Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017
Wydarzenie

       Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany koniec roku szkolnego. Tradycyjnie z tej okazji obyły się uroczystości dla najmłodszych, klas IV - VI oraz gimnazjum. Pożegnaliśmy też najstarszych uczniów w szkole, dla których był to już ostatni rok w murach naszej placówki. Życzymy im samych sukcesów i wszystkiego co najlepsze. Teraz zaczyna się czas podróży i odpoczynku - W A K A C J E! Pamiętajmy, aby bawić się i odpoczywać odpowiedzialnie i bezpiecznie.

Obrazy newsów: collage_2017.jpg

Przyroda w obiektywie
Spotkanie

       Mieliśmy niewątpliwą przyjemność spotkać się z Panem Pawłem Kreftą, fotografem przyrody i twórcą muzycznym, który opowiadał nam o swej pasji i pokazywał przepiękne zdjęcia dzikich zwierząt.

Obrazy newsów: fot_przyr.jpg

Savoir-vivre'u UKF ciąg dalszy
Uczniowie

Cykl odcinków poświęcony nauce dobrych manier. Chcemy przedstawić dobre i złe postępowanie. Każdy odcinek będzie oddzielnym filmem przedstawiającym różne sytuacje. Postacią spinającą wszystkie odcinki będzie postać superbohatera, który będzie swoistym drogowskazem bon ton.
Trzeci odcinek o wdzięcznym tytule HELLO będzie mówił jak się witać. 
Czwarty odcinek poświęcony jest prawidłowym zachowaniom na lekcjach. Akcja toczy się w szkole. Głównymi bohaterami są koledzy z klasy. Film nosi tytuł LEKCJA.


Wspomnienia z festynu
Wydarzenie

       Jak co roku zorganizowaliśmy festyn rodzinny. Nie brakowało atrakcji, choć niestety aura nie dopisała. Mieliśmy okazję obejrzeć pokazy tańca z ogniem, czy wypuścić balony z helem. Warto wspomnieć, że podczas tegorocznej imprezy nastąpiło uroczyste otwarcie kompleksu sportowego przy szkole. Wstęgę przecinali Poseł na Sejm RP Pan Stanisław Lamczyk, Wójt Gminy Somonina Pan Marian Kryszewski, Dyrektor ZS w Goręczynie Pani Elżbieta Korzeniewska, radni gminy Somonino, przedstawiciele rodziców i uczniów. Kompleks poświęcił ks. Kamil Kowalewski.

Obrazy newsów: fest.jpg

Palcem po mapie
Spotkanie

       Już kolejny raz gościliśmy w naszych murach kaszubskich podróżników, którzy z pasją opowiadali nam o swych przygodach i egzotycznych miejscach jakie odwiedzili. Spotkanie było jedną z atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla naszych uczniów z okazji Dnia Dziecka.

Obrazy newsów: podr.jpg

Narybek
Uczniowie

       Już kolejny raz, dzięki uprzejmości Pana Jana Czapiewskiego, uczniowie naszego klubu wędkarskiego mogli doskonalić swe umiejętności na Jeziorze Ostrzyckim. Brań nie brakowało, a uczniowie mieli okazję aktywnie spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrody.

Obrazy newsów: nar.jpg

Obrazy newsów: narybek_nap.jpg     Obrazy newsów: radbur.jpg

Pod żaglami...
Uczniowie

Obrazy newsów: zegl.png

Obrazy newsów: zegl_1.jpg

Występ Bombastic Dance
Konkurs

       Dnia 22 maja w Kiełpinie odbył się  III Przegląd Szkolnych Zespołów i Grup Tanecznych. Naszą szkołę reprezentował zespół ,, Bombastic  Dance”, który zajął II miejsce. Uczennice pokazały się w utworze Ego -Willy Williama oraz Whan du you mean- Justina Bibera. Serdecznie gratulujemy!

Obrazy newsów: bombastic.jpg

 

Zapraszamy na festyn!
Wydarzenie

Obrazy newsów: pl_fest.jpg

Filmowy savoir-vivre UKF
Uczniowie Cykl odcinków poświęcony nauce dobrych manier. Chcemy przedstawić dobre i złe postępowanie. Każdy odcinek będzie oddzielnym filmem przedstawiającym różne sytuacje. Postacią spinającą wszystkie odcinki będzie postać superbohatera, który będzie swoistym drogowskazem bon ton.

Pierwszy odcinek o wdzięcznym tytule SORRY poświęcony będzie jednemu z trzech magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. W tym odcinku najważniejsze będzie przepraszam.

Drugi odcinek poświęcony jest prawidłowym zachowaniom damsko-męskim. Akcja toczy się w szkole. Głównymi bohaterami są koledzy z klasy. Film nosi tytuł GALANT.Dzień ekologii w Goręczynie
Wydarzenie

       W dniu 16 maja 2017 r. po raz kolejny w Zespole Szkół w Goręczynie odbyły się obchody Dnia Ziemi. Tym razem pod hasłem W drodze do natury… . O godzinie 9.00 rozpoczął się uroczysty apel, w czasie którego zaprezentowali się uczniowie klasy Va oraz chór szkolny. Młodzież i przybyli goście obejrzeli też też krótki film o recyklingu odpadami. Następnie przedstawiciele Urzędu Gminy z Somonina wręczyli piękne nagrody za najładniejsze prace w gminnym konkursie plastyczno-ekologicznym Somonino Eko Gminą. Były to m. in. rowery, rolki, paletki do gry w badmintona, śpiwór.

       O 10.00 uczniowie udali się w pobliski teren posprzątać śmieci, a następnie sporządzili raport na temat stanu najbliższego środowiska. Zwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi był koncert muzyki reggae – zaprezentowała się kartuska formacja HUBERT. Najmłodsi w tym czasie wysłuchali prelekcji pani Joanny Kuśnierz z Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

       Dzięki takim świętom wiemy, że o Ziemię trzeba dbać, szczególnie w dobie tak szybko rozwijającej się cywilizacji. 

Obrazy newsów: ekol.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Dni profilaktyki
Wydarzenie

       W dniach 8- 12 maja 2017 obchodziliśmy w naszej szkole dni profilaktyki. W ramach tygodnia młodsi uczniowie z Oddziałów Przedszkolnych i klas I – III uczestniczyli w Turniejach Sportowych. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem brały udział w konkurencjach sportowych. Dla uczniów starszych zorganizowano konkursy i apele o charakterze profilaktycznym, których celem było promowanie wśród uczniów bezpiecznego i zdrowego stylu życia bez uzależnień , przemocy i substancji uzależniających. Były to :

- szkolny konkurs na  najciekawszy plakat o cyberprzemocy.

- konkurs na prezentację multimedialną o substancjach uzależniających.

        Gimnazjaliści z klas II i III brali uczestniczyli w spotkaniu w Ośrodku Profilaktycznym  ,,Mrowisko’’ w Gdańsku. Tematem był.,, Narkotyki /dopalacze czy warto brać ?’’.Nad przebiegiem Szkolnych Dni Profilaktyki czuwały: logopeda Ala Dmitrowska, pedagog Mariola Mackojć i psycholog Joanna Soliwoda.

Mariola Mackojć

Obrazy newsów: profi.jpg

Koncert muzyki klasycznej
Wydarzenie

      Do naszej szkoły zawitali artyści współpracujący z Teatrem Muzycznym w Gdyni i zagrali klasyczny repertuar wielkich mistrzów. Nie zabrakło akcentów patriotycznych.

Obrazy newsów: clasic.jpg

Koncert charytatywny
Wydarzenie

Obrazy newsów: plakat.jpg

Rekrutacja do klas sportowych
Informacja

Obrazy newsów: kl_sport.png

stat4u
Obrazy
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy