu przekonać młodzież, że wiedza o finansach i ekonomii nie jest nudna i skomplikowana. Dla autorów zwycięskich prac przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody pieniężne!

Obrazy newsów: nbp.png


stat4u
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy