Spotkanie z rodzicami
Rodzice

        2 lutego, w czwartek, o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie podsumowujące pierwszy semestr. Zapraszamy!

Bezpieczne ferie
Spotkanie

       Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od nauki i dotychczasowych szkolnych obowiązków. Należy jednak pamiętać, aby ten wesoły okres  spędzić bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem. W tym celu 11 stycznia odbyły się dwa apele dla uczniów gimnazjum i uczniów klas IV -VI pod hasłem Bezpieczne ferie.

Mariola Mackojć

Obrazy newsów: bf.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Pamiętajmy o zwierzętach, szczególnie zimą!
Spotkanie

       Mroźna i śnieżna zima to trudny okres dla dzikich zwierząt. Gruba warstwa śniegu i lodu utrudniają zwierzętom dostęp do naturalnego pokarmu. O potrzebie dokarmiania przypomnieli uczniowie klasy III b, przygotowując apel pt. " Pamiętajcie o nas zimą"! Gościem był członek Koła Łowieckiego "Łabędź" pan Rajmund Rychert. Przypomniał wszystkim, że rodzaj pożywienia, który przynosimy do karmników i paśnika jest bardzo ważny. Pan Rajmund przyniósł do szkoły karmnik dla ptaków, który zawieszono obok szkoły. Wyznaczono także dyżury przy pobliskim paśniku.

       Zachęcamy wszystkich do zawieszania karmników na swoich posesjach i systematycznego dokarmiania ptaków.

Helena Górlikowska

Obrazy newsów: zw.jpg

 


Wywiadówka
Rodzice

Obrazy newsów: o.jpg

Czytam, więc wiem!
Konkurs

      7 grudnia 2016 uczennice z naszej szkoły brały udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym ,,Czytam, więc wiem’’. Konkurs zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie. Tematem były twórczość i życiorys Henryka Sienkiewicza.

Obrazy newsów: sien.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Wizyta Mikołaja i jego świty z GOK-u
Spotkanie

       Święty Mikołaj, biskup Miry, ze względu na przypisywane mu legendarne uczynki (m.in. cały majątek rozdał biednym), został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, często w infule i pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce. 6 grudnia (w rocznicę śmierci świętego) grzecznym dzieciom przynosi prezenty (zwykle słodycze), a niegrzecznym (na ostrzeżenie) rózgę.
       W tym roku powtórnie, dzięki Urzędowi Gminy Somonino i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Somoninie, Mikołaj zawędrował również do naszej szkoły, tym razem przyprowadził jeszcze z dalekiej północy polarnego misia...

Obrazy newsów: m.jpg

Nasz pluszowy przyjaciel MIŚ
Uczniowie

       Niedawno w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy uczniowie klas 0 – III przynieśli do szkoły swojego ukochanego misia. Klasa 0a, Minionki zaprosiła swoich starszych kolegów na  apel  na cześć swojego ulubieńca. Maluchy przybliżyły historię powstania tego święta.  Wszyscy złożyli uroczyste ślubowanie obiecując, że miś pozostanie na zawsze ich przyjacielem. Na zakończenie każda klasa i wszystkie Panie otrzymały muzyczną zagadkę związaną z bajkowymi misiami.  

Danuta Benka

Obrazy newsów: mis.jpg

15 październik – Dzień Czystych Rąk
Uczniowie

       Z okazji tego dnia pedagog szkolny i psycholog zorganizowały szkolny konkurs plastyczny pt. ,,Moje czyste ręce’’. Uczniowie wykonali 40 prac. Spośród nich nagrodzono 17.

       Z tej okazji odbył się apel, na którym pedagog przekazała informacje o podstawowej higienie rąk, psycholog powiedziała kilka słów o ochronie przed infekcjami wirusowymi.

        Rozdano nagrody uczniom, których prace zostały nagrodzone.

Mariola Mackojć

 Joanna Soliwoda

Obrazy newsów: cz_r.jpg


Dzień Życzliwości
Różne

       W tym roku, po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. To święto promuje serdeczność i przyjazne nastawienie do ludzi. By stać się jego uczestnikiem wystarczy uśmiechnąć się do kogoś i obdarzyć życzliwym słowem. W pogoni za codziennymi, zwykłymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć, jak wielką moc ma jeden uśmiech, jedno dobre słowo, zwykły ludzki gest. Warto zatrzymać się na moment i „wypuścić” w świat pozytywną energię. Ona do nas wróci ze zdwojoną siłą – to pewne…

Mariola Mackojć

Obrazy newsów: d_z.jpg

 

   Czytaj więcej    .. 
Koncertowa profilaktyka
Po lekcjach

       4 listopada w godzinach popołudniowych młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu profilaktycznym pt.,,NIE ĆPA’’- POD HASŁEM NIE PIJĘ, NIE PALĘ, NIE ĆPAM’’. Odbyło się po raz drugi w Arenie Gdynia. Akcja miała na celu przeciwdziałać wszelkiego rodzaju uzależnieniom. W tym roku szczególny nacisk położono na dopalacze, które są popularne wśród młodzieży.

        Spotkaniu towarzyszyły dwa koncerty. Tegorocznymi gwiazdami był Kamil Bednarek i zespół ,,Sto’’ .

            Młodzież doskonale bawiła się przy muzyce zespołów.

Mariola Mackojć

Obrazy newsów: prof_kon.jpg


Przedstawienie teatru Pinezka
Wydarzenie

       W poniedziałek, 14 listopada, najmłodszych odwiedziła obwoźna trupa teatralna Pinezka. Dzieci z wielką radością uczestniczyły w pokazie sztuczek cyrkowych prezentowanych przez pantomimicznych aktorów - klownów. 

Obrazy newsów: klown.jpg


Szkolny Basket
Sport

       Program Szkolny Basket jest projektem Stowarzyszenia Trefl Pomorze, którego głównym założeniem jest promocja koszykówki wśród uczniów szkół podstawowych oraz wyłonienie i dalsza edukacja młodzieży najbardziej utalentowanej w tej dziedzinie sportu. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym programie 26 października w Przywidzu, a ich zmagania można zobaczyć w Panoramie Sport.

Katarzyna Orzechowska

Finał Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Jesienne dyktando
Konkurs

       Po raz dwunasty szkoła w Goręczynie gościła uczestników Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego pod nazwą „Jesienne dyktando” dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Patronat nad konkursem objęli Pomorski Kurator Oświaty Monika Kończyk, Starosta Powiatu Kartuskiego Janina Kwiecień oraz Wójt Gminy Somonino Marian Kryszewski. Przedstawicielem Kuratorium Oświaty Delegatury w Kościerzynie była wizytator Halina Knapińska. Koordynacją całego przedsięwzięcia zajmowała się pomysłodawczyni konkursu Elżbieta Bugajna. 

E. Bugajna


Obrazy newsów: prot.jpg

   Czytaj więcej    .. 
Szkolne eliminacje Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego
Uczniowie

       20 i 21 października odbyły się szkolne eliminacje Kuratoryjnego konkursu Języka Polskiego. Uczniowie rozwiązywali test przygotowany przez specjalistów kuratorium. Nie było łątwo, ale cieszy fakt, że chętnych nie zabrakło. Jeżeli uczestnik uzyska min. 70 % możliwych punktów, zakwalifikuje się do kolejnego etapu. Trzymamy kciuki!

Obrazy newsów: kkon.jpg

Apel papieski
Wydarzenie

       Z okazji rocznicy powołania na stolicę apostolską św. Jana Pawła II, odbył się apel przybliżający sylwetkę i naukę Karola Wojtyły.

Obrazy newsów: pap.jpg

stat4u
e-Dziennik
Obrazy
Programy i projekty

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Obrazy

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Info online
Ostatnie Obrazy